Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 72

Tema: 300 Win.Mag

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat zeno33 je objavil: Pokaži objave
    Veš lovski in osebni prijatelj,nikoli nisem dvomil v puško in optiko niti v sebe in svoje strelske sposobnosti, ki jih ti dobro poznaš. Zanimalo me je kakšno drugo menje uporabnikov tega kalibra, saj veš, da imam fetiš na balistiko in učinek krogle na mehko tkivo divjadi,(da ne bo pomote). Je pa zanimivo prebirat mnenja, nekatara so tudi koristna.:icon_::icon_:
    Če veš za kaj se gre je to super kaliber, postrelil sem vsaj 100 kosov jelenjadi in prašičev in nisem imel primera zadete, a izgubljene divjadi.

    Uporabljal sem vedno 11,7 g monolitne krogle različnih proizvajalcev.

    Pred dvema letoma sem ga zamnjal za 8*68S, ki je za moje potrebe še boljši.

  2. #22
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto

    Z veseljem vam bom tudi kaj opisal in poslal slikice brez skrbi. Pa tudi podroben test puške in optike.

    Vsem želim ravne cevi bober predvsem pa lovsko pravični pogled.

  3. #23
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto

    Za začetek si lahko pogledate kaj povzroči Norma orix srna na 70 m v rahlem teku (ker jo je nekdo že imel v liniji svojih cevi pač neuspešno) zato sem moral biti dokaj hiter. Krogla je prijela pleča se dobro deformirala in povzročila to kar boste videli. Je pa ostala na mestu zadetka.

    Puška CZ 550 kal.30.06 optika Khales 6x 42
    Krogla Norma Orix
    Lokacija Jelendol

    Slika 2 je pusek 13 Kg isto orožje isto strelivo

    LP.

  4. #24

    Privzeto

    Citat zeno33 je objavil: Pokaži objave
    Je pa ostala na mestu zadetka.LP.
    Ta stavek je po sliki sodeč, nepotreben.
    Škoda, ker nimam slik strelnih ran z kroglo Grom. Tudi ostane na mestu.

  5. #25
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto Grom

    Evo to je to če se nemotim Prvi partizan
    Odpira se lepo podobno kot ABC krogla. Dobro vidno, da ostaja zadnji del kompakten, kar daje krogli stabilno prodiranje skozi telo tudi pri močnejši divjadi.

  6. #26
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    tema je 300wm in naj tako ostane.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #27

    Privzeto

    Da, to je Grom.
    Edina krogla, ki sem jo dobil v telesu divjadi je bila odprta kot na sliki. Je pa prej prestrelila tudi drevo.
    Če jo še kdo uporablja za lov naj napiše svoje izkušnje.
    Veper, saj govorimo o krogli za 300 win mag. (ali 308, 30-06)

  8. #28
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto za vepra

    No, no ne rabiš se takoj razburjat ni dobro za telo nas je pač malo zaneslo sej naše politike tudi Je pa Grom dobra ideja za novo temo
    Lep sončen dan še naprej.

  9. #29
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Alojz 1 ja govori se o krogli kalibra 30 in ne o kalibru 300WM kot je zapisano v naslovu.Saj ne da sem malenkosten ampak velikokrat smo potem končali pri debatiranju kako je potrebno polniti recimo 44 cal. Taka debata hitro zanese in zato sem opozoril in nič drugega. Če prebereš podatke pod srnino sliko boš opazil da je napisano 3006, kar je sicer v istem kalibru krogla, ne pa v istem kaluibru naboja ali celo puške in ker vem da je polnjenje tvoja huda strast je bolje da opozorim in zadevo pravočasno ustavim še posebej ker siomenil kroglo grom ki je tako kot moja spce priljubljena zadevca in se lahko razpiševa o tem kolikor naju je volja ampak recimo v kategoriji o polnjenju. Tole pojasnilo bom čez čas izbrisal da ne bom še jaz smetil.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #30
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    No fantje uni ki polni pa pri .300WM ne bi rad začel iz nule, nej mi piše na ZS pa mu z veseljem dam moj obširni dnevnik za ta kal. mam kar ene par krogel. Je za začetek, sam se preizkušal na blaser match cevi...

    *Kot nasvet moderatorjem, mislim da bi bilo fanj odpret en kotiček, kjer bi se debatiralo predvsem POLNJENJE STRELIVA. Zgleda da nas je veliko ki to počnemo in bi lahko veliko izkušenj izmenjali.

    no pa naprej o .300 WM

Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •