Stran 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011
Rezultati 101 do 104 od 104

Tema: Pomemben sklep delnega zbora sodnikov KLPJ s 1. marca 2011

  1. #101
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Hubertus, ko bodo vsi vodniki po tvoji podobi, tudi preizkusi ne bodo potrebni.
    Jaz sem le povprečje Alojz, tak kot nas je v Sloveniji večina.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Do takrat pa mora določenim vodnikom nekdo povedati, da njegov pes ni za lov. Sami tega ne bodo priznali.
    No pa jim to povejte v okviru vaših/naših lovskih družin. A nimate jajc zato? Če nekdo hodi na lov npr. pod vplivom alkohola, a bomo sedaj dali pihat vsem lovcem po vrsti, da bo mir, al kaj?
    Ker veste, nekateri si ne bodo nikoli priznali da so vinjeni zato najbolje da alkotest opravijo vsi.
    Dejmo zalaufat možgane!!!
    Last edited by Hubertus; 7. April 2011 at 08:26.

  2. #102
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave

    Po mojem osebnem mnenju so tudi vzrejni pregledi in vzrejne preizkušnje za jamarje v taki obliki, kot so sedaj, navadno zbiranje denarja za delovanje kluba KLPJ, in kasiranje honorarjev sodelujočih sodnikov. Največja neumnost pa se mi zdijo vzrejne preizkušnje za pse ki so predhodno že uspešno opravili PNZ in to po popolnoma enakih kriterijih kot jih uporabljamo na vzrejni preizkušnji, zato je VT samo podvajanje že opravljenega PNZ-ja in nezaupnica sodnikom ki so psa že predhodno ocenili že na PNZ.

    Po mojem mnenju bi moral biti VP namenjen strokovnemu svetovanju vzrediteljem pri izbiri plemenjakov in določanje vzrejne vrednosti psov, ne pa šikaniranju vodnikov in izločanje že preizkušenih in ocenjenih psov iz vzreje.

    Ker sem tudi sam kinološki sodnik, pripominjam da sem tudi dolgoletni vzreditelj lovskih psov, zato na problem gledam nekoliko drugače kot "vrhunski" sodniki ki se z vzrejo lovskih psov niso nikoli ukvarjali.
    LP. Andrej
    To stari, mnenja takšnih so najbolj potrebna pri takšnih razpravah. Zakaj se več sodnikov ne vključi v takšne debate ne vem, bi pa bile razprave sigurno bolj plodne, saj ste vendar stroka. Od vas naj bi se učili. Še bolj potrebna bi bila na zborih sodnikov, pa v realnosti tudi.

  3. #103
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Pri tej brezplodni debati se mi dozdeva, da nam ni popolnoma jasno zakaj so PNZ-ji sploh potrebni. Bistvo PNZ je, da pri mladem psu, kateri še nima priučenih lovskih izkušenj ugotavljamo njegove prirojene lovske nagone, vendar ne samo za namene lova, temveč predvsem za namene vzreje. Zato pa tudi ocenimo pse na PNZ-ju z tremi nagradnimi razredi. Psi jamarji, ki so opravili PNZ z III. n.r. so avtomatično izločeni iz vzreje, za lov pa so v nekaterih primerih celo primernejši, kot psi ki so opravili PNZ z I. n. r. Zato se v tem delu strinjam z Hubertusom, da za pse ki jih bomo uporabljali samo za lov PNZ ni potreben, ker s slabim psom brez pravih lovskih zasnov pač ne bomo lovili, in nam bo tak pes pri lovu bolj v napoto kot v pomoč. Če pa kdo želi loviti z takim psom, pa naj bi bila to njegova prosta izbira.

    Po mojem osebnem mnenju so tudi vzrejni pregledi in vzrejne preizkušnje za jamarje v taki obliki, kot so sedaj, navadno zbiranje denarja za delovanje kluba KLPJ, in kasiranje honorarjev sodelujočih sodnikov. Največja neumnost pa se mi zdijo vzrejne preizkušnje za pse ki so predhodno že uspešno opravili PNZ in to po popolnoma enakih kriterijih kot jih uporabljamo na vzrejni preizkušnji, zato je VT samo podvajanje že opravljenega PNZ-ja in nezaupnica sodnikom ki so psa že predhodno ocenili že na PNZ.

    Po mojem mnenju bi moral biti VP namenjen strokovnemu svetovanju vzrediteljem pri izbiri plemenjakov in določanje vzrejne vrednosti psov, ne pa šikaniranju vodnikov in izločanje že preizkušenih in ocenjenih psov iz vzreje.

    Ker sem tudi sam kinološki sodnik, pripominjam da sem tudi dolgoletni vzreditelj lovskih psov, zato na problem gledam nekoliko drugače kot "vrhunski" sodniki ki se z vzrejo lovskih psov niso nikoli ukvarjali.
    LP. Andrej
    Tudi jaz se popolnoma strinjam s teboj. Si pa hraber........ Bravo.

  4. #104
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ja Andrej je v prvi vrsti vodnik in zato je postal sodnik. Andrej ko te bodo napadli"sodniki"pa le zastopaj barve ki si jih razkril na našem forumu, ti bomo pomagali.Polepšal si mi dan , ma kaj dan cel teden.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •