Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 83

Tema: Pravica do lova

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto nesporazum

    Ojoj kolegi, moj namen predstavitve zgodbe nikakor ni bil kritizirati kogar koli izmed udeležencev ali gostitelje, še najmanj pa sodnike, ki so več kot korektno opravili svoje delo.:icon_:
    Ker na forumu največkrat lahko prebiramo le zgodbe o uspehih, sem se sam odločil, da za spremembo predstavim zgodbo z manj uspešnim zaključkom, ki naj bi prikazala eno od pomanjkljivosti delovnih preizkušenj in sicer v tem, da npr. zaradi slabe zastopanosti določene vrste divjadi v lovišču, kjer se preizkušnja opravlja, ne moremo preizkusiti dejanskih zasnov naših pomočnikov.

    Še enkrat naj povdarim, da nad rezultatom nisem razočaran, ravno nasprotno - navdušen, ker mi je psička še enkrat več s prikazanim potrdila, da je zdrava srnjad ne zanima, kar zame predstavlja prvi uspeh pri šolanju goniča, s katerim imam željo loviti predvsem malo divjad in mogoče včasih kakšnega pujska.

    Prav tako se zavedam njenih kvalitet pri iskanju in gonji zajca, zato se konec oktobra na terenu bogatejšim z malo divjadjo nadejam uspešne preizkušnje.

    Vsem kinologom pa v bližajoči se jeseni želim obilo uspešnih lovov v družbi štirinožnih pomočnikov.:icon_:

    LZ, Primož
    Last edited by mprimoz; 5. September 2011 at 22:45.

  2. #12
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ja, to je problem. Zajcev ni toliko, da ga bo mlad pes kar tako našel. Bo pa drugič več sreče.
    Pred leti so ravno tu na našem terenu vsi goniči dvignili zajca. Bili so strastni zajčarji, ker je bilo srnjadi malo.

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Plosk, plosk....... !

    Primož, če ne boš našel zajca ali lisice s psom ne boš smel jagat.

    Ga boš pa ustrelil in šel po drugega....

    Živela slovenska lovska kinologija...

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Plosk, plosk....... !

    Primož, če ne boš našel zajca ali lisice s psom ne boš smel jagat.

    Ga boš pa ustrelil in šel po drugega....

    Živela slovenska lovska kinologija...
    Pa še kako prav imaš Hubi.

    Pač me bodo v sosednjem LKD veseli, ker jim bom za udeležbo na PNZ nakazal nekaj deset EUR-ov.

  5. #15

    Privzeto

    S podobnim problemom se srečujejo nekateri vodniki jamarjev -jazbečarjev. Čeprav že uvodoma jasno in nedvoumno povedo, da s svojim jazbečarjem niti slučajno ne nameravajo jamariti in da se trudijo, da bi bil pes kar najbolj neobčutljiv na rov na katerega bi slučajno naletel, jih predpis in praksa PNZ silita v delo v rovu in tako se izniči ves njihov dotedanji trud pri vzgoji in šolanju psa.

    Vendar lobi, ki obvladuje področje jamarjev se premakniti ne da ter že leta vztraja pri svojem, čeprav zelo dobro vedo, da velika večina vodnikov jazbečarjev ne bo nikoli jamarila in celo velik del njih ostro nasprotuje jamarjenju kot načinu lova.

    Opazovalec, ki vse to od strani opazuje, dobi vtis, da se uveljavlja načelo "bolj divji in nor pes - najboljši pes"!

    Vedno bolj pogosto ugotavljam, da se strinjam s Hubertusom in njegovim videnjem razmer v slovenski lovski kinologiji v kateri velja, da enkrat sprejeta matrica -je večna matrica!

  6. #16

    Privzeto

    Ne spuščanm se v to ali rabite ali ne rabite itd vsekakor pa take silne škode kot jo navajte ne bi smelo bit.
    Tudi jaz vzgajam pse, da ne gonijo srnjadi, ker je je peč preveč in bi imela zaradi gonje srnjadi same probelme pri sprehajanju, poleg tega so polne točke za terierje samo, če goni zajca.
    Torej: ker sem vedela, da je temu tako sem se že v prvo prijavila na PNZ v tisto LD kjer vem, da zajci so. Ne pa tja kjer so redki ali pa jih ni- preprosto , a ne?
    Glede dela v rovu pa: noben me ne bo prerpičal, da če gre pes enkrat ali dvakrat v umeten rov, da bo zato kaj več ali manj kot bi sicer zgineval v naravne luknje. Sej niso psi glupi, točno vedo kaj je naravno in kaj je naštimano. Dejstvo je, da če ga lisca odpelje za sabo v lovu bo šel vsak normalen najbrž za njo, s preiskušnjo ali brez. Kdor pa izrecno hoče, da pes ne gre v nobeno luknjo bo pač temu posvetil šolanje po opravljenem PNZ v delu rov, ki je lahko že okoli enega leta ali še prej.
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat deteljica je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz vzgajam pse, da ne gonijo srnjadi, ker je je pač preveč in bi imela zaradi gonje srnjadi same probleme pri sprehajanju, poleg tega so polne točke za terierje samo, če goni zajca.
    Torej: ker sem vedela, da je temu tako sem se že v prvo prijavila na PNZ v tisto LD kjer vem, da zajci so. Ne pa tja kjer so redki ali pa jih ni- preprosto , a ne?
    Seveda je preprosto, ne vem pa zakaj bi moral vodnik goniča, kateri ne goni srnjadi "sponzorirati" več LKD zgolj zato, ker v matičnem LKD nimajo interesa, da bi za izvedbo PNZ za goniče zagotovili primerno lovišče zastopano z malo divjadjo.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Seveda je preprosto, ne vem pa zakaj bi moral vodnik goniča, kateri ne goni srnjadi "sponzorirati" več LKD zgolj zato, ker v matičnem LKD nimajo interesa, da bi za izvedbo PNZ za goniče zagotovili primerno lovišče zastopano z malo divjadjo.
    Aha, že vem zakaj ni interesa. Zato, ker smo zelo redki zanesenjaki, ki strmimo k šolanju svojih goničev za lov male divjadi za veliko večino lovskih kolegov čudaki, presranci..., kar je bilo iz njihovih ust slišati tudi na minulem PNZ.

  9. #19

    Privzeto

    Mogoče pa zato, ker ima veliko LD na našem področju enega ali dva zajca v planu.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Deteljica, point je v temu, da Primož ve sam kako dober je njegov pes in koliko je uporaben za lov, ki ga namerava izvajati s svojim psom.
    Sedaj pa mora zaradi sodniškega lobija tekati od PNZja do PNZja, vse to tudi plačevati iz svojega žepa, da mu bodo sodniki rekli: "ja tvoj pes je pa dober za lov."
    Lej ga zlomka. Dobro da imamo sodnike sicer bi Primož taval v večni temi in nevednosti.


    p.s.: pa vklopte možgane prej kot začnete kaj odpisovati, ker moj čas je zelo dragocen.

Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •