Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Leupold European 3-9x50 ali Zeiss Duralyt 3-12x50

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Duralyt...

    Lp!

    Upam, da ne bo zopet reklama...

    Duralyt daljnoglede izdelujejo v Nemčiji, nekatere komponente pa na Češkem. Na tržišče bo prišla nova generacija Duralyt z osvetljenim križem številka 60. Po informcijah na IWA-i je baje dosti boljši kot stari Duralyt. Cena bo okoli 1000 evrov, saj tako so zatrdili.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  2. #12

    Privzeto

    No pa smo spet tam, če je zeiss, da je dober (pa ne odličen), je več kot jurja in pika.

  3. #13
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Zeiss Duralty ni bogve kaj. Narejen je v ZDA in tudi prilagojen njihovim razmeram.
    Pravijo da ni vreden tega denarja in da se z tistimi narejenimi v Evropi skrije. Kupoval sem ga tudi sam, a so me prepričali da ne, tako da sem kupil Zeiss Diatal 6×42.
    Tudi sam bi se odločil za leupolda pa še cenejši je.

    Dialyth je narejen v Evropi. Conquest strelni daljnogledi so narejeni v Ameriki in se pri nas ne prodajajo.

    Sam ne bi rekel, da zanič. Daleč od tega, je pa pač res da ni v rangu dražjih Zeissov.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  4. #14
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    No, potem sem pa dobil napačne informacije. So mi ga pa odsvetovali. Svetovali so mi rajši starejšega rabljenega.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  5. #15
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto Zeiss Duralyt 3 - 12 x 50,2-8x42, 1,2-5x36

    So že naprodaj na E-gunu cena od 995,00 - 1.095,00 EUR

  6. #16

    Privzeto dralyt - zeiss

    pozdravljeni,........

    moram se oglasit, na to debato okoli Zeiss-a DURALYT...............izdelujejo ga v isti tovarni kot CLASIC, VICTORI ali VARIPOINT.
    Med navadnim DURALYTOM in DURALYTOM z rdečo piko, je razlika samo v rdeči piki.
    Hunterxxxl.....................nevem kako lahko govoriš o streljnem daljnogledu ki ga ne uporabljaš. V uporabi sem imel vse obstoječe ZEISS daljnoglede, trenutno uporabljam VARIPOINT 3-12X56 V69 - križ

    ( in razlika med DURALYT z 50 mm izhodno lečo ali VARIPOINT 50mm izhodno lečo je razlika samo v premazih glede prepustnosti svetlobe ali je 93 % ali 89 % pa človeško oko ne zazna),

    imam tudi DURALYT vse tri modele in danes sem dobil še DURALYT z osvetljeno piko ( mislim da sem prvi pri nas ki je prodal NOVEGA DURALYTA),..........ker se spoznam odlično ali še bolj kot odlično na ZEISS DALJNOGLEDE...........ti bom odkrito povedal da govoriš neumnosti in izkazuješ pravo laičnost glede ZEISS-ove optike.




    pozdrav Snef
    Last edited by Veper; 9. April 2011 at 12:42.

  7. #17

    Privzeto Duralyt

    no glede podrobnosti Duralyta se ne bom spuščal, je pa res da je uporabljena drugačna tehnika glede prikazovanja rdeče pike.

    in kdor se spozna na lovsko optiko bo ugotovil na kakšen način.

    LP

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat snef je objavil: Pokaži objave
    pozdravljeni,........

    moram se oglasit, na to debato okoli Zeiss-a DURALYT...............izdelujejo ga v isti tovarni kot CLASIC, VICTORI ali VARIPOINT.
    Med navadnim DURALYTOM in DURALYTOM z rdečo piko, je razlika samo v rdeči piki.
    Hunterxxxl.....................nevem kako lahko govoriš o streljnem daljnogledu ki ga ne uporabljaš. V uporabi sem imel vse obstoječe ZEISS daljnoglede, trenutno uporabljam VARIPOINT 3-12X56 V69 - križ

    ( in razlika med DURALYT z 50 mm izhodno lečo ali VARIPOINT 50mm izhodno lečo je razlika samo v premazih glede prepustnosti svetlobe ali je 93 % ali 89 % pa človeško oko ne zazna),
    imam tudi DURALYT vse tri modele in danes sem dobil še DURALYT z osvetljeno piko ( mislim da sem prvi pri nas ki je prodal NOVEGA DURALYTA),..........ker se spoznam odlično ali še bolj kot odlično na ZEISS DALJNOGLEDE...........ti bom odkrito povedal da govoriš neumnosti in izkazuješ pravo laičnost glede ZEISS-ove optike.




    pozdrav Snef
    Med Duralytom in Varipoitom je veliko več razlik. Čudno da te ni med njihovimi pooblaščenimi prodajalci.
    Sigurno te bodo spet zablokirali, ker oglašuješ na napačnem mestu.
    Last edited by Veper; 9. April 2011 at 12:42.

  9. #19
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Izjava najcenejši v Sloveniji je pa več kot pogumna, če ne kar neresnična ;)

    Duralyth je vsekakor vreden svojege denarja, problem je le, da jih je bilo trenutno dobavljenih le 8 za celo Slovenijo in bo treba kak mesec ali dva počakati na naslednje, ker je po Evropi veliko povpraševanje.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  10. #20

    Privzeto

    De_Tomaso.seveda da je veliko več razlik,............in se je brez veze spuščati v podrobnosti,.....lahko ti pa naštejem vse razlike.........

    Glede pooblaščenih prodajalcev jer naslednje;

    Pooblaščeni prodajalec za Carl ZEISS je v Sloveniji samo eden in to je Carl ZEISS d.o.o. v Ljubljani. Kateri zastopa vse kar artikle katere proizvaja CARL ZEISS v Nemčiji. V Sloveniji ni dilarjev " A " ( Imena tega proizvajalca ki na ta način oglašuje svoje pooblaščene proizvajalce, ne morem omeniti saj veš zakaj ) kot so uradno napisani v lovski reviji.

    Se strinjam, da je rok dobave omenjenih daljnogledov res predolg. No, in če zdaj preidem na koliko je dobavljenih omenjenih daljnogledov v Slovenijo oz. zastopniku,...............ti povem, da nimaš pravih informacij. Od 18 naročenih je prišlo v Slovenijo k zastopniku le 6 daljnogledov od tega, 3 kom:2-8x42 in 3 kom: 3-12x50, eden je prodan tako da jih je še 5 na zalogi.

    De_Tomaso je napisal :
    Izjava najcenejši v Sloveniji je pa več kot pogumna, če ne kar neresnična ;)

    Po ZS vprašaj za ceno in boš videl.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •