Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: 300 Win Mag

  1. #1
    Član od
    Sep 2010
    Lokacija
    Na preži
    Prispevki
    6

    Privzeto 300 Win Mag

    Živjo!
    Katere krogle oz. municijo bi mi priporočili za precizno streljanje s tem kalibrom? Sam sem imel v mislih Normo Diamond Line, vendar teh krogel za ta kaliber nisem nikjer zasledil. V naprej se zahvaljujem za odgovore...

    Lep pozdrav!

  2. #2

    Privzeto

    RWS TARGET ELITE PLUS 13g oz 200gr

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    berger hunting vld 210gr hilzna lapua smodnik h-1000 -79gr-
    puška remington sendero vssf grupa 10 strelov na 300m 4cm na sto se vsi držijo skupaj.
    pred to polnitvijo sprobal hornady sst 150gr,165gr,180gr, interbuond 180gr
    a-max 210 gr pa ni pri nobeni probi bila grupa manjša od tri centi na sto.
    l.p. če je kaj pomagalo je zelo zahteven kaliber za polnit, je pa precizen za daleč.

  4. #4

    Privzeto

    Ali s temi puškamu samo v afriki lovite? Ne vem zakaj tako težke krogle in maksimalne polnitve.
    Pumpa, ali ste probali lažjo kroglo in minimalno polnitev? Ušesa in rama bodo hvaležna.

  5. #5
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Bil sem lastnik 300wm in sicer z prirejeno 6 žlebno cevjo iz Klančnikove puškarne. Streljal sem zelo različno municijo in najbolj se mi je obnesla 185 grs težka ABC krogla lastne polnitve z +2% polnitve Kemire ampak se ne spomnim oznake. Polnil sem tudi z kroglami od kalašnika ki imajo samo 8 gr in v jedru jeklen valjček ampak točnosti z tako majhno težo in seveda z - polnitvijo nisem dosegel verjetno že zaradi krogel samih. Skratka ko sem nehal polniti sem ostal na kupljeni Normi 185 grs in bil izredno zadovoljen.Ker je bila tističas edina karabinka sem z njo plenil vse od kica do jelena in kolega je z njo uplenil močnega medveda in to vse z 185grs. Z lažjo kroglo in minimalno polnitvijopa izgubiš smisel tega čudovitega kalibra in to je moč ki te prepriča in ravno dovol hitrosti,da še ne dela podpludb ampak omogoča izredno natančno streljanje tudi na velike razdalje.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #6

    Privzeto

    porkapotana, malo še počakam, da bo Slovenska vojska prenovo delala, pa bodo havbice skor zastojn...



    malo za šalo, se razume
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  7. #7
    Član od
    Sep 2010
    Lokacija
    Na preži
    Prispevki
    6

    Privzeto

    Zahvaljujem se vam za odgovore...Bi mi še kdo zaupal kje lahko kupim municijo RWS Target Elite (prek zasebnega sporočila seveda, da ne bomo reklame delal).

  8. #8
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jaka diamond line sigurno dela krogle 7,62 oziroma 30 calibra. Vsekakor dobiš municijo v kalibru 308 pa jo enostavno preloži v večje tulce in prilagodi polnjenje. Drugače pa sem prepričan,da bodo vse krogle sierra target v tem kalibru enakovredne diamondu vendar cenejše. Razmisli
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #9
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    No tle js lahko kej dodam... js imam prav tak kaliber. Najbolj odvisno je kaksen korak imaš v cevi in na podlagi tega določiš težo krogle. Polnjenja se loti konstruktivno in sicer... naj ti ne bo žal preizkušanja...
    Jaz sem naredil takole...

    - izmeril sem dolžino naboja da se krogla dotakne žlebov in sem potisnil se 0.02 incha v tulec...
    - na benchrest forumu so mi svetovali naj dajam navadne in ne magnum netilke
    - smodnik za 210gr sierra MK mi je sel najbolje Viht. n165
    - potem sem začel z samim polnjenjem
    - vzel sem najnižjo vrednost smodnika in polnil po 5 naboje vsako serijo 1gn več smodnika
    - vzel sem puško na strelišče postavil tarčo in kronograf, iztrelil vse napolnjene naboje in beležil hitrosti in velikosti grup...
    - izbrati moraš tiste polnitve, kjer so hitrosti najmanj nihale
    - nato se začneš podrobneje ukvarjat z samimi malenkostmi..

    Kar se tiče ostalih stvari od tulcev, do merjenja ogiva krogle do raznih potankosti pa se spustiš kolikor pač imaš časa in volje.

    Edini predlog še, postavi si neko mejo, ki jo boš dosegel (npr 4cm grupa na 300m) in ko jo dosežeš si polni večje serije nabojev vsaj ene 100, ker čene se boš zmeraj lovil...

    upam da bo v pomoč, Tomaž Ražman

  10. #10
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Polnil sem tudi z kroglami od kalašnika ki imajo samo 8 gr in v jedru jeklen valjček ampak točnosti z tako majhno težo in seveda z - polnitvijo nisem dosegel verjetno že zaradi krogel samih.
    krogle od kalašnika so .311 medtem ko .300WM in vsi ostali kalibri .30 imajo krogle premera .308 tako da je streljat krogle .311 v puški .308 zelo nepriporočljivo!

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •