Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 31

Tema: Nakup municije .38 special z OL za .357

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Pa bi dejansko ustrelil 308Win skozi 300win. mag?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  2. #22

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Po tej razlagi lahko z OL 300 win.mag, kupim .308 win ali kako ?
    Iz tvojih debat se vidi, da se bolj spoznaš na zadeve in je gornji citat samo zaj....
    Če pa ne verjameš pa probaj.
    Jaz vem, da v mojem 357 lahko streljam 38 in mi ni treba drugih spraševati.

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Kalibre, ki sem jaz omenil so 357Mag/38SP, 44Mag/44SP in 454CM/45LC.
    Takšne oznake, so napisane pri proizvajalcih orožja in dejansko bi morali biti kalibri tako vpisani tudi v orožnih listinah. Zakaj niso, je drugo vprašanje, na katerega sem jaz dobil odgovor že pred leti in sem ga ponudil "ostremu", a ga je ignoriral.:icon_smile:
    Smo že bližje odgovoru, zakaj pa si nisi dal vpisati oz zakaj nisi vložil nabavno za kaliber 357Mag/38SP.

    Saj vem, da se da streljat, samo gre za isto stvar, ista krogla in različna dolžina tulca.

  4. #24

    Privzeto

    Sem hotel, a sem dobil odgovor, da kalibra 357Mag/38SP in ostalih kombinacij, ni na uradnem spisku kalibrov.
    Vemo, da so ta spisek sestavljali strokovnjaki...

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Evidenco bi morali dopolniti z tem kalibrom, sploh po tem, ko bi jim predložil potrdilo proizvajalca.

    Da zaključim, vpisano imaš 357Mag, ki ga lahko tudi nabavljaš.

  6. #26

    Privzeto

    Zanimivo! Tudi 357Mag,poleg 357WC, 38 SP+P, 38SP in 38WC, lahko nabavljam. :icon_smile:

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Pozabil si pripisati po domače.

  8. #28

    Privzeto

    Če je "po domače", da za nabavo v tujini, dobim uvozno/nabavno dovoljenje ali če kupim pri domačih trgovcih, ki so razumeli namig MNZ, ki ga tudi inšpektorji tolerirajo ( razen kakšen nov, ki še ni podučen ), potem tudi prav.:icon_smile:

  9. #29
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Dejstvo je v tem, da ljudje, ki to kontrolirajo, nimajo pojma, in niti niso sami krivi... najboljše, da ti sedaj prepovejo kupovat 12/70, ker v OL piše 12/76...

    Osebno mislim, da bi v orožnem listu moglo bit napisan kal. orožja, spodaj pa v opombah, katero strelivo se lahko z orožjem strelja in seveda nabavlja...

    Takih lukenj je mali miljon... in bo kr nekaj časa prešlo dokler bojo vsaj te bol očitne odpravljene...

    Sam imam naprimer v OL za lov napisano za Crveno zastavo M85 kal. 5,56x45 nato..... na puški pa .223 Rem. na srečo v trgovinah ne kupujem streliva ker ga sam polnim.....

    aja pa se spomnim, da sem pred ene 10 leti športno pištolo .45ACP vpisal kr v OL za lov, da nisem še športnega delal... mi je pa možakar na UE ni hotel registrirat, ker na njegovem spisku ni bilo tega kal. in ni bil siguren če je dovolj močan(na spisku je pa bil .22lr).

  10. #30

    Privzeto municija .38 spec na .357 mag orožni list

    Da bo tale dilema po dolgem času zaključena, preverjena pa nabava tudi že v praksi. Od g. Zemljič Milana iz MNZ v Ljubljani pridobljen odgovor, da je osnova za prodajo v tem primeru je tehnična specifikacija orožja. Če je v proizvajalčevih navodilih navedeno, da lahko poleg .357 Magnum uporablja tudi .38 Special, potem se pri nabavi streliva samo na računu napiše ta pripomba in trgovec lahko proda to strelivo.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •