Stran 8 od 11 PrvaPrva ... 4567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 104

Tema: Pomemben sklep delnega zbora sodnikov KLPJ s 1. marca 2011

  1. #71

    Privzeto

    Tole je treba pa večkrat prebrati

  2. #72

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Alojz1, zame je PNZ nepotreben iz razloga, ker pes od tega nima koristi
    To velja za vse preizkušnje. Ima pa korist, če ga prej na to pripravimo.

  3. #73
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Verjetno bi bilo zelo zanimivo zraven te teme dodati še anketo v smislu: PNZ so koristne:

    - da
    - ne

    Moje mnenje je tudi zelo blizu Ježevemu.
    Je pa zelo lahkomiselno in naivno mnenje g. Hubertusa, ki verjetno vidi tudi lovski izpit, kot eno odvečno komplikacijo. Verjetno bi bilo bolje vzeti puško in iti v gozd. Ker kdor bo jagal bo že vedel kako, kdor pa ne pa pač ne bo.
    Verjetno ti tudi akademski nazivi ne pomenijo veliko, ker če se človek ukvarja z nečim potem to seveda obvlada.

    LP Nace

  4. #74
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Nace koliko let ti je ???
    Koj hitro si pogruntal kam pes taco moli!

  5. #75
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Kaj je res tako težko razumeti,da je PNZ res popolnoma nepotreben,če imamo potem še UP torej uporabnostno preizkušnjo, na kateri je pa od psa zahtevano malenkost več kot na PNZ. PNZ je recimo pogojno potreben za razplod in uravnavanje kvalitete v smislu vzrejanja za samo jago pa popolnoma nič.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #76
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Sem samo hotu povedat, da je logično da ima tudi pes nek minimalen test. V tem primeru je to PNZ. Pač ena preizkušnja, ki je obvezna, da pes lahko jaga.

    25 let mam. Nič takega :)

    LP Nace

  7. #77

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Kaj je res tako težko razumeti,da je PNZ res popolnoma nepotreben,če imamo potem še UP torej uporabnostno preizkušnjo, na kateri je pa od psa zahtevano malenkost več kot na PNZ. PNZ je recimo pogojno potreben za razplod in uravnavanje kvalitete v smislu vzrejanja za samo jago pa popolnoma nič.
    Po lovsko bi rekli: tule si v meglo ustrelil
    UP je pomembna za vzrejo. PNZ pa ne. In kdor ne misli vzrejati nebi psa nikamor peljal. Samo na lov. (popravite, če se motim. Jaz mislim, da z opravljenim PNZ goniči dobijo dovoljenje za lov)
    Last edited by alojz1; 5. April 2011 at 21:32.

  8. #78
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Menim, da je PNZ dvorezen meč - npr. nemalokrat se dogaja, da pes, ki je v delu totalno zanič (opravi le strelomirnost) na podlagi lobiranja ali pa celo usmiljenja s strani sodnika do vodnika (češ, naj jaga s psom, če ga je že kupil) uspešno opravi PNZ in s tem posledično pridobi delni pogoj za udležbo na vzrejnem pregledu. Lahko pa ta isti pes na telesnem ocenjevanju upravičeno dobi odlično oceno, kar vodnika ponese v oblake, se s psom dejansko udeleži vzrejnega pregleda, kjer sodnika zaslepi eksterier psa in glejte ga lepotca med plemenjaki.
    Zato trdim, da bi se moralo na vzrejnih preizkušnjah/pregledih strogo ocenjevati tako delo kot tudi eksterier psov. Sodniki bi se morali na vzrejnih preizkušnjah/pregledih zavedati svojega vpliva na kvaliteto oz. nekvaliteto lovske kinologije, ne pa le planirati koliko letnega prihodka lahko pričakujejo od svoje zgolj udeležbe.
    Tako bi se bistveno zmanjšale njihove "skrbi" kakšne naravne zasnove so prinesli s sabo na svet potomci, katere kasneje preverjajo na PNZ.
    Aha, kako sem jaz zabit, saj to je res začaran krog katerega zagovarjajo naši sodniki in po suhem molzejo nas hlapce. Mi pa še vedno kimamo, ja, ja, ja...

  9. #79
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Je rekel Einstein: "vesolje in človeška neumnost nimata meja, s tem da za vesolje nismo gotovi." Upam, da razumete vsaj to misel!!!

    Sej nekaterim izmed vas bo čez čas prebilo o čem sem govoril. Sem tudi jaz rabil nekaj let, da sem ugotovil kako butasto je preizkušanje psov za lov. Največ upanja je seveda za mlade kot je npr. RemicN.


    Citat alojz1 je objavil:
    ...popravite, če se motim. Jaz mislim, da z opravljenim PNZ goniči dobijo dovoljenje za lov
    Goniči gredo z rezultatom PNZja in telesno oceno direkt na vzrejni, kjer jim ga seveda potrdijo, saj jim drugega ne preostane. Glede na to, da PNZ opravi 99,9% goničev je Primožev pomislek še kako na mestu.
    In ker se vam bo verjetno postavilo vprašanje zakaj sodniki spustijo skozi toliko psov, naj vam odgovorim še na to: ker se jim zdi brez veze, da bi vodniku jemali pravico do lova (to navajam po izjavah samih sodnikov). Torej so sami sodniki mnenja, da je PNZ brez veze, a ker za sojenje dobijo honorar, se temu itak ne bodo odrekli. Vi pa slepo za njimi, kot teleta.... raja slovenceljska.

    Alojz, jaz psa šolam zato, da bom imel jaz kaj od tega in ne zato, da bom naredil PNZ! Zaradi mene lahko pes naredi sto PNZjev, če meni ne ustreza bo šel. Vem, ...ne razumeš, pa kaj...bo že.


    Sedaj pa dovolj o tem, ker je občutno preveč škoda mojega časa za tako klobasanje, kot ste ga proti koncu spackali skupaj.

  10. #80
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Kaj je res tako težko razumeti,da je PNZ res popolnoma nepotreben,če imamo potem še UP torej uporabnostno preizkušnjo, na kateri je pa od psa zahtevano malenkost več kot na PNZ. PNZ je recimo pogojno potreben za razplod in uravnavanje kvalitete v smislu vzrejanja za samo jago pa popolnoma nič.
    Ja, če preberemo prvi post, je za terierje pnz za samo jago nepotreben, glede na sprejet sklep o delnih preizkušnjah. Potem pa imamo še VP Vzrejno preizkušnjo (ne UP), ki je mala nadgradnja pnz, na kateri se vse ponovi, le glas in voda se duplirata (verjetno zato, ker sodniki ne verjamejo drug drugemu, druge razlage ne najdem). Torej za razplod, pnz sploh ne bi bil potreben.

Stran 8 od 11 PrvaPrva ... 4567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •