Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 83

Tema: Pravica do lova

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Sraka, povsod svetu nastajajo nove pasme nekatere pa izumirajo oz. se izrojevajo. Le v Sloveniji se je čas ustavil s tem, ko je vse prepovedano.

  2. #42

    Privzeto

    SOLZICA, sem lovec in to že kar nekaj destletij. In če te motijo moje o......e,jih vsaj argumentiraj tako kot jih npr.HUBERTUS,SRAKA,DETELJICA,...
    Razpravljaj in ne samo kritiziraj.

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Ta tema je bila obravnavana na tem forumu že pred leti in se mi zdi neumno razpravljati oz. ponovno argumentirati ZAKAJ je dobro, tako kod je. Seveda pa se stvari dajo vedno izboljšati, vendar ne na način kod ga tu nekateri predstavljajo.

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    Seveda pa se stvari dajo vedno izboljšati, vendar ne na način kod ga tu nekateri predstavljajo.
    To je tvoje osebno mnenje, ki pa ga še vedno nisi argumentiral na način, ki bi nas prepričal, da imaš prav. Višek konstruktivne diskusije zate je očitno dosežen takrat, ko nekomu rečeš da ga "biksa", ker misli drugače, kot vesoljna Slovenija. Ja solzica, najtežje je premagati samega sebe....

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Breza:
    "No, tole pač . Za opravljane držinje PNZ (in s tem posledično za lov) ocena zunanjosti NI pogoj. Vsaj pri večini psov lovskih pasem ne. Pogojevanje preizkušenj s prej opravljenjim ocenjevanjem zunanjosti so si izmislili LKD-ji (ali pa kakšni posamezniki, ki so prepričani, da lahko po svoje krojijo usodo določenih pasem oz pasemskih skupin), ki pač želijo s tem zagotoviti na ocenjevanjih zunanjosti primerno udeležbo.

    Pogoj za pristop k PNZ (in kasneje k lovu) pa je, da je pes čistopasemski ter s priznano rodovno listino članice FCI ali pogodbene partnerice.
    "

    No Breza nehaj že zavajati lovsko kinološko javnost. Kod strokovna sodelavka na KZS (vodja rodovne knjige ) bi morala dobro poznati PSD in 68.člen, ki se glasi:
    "68. clen
    Pozitivna ocena zunanjosti je pogoj za pristop k opravljanju vseh delovnih preizkušenj psa,
    razen za pse, ki se uporabljajo za reševalno delo in druge humanitarne namene.
    Tovrstne
    pogoje predpiše Komisija za reševanje KZS.
    Izjemoma lahko opravljajo delovno preizkušnjo tudi psi z nezadostno oceno zunanjosti in
    ne cistopasemski psi, vendar pa ne morejo sodelovati v konkurenci na državnih in
    mednarodnih tekmovanjih. Za lovske preizkušnje in lov ni dovoljeno uporabljati
    ne cistopasemskih psov.

    Vsak pes lahko ve ckrat opravlja delovno preizkušnjo iste stopnje v skladu z dolo cili
    ustreznega pravilnika za dolo ceno vrsto dela. Pozitivno opravljene preizkušnje (izpit) iste
    stopnje se ne more ponovno opravljati. Casovna razlika med opravljanjem iste ali pa višje
    stopnje je dolo cena v pravilnikih za posamezno vrsto dela.
    Delovno preizkušnjo ustrezne stopnje morajo obvezno opraviti vsi psi tistih pasem, ki jim je
    za priznanje naslova mednarodnega prvaka v lepoti predpisan tudi delovni izpit.
    Pogoji za opravljanje delovnih preizkušenj in ocene za delo so dolo ceni v posebnih
    pravilnikih o delu za dolo ceno pasmo oziroma pasemsko skupino in za vrsto dela po namenu.

    Že prav neumno se mi zdi kako nekateri zavajajo ljudi.

  6. #46
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    Že prav neumno se mi zdi kako nekateri zavajajo ljudi.
    In že prav neumno se mi zdi kako nekateri sledijo korenčku, ki jim ga molijo pred nosom.

    Vedno bolj prihajam na misel solzica, da si eden tistih, ki če bi mu napisali naj se butne čez balkon bi to naredil brez pomisleka. Pejmo, najuriš...

  7. #47

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    No Breza nehaj že zavajati lovsko kinološko javnost. Kod strokovna sodelavka na KZS (vodja rodovne knjige ) bi morala dobro poznati PSD in 68.člen, ki se glasi:
    "68. clen
    Pozitivna ocena zunanjosti je pogoj za pristop k opravljanju vseh delovnih preizkušenj psa,
    razen za pse, ki se uporabljajo za reševalno delo in druge humanitarne namene.
    Tovrstne
    pogoje predpiše Komisija za reševanje KZS.
    Izjemoma lahko opravljajo delovno preizkušnjo tudi psi z nezadostno oceno zunanjosti in
    ne cistopasemski psi, vendar pa ne morejo sodelovati v konkurenci na državnih in
    mednarodnih tekmovanjih. Za lovske preizkušnje in lov ni dovoljeno uporabljati
    ne cistopasemskih psov.

    Vsak pes lahko ve ckrat opravlja delovno preizkušnjo iste stopnje v skladu z dolo cili
    ustreznega pravilnika za dolo ceno vrsto dela. Pozitivno opravljene preizkušnje (izpit) iste
    stopnje se ne more ponovno opravljati. Casovna razlika med opravljanjem iste ali pa višje
    stopnje je dolo cena v pravilnikih za posamezno vrsto dela.
    Delovno preizkušnjo ustrezne stopnje morajo obvezno opraviti vsi psi tistih pasem, ki jim je
    za priznanje naslova mednarodnega prvaka v lepoti predpisan tudi delovni izpit.
    Pogoji za opravljanje delovnih preizkušenj in ocene za delo so dolo ceni v posebnih
    pravilnikih o delu za dolo ceno pasmo oziroma pasemsko skupino in za vrsto dela po namenu.

    Že prav neumno se mi zdi kako nekateri zavajajo ljudi.
    Solzica...komplimenti za prepisovanje PSD-ja, vendar včasih pripomore, če vklopiš oba možganska ovinka. Tam, kjer si poudaril z rdečim piše, da mora imeti za delovne preizkušnje telesno oceno. PNZ je pa samo preizkus naravnih zasnov. Tule je ena krasna luknja, ki jo s pridom uporabljajo tudi v pravilnikih za preizkušnje lovskih psov (kjer za PNZ-je ocena zunanjosti navadno ni pogoj), saj PNZ opravljajo mladi psi, ki dostikrat v času organizacije kinoloških manifestacij a la ocenjevanje zunanjosti (dogajajo se zgolj od konca marca do konca maja) za pridobitev telesne ocene niso dovolj stari.

    Zakaj pa poudarjaš z rdečo tisto o čistopasemskosti pa mi ni povsem jasno. Morda zato, ker sem napisala, da mora imeti pes rodovnik FCI? Hja, res je moja napaka, ker sem avtomatično razmišljala o vzrejnih preizkušnjah. In pač ni vzreje brez tega pogoja. Prav tako tudi ne delovnih preizkušenj višjega ranga.
    Last edited by Breza; 7. September 2011 at 23:20.

  8. #48
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Breza:
    "glede možganskih ovejev, nekateri nimajo vkloplJenih - NOBENEGA.

    Že davno bi bil čas da začnes spoštovati, delodajalca (KZS), ki te za tvoje delo, ki ga opravljaš PLAČUJE!!!
    ČE SE SLUČAJNO NE STRINJAŠ Z STVARMI, KI SO PREDPISANE (RAZNI PRAVILNIKI, ZAKONI....), to javno povej in če me boš prepričala z svojimi argumenti jih lahko spremenimo, dokler so pa takšni kod so, bi bilo dobro da jih spošruješ.

    Naslednja tvoje cvetka je objava v reviji Lovec, vendar si pozabila, napisati, da morajo biti lovski psi TETOVIRANI./ PA SI SAMA POIŠČI SKLEP, KI OBSTAJA O TEJ ZADEVI, da ne bo več prepisovanja - oziroma motijo te argumenti/

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Hubertus:
    "...na misel solzica, da si eden tistih, ki če bi mu napisali naj se butne čez balkon bi to naredil brez pomisleka. Pejmo, najuriš... ""

    No Hubertus, saj imam dve glavci in poskušam z njima razmišljati, tudi v tvoji smeri, vendar z eno še kar gre, druge pa žal ne morem krotiti žal.

  10. #50

    Talking

    Če boste jutri srečali Hubertusa z izbuljenimi očmi, boste vsaj vedeli kaj ga je doletelo.

Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •