Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 104

Tema: Pomemben sklep delnega zbora sodnikov KLPJ s 1. marca 2011

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Bo, takrat kot tebe.
    LKZ je pa skoraj edina rešitev če bi radi prenehali s trpanjem blagajne KZS in ostalih zadev.
    Se pa absolutno ne strinjam, da jagamo vsak z svojim svetovnim prvakom, ki ni opravil vsaj male šole (PNZ).
    Jež, na tem forumu se zadnje čase zelo malo udeležujem debat, to pa zato, ker večina ljudi iz mojih prispevkov pobere običajno le tazadnjo piko v tekstu in podobno se je zgodilo tudi tebi. Čisto tako, kot sem napisal v rdečem tekstu.

    Nobena država pod okroljem FCI nima dveh kinoloških zvez, zato mi lahko verjameš, da tudi Slovenija ne bo nobena izjema, ki bi si jo FCI dovolila. Mogoče bi o tem lahko sanjali, če bi bili tako veliki, kot Nemčija ali Francija, pa še takrat bi bilo zelo malo verjetno. Torej LZS...pozabi!!!!

    Dragi moj Jež, malo šolo in tudi kakšno večjo opravi pes s teboj v času, ko odrašča in ne na PNZju. A ti si kupuš psa zato, da narediš PNZ al da boš z njim jagal? A ga učiš zato da bo opravil PNZ al zato, da ti bo koristno služil.

    Nekaj trmariš potem pa meni očitaš, da sem kot maček. Naravne zasnove naših psov so zasluga vzrejnih preizkušenj in ne PNZjev. Potrudi se še enkrat prbrati kar sem napisal in fajn razmišljaj zraven,

  2. #42
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Jež, na tem forumu se zadnje čase zelo malo udeležujem debat, to pa zato, ker večina ljudi iz mojih prispevkov pobere običajno le tazadnjo piko v tekstu in podobno se je zgodilo tudi tebi. Čisto tako, kot sem napisal v rdečem tekstu.

    Nobena država pod okroljem FCI nima dveh kinoloških zvez, zato mi lahko verjameš, da tudi Slovenija ne bo nobena izjema, ki bi si jo FCI dovolila. Mogoče bi o tem lahko sanjali, če bi bili tako veliki, kot Nemčija ali Francija, pa še takrat bi bilo zelo malo verjetno. Torej LZS...pozabi!!!!

    Dragi moj Jež, malo šolo in tudi kakšno večjo opravi pes s teboj v času, ko odrašča in ne na PNZju. A ti si kupuš psa zato, da narediš PNZ al da boš z njim jagal? A ga učiš zato da bo opravil PNZ al zato, da ti bo koristno služil.

    Nekaj trmariš potem pa meni očitaš, da sem kot maček. Naravne zasnove naših psov so zasluga vzrejnih preizkušenj in ne PNZjev. Potrudi se še enkrat prbrati kar sem napisal in fajn razmišljaj zraven,

    Se opravičujem, točno takšne že imamo na oblasti.
    Prišel sem k pameti.

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Spet ne razumem,

    1. A ni v kompletnem PNZ preizkus sledoglasnosti in vodoljubnosti?
    2. A ni na VP popolnoma enaka situacija kot na PNZ?
    3. V čem je stvar, da bi morali PNZ ukiniti?
    Obrazložitev:
    Bi bila (oz. je) to tako velika težava, da gre psiček v umetni rov malo zalajat za eno dvojkico, pognat zajčka ali srno, ko se segreje, pa malo zaplavat v bajer? Če se boji strela, pa tako ni za drugam, kot za na kavč? Še teh nekaj vodnikov, ki bi hotelo imeti psa, bi opravilo samo disciplino delo v obori na divjega prašiča (ne vem sicer v kateri obori bo to, v Sloveniji sigurno nikjer), jagali pa bodo potem kar vse? Saj razumem, da je pes lahko dober delavec, tudi če nima opravljenega PNZ. In če je tako dober, ga bo opravil z levo prvo nogo. Ne vidim, čemu komplicirati in zakaj? Zajec tiči v enem drugem grmu!
    Pa me popravite, kje se motim, čeprav tudi jaz nisem velik strokovnjak v kinologiji.
    Sem si skrbno prebral vse tvoje objave in tudi od cvička in moram reči, da nisem v nobeni od teh našel tehtnega argumenta, kakšno dodano vrednost bi doprinesel PNZ za lovsko kinologijo. To da psiček malo zabevska na lisico v rovu, malo požene zajčka in se ne ustraši strela pač ni neka strokovna utemeljitev, da si nek pes zasluži loviti, ostali psi pa ne. Tukaj se še kako strinjam s Hubertusom, da so to vaše subjektivne ocene, ker ste sami to preizkušnjo morali opraviti, zato naj jo še drugi. Enostavno ne premorete videti celostne problematike, ker se nočete dvigniti nad svoje prepričanje in gledati na stvar v širšem kontekstu.
    To, da pride na PNZ vodnik s psom, ki ne ve kaj početi je pač osebna stvar vodnika, če se je za takega psa odločil ali pa ga je tako izšolal, saj bo on tisti, ki bo slabo lovil in ostal brez plena. Da bi se mu pa preprečevalo, da bi z njim lovil, če tako želi je pa svetovni nonsens, saj je to stvar osebnih interesov in zadovoljstva posameznega vodnika kaj želi s svojim psom početi. Selekcija naj se dela na vzrejnih preizkušnjah, raznih tekmah in lepotnih tekmovanjih, da mi bo pa nek sodnik moral požegnati, da smem svojega psa prosto spustiti v gozd je pa malo prehuda. Po celem svetu si ne delajo težav s tem pa nimajo nič slabših psov, kvečjemu obratno, zato sem absolutno za liberalizacijo tega dela lovske kinologije.

  4. #44
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Sem si skrbno prebral vse tvoje objave in tudi od cvička in moram reči, da nisem v nobeni od teh našel tehtnega argumenta, kakšno dodano vrednost bi doprinesel PNZ za lovsko kinologijo. To da psiček malo zabevska na lisico v rovu, malo požene zajčka in se ne ustraši strela pač ni neka strokovna utemeljitev, da si nek pes zasluži loviti, ostali psi pa ne. Tukaj se še kako strinjam s Hubertusom, da so to vaše subjektivne ocene, ker ste sami to preizkušnjo morali opraviti, zato naj jo še drugi. Enostavno ne premorete videti celostne problematike, ker se nočete dvigniti nad svoje prepričanje in gledati na stvar v širšem kontekstu.
    To, da pride na PNZ vodnik s psom, ki ne ve kaj početi je pač osebna stvar vodnika, če se je za takega psa odločil ali pa ga je tako izšolal, saj bo on tisti, ki bo slabo lovil in ostal brez plena. Da bi se mu pa preprečevalo, da bi z njim lovil, če tako želi je pa svetovni nonsens, saj je to stvar osebnih interesov in zadovoljstva posameznega vodnika kaj želi s svojim psom početi. Selekcija naj se dela na vzrejnih preizkušnjah, raznih tekmah in lepotnih tekmovanjih, da mi bo pa nek sodnik moral požegnati, da smem svojega psa prosto spustiti v gozd je pa malo prehuda. Po celem svetu si ne delajo težav s tem pa nimajo nič slabših psov, kvečjemu obratno, zato sem absolutno za liberalizacijo tega dela lovske kinologije.
    Moje mnenje bo ostalo samo moje, ga ne delim več.

    Komentar:

    -PNZ ne rabi doprinest za lovsko kinologijo nič novega, ker obstaja;
    mi sami konkretno, skoraj vsako leto pridemo na kakšno preizkušnjo, in bi bilo bolj enostavno, če ne bi bilo treba hodit;
    -da bi lahko videl celostno problematiko, mi jo moraš najprej predstavit;
    -o dvigovanju in spuščanju - sem že nasedel, kot ladja;
    zaradi mene lahko hodijo k tebi lovit vsi vodniki tega sveta, ki kot pišeš ne rabijo drugega kot sprehod po gozdu;
    -vzreja, razne tekme in lepotna tekmovanja so druge zadeve kot PNZ, ( po novem tudi delne preizkušnje, ki bodo omogočale delni lov, za delne lovce);
    -svojega psa po zakonu ne smeš spustiti prosto v gozd;
    -pozanimaj se, kakšne preizkušnje imajo Nemci in podobni, ne mislit, da imajo Novozelandci in Avstralci pa tudi Američani kaj zveze z našim načinom lova in lovsko etiko, čeprav so v velikih stvareh bolj etični (mi imamo tako ali tako vsak svojo);
    -pa še meni napiši, kako imajo po svetu.
    Last edited by jež; 31. March 2011 at 18:20.

  5. #45

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Moj kolega Sraka, bi rad preizkušal naravne zasnove vodnikov..... Kako lahko je delati red na sosedovem dvorišču in vzgajati sosedove otroke.

    Hmmm....res je škoda mojega časa za take briljante!!!!
    ____________
    Pozdravljen kolega Hubertus!

    Moram tako začeti, ker to zahteva vljudnost in dobra stara domača vzgoja. Pa še zarečeni kruh moram tokrat pojesti, kar pa mi nekako ne gre najbolj v slast. Sedaj pa k tvoji gornji bodici.

    Točno tako kot si zapisal. Bolj kot za pse, se mi ta problematizirani PNZ zdi pomemben zaradi vodnikov samih. Zakaj ? Na osnovi večletnih opazovanj dogajanj na PNZ-jih, kjer sem lahko videl mnogo kaj.

    Nekaj argumentov:

    - strinjam se z vsemi, ki relativizirajo PNZ kot preizkušnjo, ki bi v celoti prikazala naravne zasnove nekega mladega psa na osnovi katerih bi bilo mogoče zanesljivo oceniti psa. Tako kot pri ljudeh je tudi pri psih, da nekateri dozorijo prej, drugi pozneje, nekateri nikoli. Že velikokrat sem zapisal in bom še enkrat ponovil, da za delovne pse, ki niso predvideni in namenjeni za nadaljevanje vrste, ne vidim prave koristnosti v PNZ-ju. Tako kot tudi ne v telesnem ocenjevanju. ( če terier ne gre v vodo pač z njim lovec ne bo lovil rac in če jazbečar gre v vodo ter celo najde in privleče raco do obrežja k vodniku - toliko boljše za vodnika) Z večjo ali nižjo sodniško oceno v rodovniku si vodnik izključno delovnega psa potem v letih njunega druženja ne more prav nič pomagati. Do sem sva si verjetno s kolegom Hubertusom še kar blizu in bi tudi kak liter lahko mirno ter prijateljsko spila, ne da bi kateri od naju dvignil glas in drugega grdo pogledal.

    - drugi del ( moje zgodbe ) pa je malo bolj zapleten, ker ima kolega Hubertus kar prav, ko mi očita, da se zavzemam za PNZ vodnikov. Priznavam svoj greh in s sklonjeno glavo pritrdim, da se mi zdi PNZ koristen bolj za oceno vodnikov kot pa njihovih psov. Zakaj in s čim to utemeljujem ? S kar nekaj neprijetnimi izkušnjami in jih bom nekaj navedel:
    - po navodilu sodnika vodniku, da naj psa prikliče, se je psiček vsaj 20 metrov pred vodnikom začel plazeče in s strahom približevati svojemu vodniku. Kaj vam to pove ? Ne bom dalje komentiral, ker še po tolikih letih ne morem pozabiti teh prizorov in me vedno še malo stisne pri srcu, ko se spomnim teh prizorov. Vodnik in pes sta bila seveda v večini primerov diskvalificirana.
    - v kar nekaj primerih sem imel priložnost videti, da so vodniki na PNZ pripeljali mlade psičke s katerih so kar padale bolhe ali pa so bili celo garjavi. Pri bolhah so sodniki razen glasnega očitka vodniku bili še kar milostni, pri opaženem sumu na garje so bili seveda odslovljeni in poslani k veterinarju.
    - ni bilo tako malo primerov, ko je vodnik na PNZ pripeljal psa suhega, da so mu se videla vsa rebra in so iz njega štrlele tudi druge kosti ter se je že od daleč videlo, da je uboga živalca več lačna kot sita
    - ni bilo tako malo primerov, ko vodnik psička sploh ni obvladal in je takoj, ko ga je spustil s povodca začel skakati in divjati povsod, nekontrolirano raziskovati okolje v katerem se je znašel, kazati agresiven odnos do drugih psov in podobno. Prav videlo se je, da je uboga živalca ves čas zaprta v pesjaku ( mogoče kateri celo na verigi ) in se z njo nihče ne ukvarja, je nihče ne socializira in vzgaja ter ne šola.

    Pa naj bo dovolj, ker je tukaj na forumov tudi nekaj kinoloških sodnikov, ki bi lahko, če bodo želeli, moj nabor primerov slabe prakse nekaterih vodnikov in hudega pomanjkanja njihove čustvene inteligentnosti še kar krepko dopolnili.

    Cenjeni kolega Hubertus to so razlogi zakaj ( po mojem mnenju ) PNZ-je bolj kot za psičke potrebujemo za njihove vodnike.

    Pa lep pozdrav in vse lepo ti želim!

  6. #46

    Privzeto

    Prosim šefe foruma, da omogočijo več časa za morebitne popravke, ki se nam prikradejo med pisanjem.
    Hvala za ruzumevanje in lep pozdrav!
    Sraka
    Last edited by Sraka; 1. April 2011 at 08:52.

  7. #47
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Je napisal kolega Alojz: ni kaj dodati.

  8. #48
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Hvala Lakotnik za jedrnato in izčrpno razlago problematike.

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    -da bi lahko videl celostno problematiko, mi jo moraš najprej predstavit;
    .
    Jež, vse je že napisano in obrazloženo tako v mojem postu, kot tudi v Lakotnikovem, vendar se je potrebno, kot pravi Lakotnik, dvigniti iz okostenelosti svojega prepričanja in vsaj poskusiti razumeti drugo mnenje. Če nimaš namena razumeti je pač vsaka beseda odveč.



    Sraka, torej je tako, kot sem napisal o Janezku: Janezek ne zna pisati črke A zato jo mora za kazen cel razred napisati 100x.

    Ali pa drugače: vsi kinologi ste ena nesposobna sodrga, ki jo je treba držati na kratko in ves čas pod nadzorom.

    Ali še drugače: Bolje premlatiti deset nedolžnih, kot da nam uide en kriv.

    Odnos do živali je odsev splošnega stanja v družbi in ravno med lovci ta napreduje najbolj počasi. Ne vem kaj se dogaja na vašem koncu a moje izkušnje ne izkazujejo tako alarmantnega stanja, da bi se morali vsako leto vodniki postaviti na "smotro" zaradi bolh in shiranosti svojih psov. Tudi to se dogaja in tudi pri nas, vendar tako med lovci, kot tudi med hišnimi oz. dvoriščnimi psi.
    Izračunaj koliko denarja je potrebno na leto zbrati za vzdrževanje obstoja LKDjev in organizacijo prireditev pa boš videl, če je vredno plačevati tako ceno za spreobračanje posameznikov. Govorim namreč o desettisočih evrov, ki ne padejo z neba ampak jih plačujemo lovci in kinologi.
    Ob tem, da imamo državne institucije, ki se ravno tako napajajo iz proračuna, kar pomeni,da spet plačujemo mi, in so dolžne oz. zadolžene za nadzor nad navedenimi nepravilnostmi. Mislim, da naloga sodnikov ni nadzorovati, disciplinirati in kaznovati nevestnih vodnikov ampak nekaj drugega.
    Poleg tega shirane in obolele pse srečujete tudi na lovih. Zakaj pa tam ne ukrenete nič?
    In nenazadnje, če imamo PNZje potem se take stvari sploh ne bi smele dogajati. Morale bi biti izkoreninjene že pred mnogimi leti. A ne?!

    Rešitev dragi moj Sraka ni v PNZjih, ampak v izobraževanju vodnikov preko malih šola za pse in nadaljevalnih tečajev vodljivosti ter drugih aktivnosti. Samo tako smo dosegli višji nivo v "civilni" kinologiji in samo tako, ga bomo tudi v lovski.
    Sedaj mi pa povej, kdo se v lovstvu ukvarja s tem?
    Breza, ki organizira delavnice za ptičarje...in kdo še?

  9. #49
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Breza, ki organizira delavnice za ptičarje...in kdo še? Forum lov ki skrbi za to,da lahko o teh stvareh debatiramo in seveda delamo velike probleme velemojstrom na "ta haupt" položajih. Ja tudi kravžljanje živčkov nekaj šteje saj na KZS moraš držati papico zaprto ali pa te enostavno ni.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #50

    Privzeto

    Hubertus zapiše: Rešitev dragi moj Sraka ni v PNZjih, ampak v izobraževanju vodnikov preko malih šola za pse in nadaljevalnih tečajev vodljivosti ter drugih aktivnosti. Samo tako smo dosegli višji nivo v "civilni" kinologiji in samo tako, ga bomo tudi v lovski.
    Sedaj mi pa povej, kdo se v lovstvu ukvarja s tem?
    Breza, ki organizira delavnice za ptičarje...in kdo še?
    ________

    Saj bi se lahko strinjal s tabo, če bi v praksi bilo tako kot ti navajaš, da bi moralo biti in se ti v tem pridružujem.Dokler pa ni tako pa je vsaj PNZ nek skromen pokazatelj kaj in kako s svojimi psi ravnamo, jih socializiramo, vzgajamo in učimo. Boljše to kot nič.

    Ne najdemo "slabih" vodnikov le v mojem okolju, temveč jih je dovolj po celi državi in tudi tam v tvojih krajih. Veliko več jih je med lovskimi kinologi kot med športnimi. Na žalost.
    In za konec še eno moje osebno spoznanje. Največ "slabih" vodnikov je med lastniki jamarjev. Kazalo bi se nad tem temeljito zamisliti in se vprašati zakaj je tako. Sodniki, ki imajo nekaj kinološke kilometrine, odgovor na to vprašanje zagotovo poznajo, ker ga poznam tudi sam.

    Pa naj bo dovolj o tem in vsem lep pozdrav! In lepo ravnajte s svojimi štirinožnimi prijatelji. Med ljudmi boljšega in bolj zvestega prijatelja od vašega psa ne boste našli.

Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •