Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 55

Tema: svinec v krogli

  1. #21

    Privzeto

    Enkratna krogla tale GROM, sem jo en čas uporabljal v 7x 57r zelo natančna, v 308 win pa katastrofa mi je je prav žal.Po mojem bi lahko namesto svinca dali proizvajalci noter tudi zobno pasto (Kot je rekel g.Avčin)
    Pa se mi nebi sekirali za svinec:icon_:

  2. #22

    Privzeto

    Kar se tiče svinca še dve rentgenski slikici iz reklame za Impala bullets. Prikazano je število drobcev, ki kontaminirajo meso okrog mesta zadetka…
    simon

  3. #23
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    No vsekakor nekaj onesnaženja s svincem je po mesu, vendar nisem nikjer zasledil kakšne obširnejše raziskave, kolko dejansko lahko ta svinec v taki obliki škoduje našemu telesu. Jaz bom vsekakor ostal na preizkušenih svinčenih kroglah vse dokler jih ne bodo prepovedali ali dokler ne bom bolj zadovoljen s kako brez njega.

    Drugač pa mislim da je še vedno bolj zdrava divjad uplenjena z svinčeno kroglo, kot pa živina iz farm...

  4. #24

    Privzeto

    Citat trazman je objavil: Pokaži objave
    Drugač pa mislim da je še vedno bolj zdrava divjad uplenjena z svinčeno kroglo, kot pa živina iz farm...
    Lahko pa je vsaj mulasta divjad z svinčeno kroglo ustreljena v glavo, ki se ne uporablja v prehrani.
    Okrog škodljivosti svinca nisem tvojega mišljenja. Nekateri proizvajalci svinčenih krogel dajo zraven opozorilo o zaščiti dihal (maska) in umivanju rok po delu z kroglami.
    Vedeti je treba, da se nekatere krogle razletijo v drobne delce, ki ostanejo v mesu. Po zaužitju želodčna kislina svinec raztaplja. Ta se nalaga v kostni mozeg.
    Prve ugotovljene zastrupitve z svincem so pri rimljanih, ki so že uporabljali svinec v vodovodih. Povprečna starost rimljanov je bila 35 let.
    Tudi pogin vodnih ptic(labodov) je večkrat posledica zastrupitve z svinčenimi ribiškimi kroglicami.
    Last edited by alojz1; 12. April 2011 at 10:07.

  5. #25
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Lahko pa je vsaj mulasta divjad z svinčeno kroglo ustreljena v glavo, ki se ne uporablja v prehrani.
    Ja osebno morem rečt da to kar prakticiram, ma odziv marsikaterega jagra je pa obupen... Etika pa to...

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Pravilen strel v glavo je je najbolj etičen saj povzroči hipno smrt.

    Posložujejo pa se ga naj le odlični strelci, ne pa vsepovprek samozvani lokalni snajperji.

  7. #27
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Svinjska glava je najboljša.
    Ja, sem imel v rokah labor. izvide izmesa v strelni rani. Pb je zelo povečan .

  8. #28

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Svinjska glava je najboljša.
    Ja, sem imel v rokah labor. izvide izmesa v strelni rani. Pb je zelo povečan .
    že morda blizu alarmnih vrednosti ali še veliko pod mejo, čeprav je bolje čim manj...?

  9. #29
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ga bom poskusil najti.

  10. #30
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    473

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Lahko pa je vsaj mulasta divjad z svinčeno kroglo ustreljena v glavo, ki se ne uporablja v prehrani.
    Okrog škodljivosti svinca nisem tvojega mišljenja. Nekateri proizvajalci svinčenih krogel dajo zraven opozorilo o zaščiti dihal (maska) in umivanju rok po delu z kroglami.
    Vedeti je treba, da se nekatere krogle razletijo v drobne delce, ki ostanejo v mesu. Po zaužitju želodčna kislina svinec raztaplja. Ta se nalaga v kostni mozeg.
    Prve ugotovljene zastrupitve z svincem so pri rimljanih, ki so že uporabljali svinec v vodovodih. Povprečna starost rimljanov je bila 35 let.
    Tudi pogin vodnih ptic(labodov) je večkrat posledica zastrupitve z svinčenimi ribiškimi kroglicami.
    ja samo je pa tudi razlika, če ti 365 dni v letu in 35 let svojega življenja piješ vodo iz svinčenih cevi, kot pa, da če poješ kakšen kos mesa ustreljenega s svinčeno kroglo, saj pa ga ne ješ vsak dan 3x na dan....mislim, da so te skrbi totalno odveč...

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •