Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 24

Tema: Leupold European 3-9x50 ali Zeiss Duralyt 3-12x50

  1. #1

    Privzeto Leupold European 3-9x50 ali Zeiss Duralyt 3-12x50

    Pozdravljeni

    Kopujem daljnogled in se odločam med Leupold European 3-9x50 in Zeiss Duralyt 3-12x50. Pomembno mi je, da se pri daljnogledu s povečavo ne povečuje tudi križ. Daljnogled bom uporabljal predvsem za lov, fino pa bi blo da bi se tudi na tarčo dalo solidno ustreliti. Kaj priporočate?

  2. #2

    Privzeto

    ne morem dati nobene primerjave, ker imam samo omenjenega Leupolda. Z njim sem na svojem karabinu (.308win) zelo zadovoljen, vidim streljati, vse dokler vem kaj streljam. To mi je najbolj pomembno, slika je lepa in čista. Kolikor sem primerjal z različnimi daljnogledi znamke Zeiss, nisem opazil bistvene razlike (konkretnih primerjav pa žal ne morem povedati). Tudi za na tarčo povsem zadovolji potrebe.

    Se pa bo gotovo našel kdo, ki prisega na kaj dražjega... pač vedno vsak svojo robo hvali :icon_: Pa da ne bo pomote, oče ima Zeiss 6x42 in je z njim prav tako zadovoljen. Z Leupoldom ne moreš zgrešit, se ga pa splača naročit preko interneta
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  3. #3

    Privzeto

    Tudi sam se nekako bolj nagibam k Leupoldu. Ahiles, kje si pa naročil dalnogled?

  4. #4

    Privzeto

    poglej ZS!
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  5. #5
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Kar se tiče križa v zadnjem gorišču mi je zadnjič nek gospod kazal njegovo puško, na kateri ima Leupolda s križem v zadnjem gorišču in je bil križ tako velik(oz. debel) da za moje pojme ni razlike a se ti povečuje ali ne ali pa je zelo majhna. Ni pa pomoje nič narobe če imaš križ v zadnjem gorišču.

    Ahiles lahko dobim še jaz ZS?

  6. #6

    Privzeto

    Seveda
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  7. #7
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Zeiss Duralty ni bogve kaj. Narejen je v ZDA in tudi prilagojen njihovim razmeram.
    Pravijo da ni vreden tega denarja in da se z tistimi narejenimi v Evropi skrije. Kupoval sem ga tudi sam, a so me prepričali da ne, tako da sem kupil Zeiss Diatal 6×42.
    Tudi sam bi se odločil za leupolda pa še cenejši je.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kje pa je Diatal narejen?

  9. #9

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Zeiss Duralty ni bogve kaj. Narejen je v ZDA in tudi prilagojen njihovim razmeram.
    Pravijo da ni vreden tega denarja in da se z tistimi narejenimi v Evropi skrije. Kupoval sem ga tudi sam, a so me prepričali da ne, tako da sem kupil Zeiss Diatal 6×42.
    Tudi sam bi se odločil za leupolda pa še cenejši je.
    V ZDA izdelujejo Zeiss Conguest, s colskim tubusom za njihovo tržišče, Duralyt pa izdelujejo v EU, mislim da v Angliji. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  10. #10
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Možno da, jaz sem dobil take informacije.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •