Sam sem prejšni teden dobil po pošti puško Bergara Scout- enocevno prelamačo, katero sem kupil preko Egun-a. Moram reči da sem z nakupom zadovoljen in sem dobil to, kar sem pred nakupom pričakoval. Postopek uvoza je za naše razmere precej enostaven, saj nam starejšim lovcem kar nekako ne gre v glavo, da je možno puško kupiti tudi tako, da ti jo poštar enostavno prinese na dom.
Preko eguna, sem se po EP povezal z zasebnim prodajalcem, kateremu sem moral poslati naše nabavno dovoljenje, dovoljenje naše UE enote, da mi dovoljuje uvoz tega orožja (štev. puške) in potrdilo banke o plačilu puške na prodajalčev račun. Dodatno sem na ceno iz eguna moral doplačati 40 €, za licenco, ki jo privatni prodajalec v Nemčiji potrebuje za izvoz orožja v tujino. S poštnino nisem imel stroškov. Naslednji dan po prevzemu po pošti, sem puško brez vsakih težav registriral na naši UE. Puška je vsaj navidez nova, brez vsakih znakov uporabe, zanjo pa sem plačal približno polovico od cene nove, po tovarniškem katalogu.