Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Blaser BBF 95/97

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto Blaser BBF 95/97

    Ima kdo o omenjeni puški kakšne informacije, izkušnje?

    Kaj mislite o razmerju cena/kvaliteta? Mogoče kakšna alternativa?

  2. #2

    Privzeto

    Jaz uporabljam 95. Te puške so zelo lahke zato je problem streljati močnejše kalibre. Imam jo od leta 95 in sem z njo zadovoljen. Prednost je, da ni nikoli napeta, in ni potrebno naprožilo. Po strelu je treba ponovno napeti, da lahko streljaš z drugo cevjo. Pri 97 pa drugo napenjanje ni potrebno.
    Alternativ tej puški pa je veliko. Ko sem jaz kupoval, so v Borovljah delali model Karavanken, ki naj bi bila enakovredna. Pa je kar velika razlika. Tudi napenjanje je bolj trdo, cevi pa so spojene. Tudi Sauer dela nekaj podobnega.

  3. #3
    Član od
    Oct 2010
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    45

    Privzeto

    Pozdravljen imam BBF 97 v kalibru 7x65r/12 in pa BB97 7x65r/7x65r S puškama sem zelo zadovoljen. Kot je že alojz1 povedal je prednost teh pušk ročno napenjanje pred strelom in pa ko enkrat napneš imaš obe cevi napeti. V kalibru, ki ga imam ni noben problem streljanje, kakor tudi z večjimi kalibri ne, puška pač more lepo ležati v rami, priporočam pa montiranje gume na kopito. Plus je tudi da cevi niso spojene, zatorej ni plezanja zadetkov, natančna je, kolikor je mirna strelčeva roka. Kvaliteta je izredna. Res pa je, da vsak svojega konja hvali. Dobra je tudi tovarniška montaža za zeissa, sam imam oba s šino.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Blaser

    Včasih sem imel Berstutzen BS97, in nimam nobenih pripomb in nobenega zgrešenega strela.
    Puške sem se naveličal in jo prodal.
    Potrebno pa je poudariti, da Blaser nima opcije ejektorja in naprožila.
    Montaža je tovarniška, vendar obstaja tudi EAW in MAK.
    Vsekakor priporočam nakup, če si v lovišču kjer so prisotne vse vrste Slo. parkljaste divjadi je idealna kombinacija 30R Blaser/20 mag, če pa je stalna samo srnjad pa 6,5*57r/20mag.

  5. #5
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Kolega ima tudi Blaser bbf95, v kalibru 9,3x74r/12 in je izredno zadovoljen, pravi pa da zna bit na pogonu moteče da moraš med streli napenjat, mislim pa da je bbf97, ki tega ni potreba počet kr nekaj dražja...

  6. #6

    Privzeto

    Citat trazman je objavil: Pokaži objave
    pravi pa da zna bit na pogonu moteče da moraš med streli napenjat, mislim pa da je bbf97, ki tega ni potreba počet kr nekaj dražja...
    Pa zato tudi manj varna.
    Prednost BBF95 je v tem, da po strelu druga cev ni pripravljena na strel. Zato pa je dobro imeti samo eno puško, da se jo navadimo in potem to ni več moteče.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •