Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 83

Tema: Pravica do lova

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Mogoče pa zato, ker ima veliko LD na našem področju enega ali dva zajca v planu.
    Alojz1, to drži, verjetno si pa tudi sam opazil, da se stalež zajcev v zadnjih letih lepo popravlja. Vendar sem prepričan, da kljub temu, ne bo nobena LD podala predlog za dvig plana pri zajcu, ker enostavno lov na zajca z goniči ni zanimiv, ker nimajo rogov. Spet drugi bi ga na ta način lovili, samo kaj, ko moraš toliko časa nameniti šolanju psa, da prideš do zadovoljivega zajčarja.

    Poleg tega v naših loviščih živijo tudi ostale vrste male divjadi (lisica, kuna, ...), katerih lov z goniči ti prav tako požene kri po žilah.

  2. #22

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Poleg tega v naših loviščih živijo tudi ostale vrste male divjadi (lisica, kuna, ...), katerih lov z goniči ti prav tako požene kri po žilah.
    No lisic je res dovolj. Vendar jih do oktobra že veliko pade.
    Šolanje psa na lisico pa je razmeroma enostavno. Po mojih izkušnjah par lisic upleniš pred psom pa je zastrupljen.

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Šolanje psa na lisico pa je razmeroma enostavno. Po mojih izkušnjah par lisic upleniš pred psom pa je zastrupljen.
    Poznam psičko pri kateri tudi to ni "užgalo".

    Najmanj truda je potrebnega, da psa naučimo goniti srnjad, pa še uspeh na slavnem PNZ je zagotovljen. Madonca, da tega nisem prej vedel...:icon_:

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Poznam psičko pri kateri tudi to ni "užgalo".

    Najmanj truda je potrebnega, da psa naučimo goniti srnjad, pa še uspeh na slavnem PNZ je zagotovljen. Madonca, da tega nisem prej vedel...:icon_:
    Pri moji terierki je užgalo. Prejšnji lastnik (tudi forumaš) jo je bolj navajal lov kun po kozolcih in gonjo na skupnih lovih (ni hotel da gre v luknjo). Prvo svojo "tazaresno" lisičarsko sezono (pri meni)... rezultat 7 ali 8 lisici izgnanih iz luknje. Jazbec ji je pa dal vetra, in se ga na daleč izogiba. Srnjad samo požene, če se fejst zaderem, jo tudi odpokličem. Fantje, vse se da, samo s psom je treba delat... pa pustmo sodnike, oni pač morjo svoje poslanstvo opravljat
    Last edited by Kolovski; 6. September 2011 at 13:47.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  5. #25

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Mogoče pa zato, ker ima veliko LD na našem področju enega ali dva zajca v planu.
    Kaj pa v takem LD rabijo goniča za zajce? Navsezadnje tudi, če ostane ta primerek živ, silne zgube najbrž ne bo Mogoče pa vzrejni cilji niso v skladu z realnim stanjem ali pa izbira pasme ?
    Ja Hubertus- imaš prav, da je neumno vezati preiskus na pravico do lova, ampak po drugi strani je pa vseeno dobro imet pregled nad populacijo psov, kakšni so. In kdo bi se prikazal na preiskusih, če ne bi bili obvezni? Kaže da noben....že tako vsi samo jamrajo in že tako je slika meglena, ker mnogi vseeno ne pridejo in drugi pridejo do potrdil na kdo ve kakšne načine, ampak vsaj nekaj približno se da sledit
    Iz sveta športne in delovne kinologije lahko zagotovim,da preiskusi so omejeno uporabni, samo brez preiskusov je pa vse še mnogo slabše.
    Treba je razmišljati o načinih preiskusov, kriterijih in uporabi teh podatkov, ne pa ukinitvi
    Last edited by deteljica; 6. September 2011 at 14:02.
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  6. #26
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    En "svetovno" znan jager iz naših koncov je izjavu,
    da ko goniča pelješ na PNZ,
    mu za ta prvim drevesom ušesa naviješ, da zacvil,
    pa je preizkus narejen
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  7. #27
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nekaj podobnega se je že dogajalo .

  8. #28

    Privzeto

    - Da se stalež zajca v Zasavju popravlja poslušam že 15 let
    - Za šolanje mladih psov je (vsaj pri nas) odobren odstrel zajca. Ko pa je ta zajec uplenjen je pa odstrel zaključen.
    - Plana odstrela ne povečajo zato, ker se bojijo, da ne bo dosežen in bo inšpektor pisal globe....... in krog je zaključen.

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Plana odstrela ne povečajo zato, ker se bojijo, da ne bo dosežen in bo inšpektor pisal globe....... in krog je zaključen.
    Zakaj povečan načrt ne bi bil realiziran sem že povedal, da zaradi nezainteresiranosti za lov zajca z goniči v naših loviščih.

    Navsezadnje pa se enostavno požvižgam na mnenja in interese ostalih lovskih kolegov. Za naše lovišče sem prepričan, da je zajcev precej več kot pred leti, zato bom ves trud vložil v mojo psičko, da že to jesen okusiva uspešen lov na zajca, lisico, tako kot sta to nekoč okusila moj dedek in pradedek s svojimi istrijani.:icon_:

    Srnjad in jelenjad bom pa še naprej lovil na čakanje in zalaz.

  10. #30

    Privzeto

    A vidite kako se lepo klopčič odvija. Sami lovci smo si uzakonili neke PNZ ,telesne ocene, preizkuse itd., zdaj ko pa sami enkrat spotaknemo je pa vse narobe.Ker vse te navedene normative ali podobno so si izmislili posamezniki,ki imajo misel da oni vse znajo in vedo vsi ostali pa bi jim morali padati pred kolena,da bi se jih malo amen vzeli.
    Primer je da rodovniški lovski pes mora imeti PNZ in TELESNO OCENO,da lahko z njim lovimo,navaden vaški cucek pa se lahko podi po lovšču in goni,pa včasih še kaj ujame ga pa skora ne smeš še pogledati.
    Uboga država in LOVSTVO,ki je prišlo tako daleč.

Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •