Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 14 od 14

Tema: Doma narejeni noži

  1. #11

    Privzeto

    Citat C_mon je objavil: Pokaži objave
    Če pa niso, je brez strojev problem. Ko so spoji narejeni po različnih krivuljah in daš vmes še "spacer-je" (pločevine itd.)postane stvar zanimiva.
    Če si ročaj sam naredil ti lahko le čestitam.
    Če pa si originalnega samo popravil, ker se je razletel, pa tako napiši. Malo se spoznam na obdelave in ne vem kako bi se lahko krivulje različnih materialov tako prilegale.
    Kako si to dosegel?

  2. #12

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če si ročaj sam naredil ti lahko le čestitam.
    Če pa si originalnega samo popravil, ker se je razletel, pa tako napiši. Malo se spoznam na obdelave in ne vem kako bi se lahko krivulje različnih materialov tako prilegale.
    Kako si to dosegel?
    Ročaj sem naredil sam, iz nule in zraven še predelal rezilo (podaljšal tako da sega štrcelj čez cel ročaj in je na koncu skrita matica).Vsak kos materiala je potrebno najprej obdelati po neki krivulji (npr. z CNC rezkalnim strojem ali kopirko ali pantografom...) Nato se naslednji kos obdela po isti krivulji ali z offsetom (če daš vmes še tretji material). Pri nožu na sliki so bili spoji med materiali tako točni, da ni bilo videt svetlobe skozi! Uporabil pa sem način obdelave, ki sem ga sam pogruntal z leti in pri katerem uporabljam samo klasični rezkalnim stroj.
    simon

  3. #13

    Privzeto

    no super, če si tole sam napravil. A bi lahko mogoče zaupal tole tvojo rezkalno skrivnost in jo malo natančneje opisal?

    Na kaj pa si potem brusil? Šmirgl-papir al kak fini kamen z malo obrati?
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  4. #14

    Privzeto

    Kot sem predvideval. Doma, brez strojev in ustreznega znanja se to ne da narediti. Zavedel si me, ko si omenjal le brusni papir.
    Lep in uporaben lovski nož. Čestitam še enkrat.

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •