Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 72

Tema: 300 Win.Mag

  1. #11
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Saj če ti bo polnil kdo drug ti bo tako napolnil da bo optimalno. Tudi z minimalno hitrostjo ima krogla izhodno hitrost okrog 850 m/s. Zaradi tega puška ne bo nič manj zmogljiva za povprečne strele. Če pa hočeš na daljše razdalje se pa da večjo polnitev notr.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  2. #12
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat zeno33 je objavil: Pokaži objave
    Razlika je samo v tem, da krogla, ki je počasna prej izgubi svojo moč gravitacija jo premaga in recimo na 300 m pade, ker pa nimamo taktičnih optičnih merkov.Streljajo lovci,na divjad malo dlje kot imajo nastreljeno puško(ponavadi na 100m) in ugibajo koliko naj pomerijo čez ubogo divjad , ki ni nič kriva, da na njo meri teslo in ugiba ali jo bo v trenutku položil na dlako ali se bo pa mučila še nekaj časa preden bo poginila v hudi bolečini.
    No sam sem prepričan, da divjadi lovec vzame vse, kar ima in to je njeno življenje, in tu ne trpim polovičarstva vsak lovec mora poznati svoje orožje v vseh pogledih in preceniti svoje zmožnosti in zato potrebujem en hiter in sorazmerno težak kaliber, ki drži smer do 300 m.
    No jaz ga imam ta kaliber in sem z njim zelo zadovoljen. je pa moje mnenje, da je brez veze imet ta kaliber za pol polnit za dobit manjšo hitrost. osebno polnim RWS tug 11,7 za lov, ker je pa to strelska puška uporabljam za tarčo 210gr Sierra MK...
    Kar se pa tiče strelov na divjad na daleč(predvsem srnjad) vedi da je to vse prej kot etično. Ti pa svetujem, da uporabiš čim lažjo kroglo z čim večjo hitrostjo, ki bo najmanj padala... puško si pristreli vsaj na 150 m in pol absolutno prej preveri na kakem strelišču.

    Če želiš še kar koli več, mi piši na ZS in ti bom z veseljem odgovoru al pomagal.

  3. #13

    Privzeto

    Citat trazman je objavil: Pokaži objave
    Kar se pa tiče strelov na divjad na daleč(predvsem srnjad) vedi da je to vse prej kot etično.
    Dobra opomba.
    Ampak ta kaliber je ravno za daleč ali pa za veliko večjo divjad, kot je pri nas.

  4. #14
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Dobra opomba.
    Ampak ta kaliber je ravno za daleč ali pa za veliko večjo divjad, kot je pri nas.
    Ja vem, sej morem rečt da tudi jaz kdaj neetično izstrelim tudi prek 300m, in vem tudi da ni s tem za se hvalit... Tko da ne zdej po meni skakat

  5. #15
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    poskusi z naboji RWS EVO (Evolution) ali še bolje BIONIC (Bionic Yellow za srnjad in Bionic Black za prašiče in jelenjad). Negativna točka je pri teh nabojih (in kalibru) visoka cena, je pa rezultat zelo dober. Tako trde krogle zelo malo pokvarijo meso.

  6. #16
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Še jaz priporočam Hornady SST
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #17
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    če pa polniš sam, imaš veliko izbire med zelo trdimi kroglami (tudi monolitskimi-iz bakra): Barnes TSX, TSX Tipped za srnjad, Chimera Bullets, winchester XP3, itd itd.

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post 300 win mag...

    Lp!

    Zeno33, dobra izbira in kakor sem že večkrat dejal:"Vsak berač svojo malho hvali!" Vem da bo puška v tvojih rokah eno s teboj postala in tudi v tvoje strelske sposobnosti ne dvomim. RWS ponuja široko paleto vrhunskih nabojev in vem, da bodeš našel takšnega, kot ti bo ustrezal. Optika več kot dobra, z vsem dolžnim spoštovanjem, odlična.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #19
    Član od
    Apr 2011
    Lokacija
    Brezje
    Prispevki
    23

    Privzeto Za Janeza

    Veš lovski in osebni prijatelj,nikoli nisem dvomil v puško in optiko niti v sebe in svoje strelske sposobnosti, ki jih ti dobro poznaš. Zanimalo me je kakšno drugo menje uporabnikov tega kalibra, saj veš, da imam fetiš na balistiko in učinek krogle na mehko tkivo divjadi,(da ne bo pomote). Je pa zanimivo prebirat mnenja, nekatara so tudi koristna.:icon_::icon_:

  10. #20

    Privzeto

    No tole pa na koncu poveš.
    Za povprečnega lovca je kaliber sigurno premočan.
    Za poznavalca pa odličen. Tudi za lovsko pravične dolge strele, kar smo že obširno pisali.
    Ločiti je treba slabega strelca, ki kupi tako puško z namenom,da bo dlje segel in več uplenil, ter dobrega strelca, ki jo bo znal uporabiti svojim strelskim in lovskim sposobnostim primerno.
    Vem, da boš imel z njo veliko lepih trenutkov in upam, da nam boš kakšnega tudi opisal.

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •