Rezultati 1 do 10 od 104

Tema: Pomemben sklep delnega zbora sodnikov KLPJ s 1. marca 2011

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #22

    Privzeto

    Glede prva zahteve, ti predlagam vpogled v precej obsežno knjigo katere naslov sem sicer pozabil, predstavlja pa vse pasme psov na svetu. Prepričan pa sem, da jih vsaj del lahko naštejeta tudi Breza in Deteljica.

    Res je, da prvobitnih mešančkov in "relativnih mešančkov" nisem videl, vendar imajo vsi današnji psi vseh pasem še vedno njihove gene. Res da malo pomešane pa vendar so to še vedno geni njihovih dobrih starih prednikov.

    To kar pa navajaš v zadnjem odstavku svojega pisanja pa so v glavnem veščine psa pridobljene s socializacijo in šolanjem. Vprašaj malo športne kinologe kakšne rezultate v Slovenji ter tudi v tujini v nekaterih športnih disciplinah dosegajo njihovi člani-vodniki z mešančki. Tudi s takšnimi, ki so jih rešili kot zapuščene na cesti ali iz azilov in njihove preteklosti sploh ne poznajo.

    Globoko sem prepričan, če bi ali če kdaj bodo odprli vrata mešančkom tudi v službeno kinologijo ( policija, vojska, carina, humana kinologija...... ), da si tam ne bodo naredili sramote. Prej nasprotno. In podobno bi bilo v lovstvu. Ne le izgled in pasma in rodovnik, temveč delo, vstrajnost, zaneslijovost, čim večja praktična izraba naravnih danosti, ki mu jih je poklonila narava, poslušnost, vodljivost, prikazani rezultati vpraksi in podobne značilnosti naj bodo merilo pri pridobitvi licence za spremljanje lovca na lovu.

    S tem to temo, ki je neproduktivna, sam zaključujem.
    Lep pozdrav vsem, ki se jim je ljubilo bosti se z mano!
    Last edited by Sraka; 31. March 2011 at 09:16.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •