Stran 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 83

Tema: Pravica do lova

  1. #71
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Plosk, plosk, sodniškemu zboru. Spet so izumili nekaj genialnega in izvirnega. Spet smo v Sloveniji bolj pametni kot cel ostali svet.
    Več ni vredno komentirat, da me kam ne prime...

  2. #72

    Privzeto

    Bom postavil eno čist laično vprašanje kar v tej temi. Nisem kinolog in se na pse spoznam samo toliko koliko vidim in slišim pri kolegih kinologih.

    Zanima me ali je kje zapisano točno s katerimi pasmami se lahko lovi v Sloveniji? Ker je po svetu ogromno lovskih pasem, ki jih v Sloveniji sploh ni me zanima ali bi lahko opravil vse potrebne tečaje in izpite za lov s katero tako "eksotično" pasmo?

    Na to vprašanje me je opomnil en članek iz 24 ur o pasmi Taz, ki bi jih naj bilo samo še približno 300 na svetu, ga pa izjemno hvalijo kot rojenega lovca. Zavedam pa se tudi, da sonaši novinarji ta članek od nekje povzeli in prevedli in, da najverjetneje nimajo pojma o lovu. Pes bi naj dosegel do 80km/h in lisica na prostem pred njim nima šans. Je pa seveda prav gotovo še veliko takih pasem po celem svetu...

    http://moskisvet.com/clanek/zanimivo...le-se-300.html

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #73

    Privzeto

    Ganges,ja, novinarji običajno nimajo pojma o pasjih pasmah."TAZI" kot pasma ne obstaja,v večini primerov tako pravijo hrtolikim psom na področju Bližnjega vzhoda in so po obliki še najbolj podobni Sloughijem,Salukijem in pa tudi Afganistanskim hrtom(pa ne tem,ki jih videvaš po naših razstavah).To so psi,ki jih beduini še vedno uporabljajo za njihov prvotni namen-lov.Kot večina hrtov tudi oni lovijo z očmi in ne z nosom,kot recimo goniči.In ne,pri nas takšnega načina lova ni mogoče izpeljati.Še najbolj se temu pri hrtih,ki so bili vsi vzgojeni za lovske namene,približaš z coursingom.To je dirka čez drn in strn za umetnim zajcem.
    Tjaša

  4. #74

    Privzeto

    Tazi je v bistvu "kazahstanski" saluki. Hrt.

    Pri nas hrtov ne uporabljamo v lovu, v njihovih prvotnih domovinah pa se še vedno najdejo tudi kot lovski psi.

    Hrti lovijo "z vidom" in imajo po vsem svetu tudi tekmovanja v courinsgu. Tudi pri nas. S tem, da se za tekmovanje ne uporablja žive vabe.

  5. #75

    Privzeto

    ...moram drugič hitrej tipkat!

  6. #76
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri nas niti ni primernih terenov za lov s hrti. Z njimi lovijo od zajca do volka .

  7. #77
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Pri nas niti ni primernih terenov za lov s hrti. Z njimi lovijo od zajca do volka .
    Ma kaj ne! Še v Vipavski dolini bi lahko z njimi lovil zajce in srne. Da ne govorimo o panonskem svetu, pa Štajerski.....itd.

    Odgovor za Gangesa:

    Pri nas velja veleumno in na svetu edinstveno pravilo, da mora pes pred lovom opraviti predpisano preizkušnjo, to pa menda zato, ker smo mi vodniki prebutasti, da bi sami presodili ali je naš pes lovsko uporaben ali ne.

    Da bi lahko lovil s "Tazi" oz. s hrti, bi potemtakem bilo potrebno samo sestaviti pravilnik po katerem bi preizkušali hrte in to je to.
    Aja, pa 95% slovenskim sodnikom bi morali zamenjat možgane seveda....

    Enako velja za karelskega medvedarja, pa za losarja, laike, argentinske doge...itd.

    p.s.:vem, da se ponavljam a očitno še premalo!

  8. #78

    Privzeto

    detel,za lov na volka so bili bolj Deerhoundi-jelenarji in pa Irski volčji hrti.Sloughiji,Salukiji in Afganci pa pretežno za manjšo divjad kot so zajci ,pa kakšne manjše antilope in gazele.Za iste namene-lov na zajca, še danes uporabljajo španske galge v Španiji.

  9. #79

    Privzeto

    Hvala vsem za odgovore, spet bom nekoliko pametnejši, če kdaj v družbi pogovor nanese na to temo

    Hubertus tega pa tudi nisem vedel, da smo edina država kjer morajo pri napraviti te in one preizkušnje. Sem mislil, da je to praksa po večini držav.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  10. #80
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ja Lunca imaš popolnoma prav. Mislil sem na hrte splošno. Ne verjamem, da še lovijo na brit. otokih s hrti. Lovijo pa v vzhodnih deželah tudi v kombinaciji z goniči in konjeniki...

Stran 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •