Stran 7 od 20 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 200

Tema: kombinirka pomoč pri nakupu

  1. #61

    Privzeto

    e.gun sem gledal, vendar se ne morem sam odločit za nakup, ker še nisem tam kupoval in bi rabil nekoga, ki je tam že kupoval puške.
    drugače pa trenutno gledam sabbatijevo ki se prodaja tu, zoli se prodaja v kočevju, čeških pa je povsod polno.
    zoli je ~1k€, sabbati 750€, češke pa ~500€. nekje do 700€ bi še šel, brez daljnogleda. več težko.

  2. #62
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Češke dobiš že za 350€ z menjalnimi cevmi...

  3. #63

    Privzeto

    Kakšna stara čehinja je še v prav dobri kondiciji in za malo denarja. Za delovno puško v lovišču več kot dovolj. Ni pa za postavljanje pred drugimi, ker je pač čehinja.
    7 x 57r je po številnih podatkih iz Nemških lovišč najprimernejši kaliber za gozdno jago (do 100m). Krogel je dovolj, izberi malo težjo (nad 11g) in streljaj na čisto.
    Ker je po večini čehinja v tem kalibru kombinirana s 16 šrotom, ni to nikakršna ovira. Municije je dovolj.
    Bolj kot kaliber je pomembna primerna optika, ki omogoča zanesljiv in točen strel!

    ps. Če bi imel Boroveljski driling 16 / 16 , 7x57R, bi vsi dol padali kako dober je, pa kaliber, pa, pa, pa, pa, ... če pa piše ZH 324 je pa "motika"

  4. #64

    Privzeto

    ampak stare čehinje se prodajajo za nore denarje tu v sloveniji...

  5. #65
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Jaz bom prodajal očetovega čeha.ČZ Uhersky Brod letnik 1979

    12/7x57R (krogla spodaj) z menjalnimi cevmi 12/12,gor je montiran Zeiss-Jena daljnogled ki ni preveč zanesljiv.Križ se premika z odvijanjem enega šraufa in z privijanjem drugega.

  6. #66

    Privzeto

    morda veš točno kateri model (zh 1.., zh 3.., 5.., 584, tatra...)? in koliko približno ceniš samo puško brez menjalnih?

  7. #67
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Jaz osebno kombinirke nimam, ker mi niso všeč, jo pa ima kolega prav takega Blaserja v kalibru 9,3x74r/12 in je res lepa puška in dobra puška. Glede kalibra pa praktično razmišljaj, kaj se po vašem lovišču sprehaja, če boš res samo srnjad pa lisice lovil pol je 243.win odličen kaliber, če pa se lahko kakšen pujs pojavi pred cev, ni najbolj "etičen"... Če pa sam polniš strelivo ni tak problem, kar koli boš imel, bo malo razlik v cenah, če ne pa poglej, kakšne so cene streliva... kar je seveda spet odvisno koliko ga porabiš... je pa če se ne motim 243. premajhen po zakonu za lov pujsov, 6,5x57 pa je dovolj... To je moje mnenje...

    Lovski pozdrav !

  8. #68
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    morda veš točno kateri model (zh 1.., zh 3.., 5.., 584, tatra...)? in koliko približno ceniš samo puško brez menjalnih?

    Model je 584,prodajala se bo z menjalnimi cevmi.

    Cena ne bo velika.

  9. #69

    Privzeto

    Citat 206 je objavil: Pokaži objave
    Jaz bom prodajal očetovega čeha.ČZ Uhersky Brod letnik 1979

    12/7x57R (krogla spodaj) z menjalnimi cevmi 12/12,gor je montiran Zeiss-Jena daljnogled ki ni preveč zanesljiv.Križ se premika z odvijanjem enega šraufa in z privijanjem drugega.
    Verjetno gre za 4 ali 6 x 32 (Zeiss Jena ZF4 ali ZF6). Križ se prav nič ne premika in je trden. Premikanje je ponavadi posledica nastavljanja po višini (levo desno gre samo na montaži), ker pa so dasljnogledi stari, zatrdi mast, ki omogoča premike križa. Neseš puškarju, daš 40€, rešpetlin spuca, namasti na novo in nastreli. Preverjeno deluje.

    Če je krogla spodaj ne gre za model ZH.

  10. #70

    Privzeto

    koliko vam kaj plezajo krogle na kombinirkah z do konca lotanima cevema ali pa če ima kdo ločeni?

Stran 7 od 20 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •