Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 47

Tema: eGun

  1. #1

    Lightbulb eGun

    nisem vedel kam bi postavil temo oz. vprašanje, in namesto da gnjavim ljudi po zs-jih, bi kar tu morda debatirali glede te 'trgovinice'.
    lepo bi prosil vse, ki se spoznajo na to in ki so že kupovali, da pomagajo nam, začetnikom predvsem z izkušnjami in mnenji (ter seveda pisanjem odgovorov).

    mene predvsem zanima pri nakupu orožja, kako se pozanimati če je s puško vse u redu, da je ohranjena tko kot piše, ter da je recimo risanica precizna, ter na koncu vsega, kako verjeti, da trgovec 'govori' resnico?

    pod drugo pa me zanima, koliko se plačuje za dostavo (iz nemčije predvsem) in kolikšne so taxe s strani upravne enote. ker kolikor sem se pogovarjal z referentom, so taxe pri kopuvanju v EU enake kot kupovanju v SLO. je to res?

    lp

  2. #2

    Privzeto

    Ja za e-Gun nimam izkušenj...
    Imam jih s Frankonio preko neke gospe iz Slovenije, če še ne poznaš tega načina spletnega nakupa orožja.

  3. #3

    Privzeto

    In to gospo pozna pol lovcev in vsi strelci.

  4. #4

    Privzeto

    In pravi da ne more več vsega sama "sfolgati":icon_:
    Ni čudno, če jo pozna pol Slovenije!

  5. #5

    Privzeto

    Kako že pravijo? Dober glas seže v deveto vas.
    Rad bi pa videl njen račun za telefon.

  6. #6

    Privzeto

    Tema je Egun.

  7. #7

    Privzeto

    Prvo se moraš registrirati na Egun-u,potem pošlješ kopijo osebne webmastru - če že sodeluješ v kakšni avkciji ZA OROŽJE,pa še nisi poslal kopije,te bo webmaster sam pozval da to storiš. Neke garancije o kvaliteti orožja ne moreš dobit (razen kjer piše,da lahko orožje pošlješ nazaj) in se pač moraš zanesti na opis orožja in slike,lahko sicer pošlješ dodatna vprašanja prodajalcu,na katera pa odgovori ali pa ne. Glede papirjev je tako,da moraš imeti evropsko nabavno dovoljenje (EWB),ki ga po uspešno zaključeni avkciji pošlješ prodajalcu oziroma kakor koli se pač dogovorita,tudi glede plačila itd...
    Ti pa svetujem,da pregledaš prodajalčeve reference (število avkcij,odzive itd..),čeprav menda pri tem precej goljufajo in zbrišejo negativne pripombe kupcev. Seveda pri plačilu ne pozabi na račune itd...,se je tudi že zgodilo da so ljudje ostali brez vsega (brez denarja in orožja) in imeli precej težav da so to reč dobili,ali pa dobili denar. Svetujem ti tudi,da kupuješ pri trgovinah (ne privat prodajalcih),ker že s tem nekoliko zmanjšaš možnost "natega".
    Kot pravijo predhodniki,bolje se je it "na ziher" in kupovati preko recimo Frankonije,tam sicer ni glihanja,je pa opisano dejansko stanje orožja,ali pa preko http://www.gebrauchtwaffenprofi.de/default.asp?lang=EN
    kjer so cene tudi fiksne,vendar so zelo korektni in ne "nategujejo",ker bi ob takem početju zgubili pravico prodajanja na tej strani itd...

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    nisem vedel kam bi postavil temo oz. vprašanje, in namesto da gnjavim ljudi po zs-jih, bi kar tu morda debatirali glede te 'trgovinice'.
    lepo bi prosil vse, ki se spoznajo na to in ki so že kupovali, da pomagajo nam, začetnikom predvsem z izkušnjami in mnenji (ter seveda pisanjem odgovorov).

    mene predvsem zanima pri nakupu orožja, kako se pozanimati če je s puško vse u redu, da je ohranjena tko kot piše, ter da je recimo risanica precizna, ter na koncu vsega, kako verjeti, da trgovec 'govori' resnico?

    pod drugo pa me zanima, koliko se plačuje za dostavo (iz nemčije predvsem) in kolikšne so taxe s strani upravne enote. ker kolikor sem se pogovarjal z referentom, so taxe pri kopuvanju v EU enake kot kupovanju v SLO. je to res?

    lp

    Nategnejo te vedno kolikor se daš,zaradi neznanja ali prevelikih apetitov.
    Imaš pa možnost odstopiti od nakupa, če dejansko stanje ne ustreza opisanemu.
    Ocene (klikneš številko ob imeninu profila) pa tudi veliko povedo.
    Stvari, ki se prodajajo dosti pod realno ceno, pa so že same po sebi sumljive.
    Opazil sem veliko goljufanja pri izvedbah pušk, napišejo Blaser Luxus, v resnici pa je Standard z nalepljenimi ploščicami, napišejo Merkel Jagd je standard oz Arebeske ipd.
    Do zdaj sem kupil tri puške in ni bilo problemov.
    Dodatni stroški so nemško izvozno dovoljenje in DHL, 50-80 Eur, odvisno od prodajalca.

  9. #9

    Privzeto

    največjo skrb mi predstavlja zagotovitev da je z orožjem vse u redu ko enkrat plačaš preko bančnega nakazila. ker tu ni razvit paypal, ki ti vsaj malce vliva upanje v povrnitev denarja, če je z izdelkom kaj narobe. glede zunanjosti me še najmanj skrbi, razen če na sliki mi prava puška, da je ta prava bolj zdelana.
    pozitivne kritike povedo veliko, če jih je veliko, če le niso ponarejene. če pa negativne brišejo pa je tudi slabo...

  10. #10
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Kupovanje prek spleta je riziko,tudi v SLO ni nič drugače.Sam sem nabavil precej stvari iz Amerike,Kanade,Nemčije,tudi nekaj malenkosti prek egun-a in še nisem imel nobenih težav.

    Na strelec.si imajo večjo debato o trgovcih z egun-a,imajo tudi podatke da so nekaj goljufov že prijeli.


    Pač riziko obstaja zmer,zdej pa kok zaupaš ocenam prodajalcev.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •