Stran 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 104

Tema: Pomemben sklep delnega zbora sodnikov KLPJ s 1. marca 2011

  1. #31

    Privzeto

    Glede prva zahteve, ti predlagam vpogled v precej obsežno knjigo katere naslov sem sicer pozabil, predstavlja pa vse pasme psov na svetu. Prepričan pa sem, da jih vsaj del lahko naštejeta tudi Breza in Deteljica.

    Res je, da prvobitnih mešančkov in "relativnih mešančkov" nisem videl, vendar imajo vsi današnji psi vseh pasem še vedno njihove gene. Res da malo pomešane pa vendar so to še vedno geni njihovih dobrih starih prednikov.

    To kar pa navajaš v zadnjem odstavku svojega pisanja pa so v glavnem veščine psa pridobljene s socializacijo in šolanjem. Vprašaj malo športne kinologe kakšne rezultate v Slovenji ter tudi v tujini v nekaterih športnih disciplinah dosegajo njihovi člani-vodniki z mešančki. Tudi s takšnimi, ki so jih rešili kot zapuščene na cesti ali iz azilov in njihove preteklosti sploh ne poznajo.

    Globoko sem prepričan, če bi ali če kdaj bodo odprli vrata mešančkom tudi v službeno kinologijo ( policija, vojska, carina, humana kinologija...... ), da si tam ne bodo naredili sramote. Prej nasprotno. In podobno bi bilo v lovstvu. Ne le izgled in pasma in rodovnik, temveč delo, vstrajnost, zaneslijovost, čim večja praktična izraba naravnih danosti, ki mu jih je poklonila narava, poslušnost, vodljivost, prikazani rezultati vpraksi in podobne značilnosti naj bodo merilo pri pridobitvi licence za spremljanje lovca na lovu.

    S tem to temo, ki je neproduktivna, sam zaključujem.
    Lep pozdrav vsem, ki se jim je ljubilo bosti se z mano!
    Last edited by Sraka; 31. March 2011 at 10:16.

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Iz tega kar te navedli lahko razberem, da smo vodniki psov ena sodrga nesposobnežev in malomarnežev, ki jo je nujno potrebno imeti pod strogim nadzorom s preizkušnjami in kasneje v loviščih z raznoraznimi omejitvam, sicer bi s svojimi cucki delali samo pizd.arije po loviščih in med zeleno zbratovščino vnašali nemir.
    Naj vas opomnim, avtorje prispevkov v tej temi, da v to sodrgo seveda in potemtakem sodite tudi vi sami. Ob tem se sprašujem kako lahko pričakujete, da vas bodo spoštovali vaši ostali lovski kolegi, če sami ne premorete vsaj kanček samospoštovanja.

    Mogoče pa se motim in vsak izmed vas, v svoji nečimrnosti in prepričanju v svoj prav, samega sebe postavlja visoko nad povprečje lovske kinologije. To pomeni, da so PNZji potrebni za vse ostale razen vas same. Jasno! Vi ste PNZ seveda opravili. Problem so torej ostali vodniki. In vi ste seveda pripravljeni narediti vse samo da bodo tega deležni tudi oni, ki vam tako grenijo življenje. Naj vas ob tem opomnim, da medtem, ko kažete s prstom na druge ostali trije prsti kažejo proti vam.

    Mogoče pa bi bilo iz vaših navedb razbrati tudi to, da moramo samo zaradi nekaj nesposobnih vodnikov, preizkušnje opravljati vsi. Tisti, ki smo vestni in tisti, ki niso. Torej Janezek ne zna pisati črke A zato jo mora za domačo nalogo 100x napisati cel razred.
    Lepo! Kolektivna krivda. Kot v vojski. Bolje da pretepemo deset nedolžnih, kot da nam uide en kriv.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ni kaj dodati.
    Takole pravi Alojz. Res ni kaj dodati. Slovencelj pač rad vidi, da ga vsake toliko nekdo naguzi od odzadaj, kar dobro dene za hrbet, ukrivljen od hlapčevske drže.

    Res ni kaj dodati zato:
    -še naprej trpajmo blagajno KZS od katere se v lovsko kinologijo nič ne vrne
    -še naprej se imejmo za nadležno drhal, ki rabi palico
    -še naprej dajmo gatiti gobce naših terierjev v rove, pa čeprav jih 90% lovi divje prašiče in v rov ne smejo
    -še naprej pričakujmo, da bodo goniči lovili zajce, le tega ne vem kje jih bomo dobili, sploh pa bodo tudi ti v 90%ih lovili prašiče
    -še naprej naj prepeličarji iščejo vodo na Krasu, medtem ko bodo kasneje delali krvno sled
    -še naprej naj bodo sodniki deležni honorarjev samo zato, da vam dovolijo loviti. Sami namreč niste sposobni tega presoditi.
    -še naprej podpirajmo umeten obstoj Lovsko kinoloških društev, katerim so z zakonom zagotovili delo, sedaj pa se trudijo, da bi jim z zakonom zagotovili še financiranje. Krasno. Menda samo zaradi nekaj posameznikov, moramo vzdrževati in financirati ves ta ustroj in organizacijo.

    In tako dalje....

    Aja, pa še to: -še naprej bodite edini na svetu, kjer mora sodnik vodniku povedati kakšen je njegov pes. Tega svet namreč še ni videl. Če bi se imeli samo malček radi, si ne bi dovolili tako ponižujoče predstave, kjer sodnik vašemu psu dovoli vstop v lovišče. Šolali ste ga eno leto, ga opazovali in spremljali pa tega niste sposobni sami oceniti. Mogoče bi bilo bolje, da si kupite mačko.

    Verjetno je ta prispevek predolg, da bi ga prebrala večina izmed vas, pa tudi razumeti se ga bo potrudil redko kdo.


    Jaz sam ne morem spremeniti nič, tisti pa, ki imajo to možnost tega ne bodo naredili. Sodniški zbor namreč. Kako le, če pa imajo materialno in drugo korist od tega. Vi pa jim vztrajno in slepo podpirate prestole za njihove tolste zadnjice.

    Toliko o tem! Za kaj več je, ob razmerah v lovski kinologiji, mojega časa preveč škoda.
    Last edited by Hubertus; 31. March 2011 at 10:44.

  3. #33
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Ja, saj smo tudi malo zašli z osnovne teme.
    Saj nisem mislil, da z mešančki ne dosegajo dobrih rezultatov. Seveda jih. Ampak z šolanimi!
    Imamo veliko paleto lovskih pasem, ki jih kakor kaže ne znamo popolnoma uporabit, zakaj bi zraven dajali še mešančke.? Kot da sedanje lovske pasme niso dobre? Seveda so. Večina vodnikov z mešančki ne bi dosegla nič več, kot z pasemskimi psi. To si dobro napisal, ko si se strinjal da PNZ mora obstajat, če ne zaradi psov, zaradi lastnikov. Zaradi obojih.
    Lahko bi še debatirali in izmenjavali mnenja ter se zraven še kaj naučili, zato ta tema zame ni neproduktivna.
    V veliko veselje mi je bilo se bosti s tabo. Tudi tebi l.p.

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Moj kolega Sraka, bi rad preizkušal naravne zasnove vodnikov..... Kako lahko je delati red na sosedovem dvorišču in vzgajati sosedove otroke.

    Hmmm....res je škoda mojega časa za take briljante!!!!

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Pa še par krohotalkotov sem pozabil priložiti k zgornjemu postu.
    Evo jih tu:

  6. #36
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Tako deluješ, kot mačka, ko ji stopiš na rep Hubertus!
    Za vse stvari SMO si krivi VSI lovci kinologi, ne STE si krivi...
    Zdaj pa resno.
    Kot da imaš samo ti vse prav? Nemogoče, nihče nima. Zato pa so najmanj krivi PNZ-ji, ampak naša miselnost in nadutost. Bolje bi bilo, da svojo energijo vlagaš v ustanovitev Lovske Kinološke Zveze, kot da pljuvaš po ljudeh, pripravljenih delat v korist lovske kinologije. Se strinjam, da je brez veze fotrat KZS, mislim pa, da bi bilo v novoustanovljeni LKZ tudi takšno stanje, če ne bi resnično odkrili glav eni drugim. Si hudičevo trmast, pa delaj v koristno smer, ne pa mijavkat.L.p.

  7. #37

    Privzeto

    Parjenje v sorodstvu je eno, preiskušanje latnosti osebkov, ki jih parimo , oz preverjanje dedovanja potomcev pa drugo.
    V sorodstvi lahko parimo pse z in brez PNZ jev.
    Zagotovo pa da najslabše rezultate, če parimo v sorodstvu pse dvomljive (nepreverjene) kvalitete in zdravja .

    In kakor zagovarjam ostro selekcijo glede delovnih predispozicij vedno nasprotujem preveč kompliciranja pri izgledu.
    Pomankljivosti ala barva, bele lise, barva in velikost ožigov, kako ima pes ušesa in če ima ali nima zavit rep ali malo zamaknjen zob, se mi zdijo brezvezne oz daleč zadaj pri prioritetah ki naj bi odločale o vzreji.
    Ampak pri teh nazorih sem precej osemljena
    Last edited by deteljica; 31. March 2011 at 11:36.
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Jež, bo tudi tebe pamet srečala!
    LKZ pa lahko samo sanjaš.

  9. #39
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Jež, bo tudi tebe pamet srečala!
    LKZ pa lahko samo sanjaš.
    Bo, takrat kot tebe.
    LKZ je pa skoraj edina rešitev če bi radi prenehali s trpanjem blagajne KZS in ostalih zadev.
    Se pa absolutno ne strinjam, da jagamo vsak z svojim svetovnim prvakom, ki ni opravil vsaj male šole (PNZ).

  10. #40
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat deteljica je objavil: Pokaži objave
    ...
    In kakor zagovarjam ostro selekcijo glede delovnih predispozicij vedno nasprotujem preveč kompliciranja pri izgledu.
    Pomankljivosti ala barva, bele lise, barva in velikost ožigov, kako ima pes ušesa in če ima ali nima zavit rep ali malo zamaknjen zob, se mi zdijo brezvezne oz daleč zadaj pri prioritetah ki naj bi odločale o vzreji.
    Ampak pri teh nazorih sem precej osemljena
    Žal tudi jaz (osamljen).
    Še vedno pa pravim, sodniki so tisti, ki ocenjujejo pse glede na standard, ki je določen. Lastniki in vodniki psa smo pa tisti, ki moramo sprejet telesno oceno psa. Če ima moj pes bolj izraženo belino na prsih, ki se do določene velikosti tolerira, če ima malo bolj ali manj zavihan rep, če le ni postavljen kot kup nesreče, če mu ušesi bolj ali manj štrlita, itd, moramo samokritično reči ja, res je in sprejeti oceno prav dobro ali dobro. Ker pa se največkrat zaradi tega počutimo užaljeno, smo pa tam kjer smo.
    Jasno, to so stvari, ki so pomembne za vzrejo, ne za delo psa. Delo in telesna ocena sta dve različni stvari, ki pa morata biti, če hočemo s psom vzrejati na čim višjem nivoju, kar nam bi moral biti tudi cilj dobre vzreje. Tudi sam sem mnenja, da je veliko bolj važno delo psa, kot eksterier, ker imajo vsake oči svojega malarja. Pes pa mora biti vseeno v tipu, ne glede na to, če nima odlične ocene.
    Kako takšne stvari obrazložiti človeku, ki ni dovolj samokritičen in bi to vzel zdravo za gotovo. Težko, upam samo, da me bo res kmalu srečala pamet, da se ne bom obremenjeval z drugimi, ampak s sabo.
    Vsi ne moremo imeti svetovnega prvaka, ker je samo eden, najverjetneje izponjuje vse standarde za to.

Stran 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •