Stran 6 od 20 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 200

Tema: kombinirka pomoč pri nakupu

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Hehe, vidm da bomo doktoriral iz kalibra pri kombinirkah... dejte mi nekej povedat... zakaj šparat pri kalibru?
    A lisica s 7 in vem mm ne bo padla? Poči isto kot npr. 223 ali pa .243? Moči imaš vedno premalo... če bi hotel res hotel samo lisičarko, bi vzel 5,6x50R Mag/20mag ali nekaj podobnega.

    Ko izbereš univerzialno kombinirko za vse - če doma filaš, na strelišče, preizkusit različne recepture, da je zadetek enak oz. varjanta #2, kupit več nabojev različnih proizvajalcev in ujeti kombinacijo.

    Če boš kupil univerzialno:
    -novo - vzemi .30R Blaser ali 7x65R, šrot 20Mag
    - rabljeno - 7x65R ali 57R oz. 8x57 IRS - šrot pa po želji... predlagam 16 ali pa 20Mag.

    Še to, kaliber 16 je čisto dovolj, najdeš ustrezen šrot, ki odgovarja puški, potem pa gasa. Prvo lisico na čakanje sem ustrelil na 40metrov, naboj 4mm Rottweil papirnati, streljana v "špico", je imela 5 šiber v glavi ter precej po telesu. Toliko o kalibru 16.

    Takoalitako boš potem prišel na takole kombinacijo, kot jo imam jaz:
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  2. #52
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Moči imaš vedno premalo... če bi hotel res hotel samo lisičarko, bi vzel 5,6x50R Mag/20mag ali nekaj podobnega. :
    Moči je vedno premalo - sam sem mnenja, da je npr. 30-06 za srnjad kar malo premočen, saj divjad ob istih zadetkih rada odskoči bolj kot s 7x57r in 7x65r.

    Za lisice pa bi bila idealna trocevka - 7x65r/5,6x50r mag/12mag. Pobožna želja
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #53

    Privzeto

    vsi samo govorite, kakšen naj bo kaliber, največ pa je odvisno od strelca in mesta zadetka :icon_smile:

  4. #54

    Privzeto

    Tine, boš še dolgo molil, da bo tvoja trocevka nosila točno obe krogli.
    Bolje imeti en kaliber in dve vrsti krogel. Če že ne nosita v isto luknjo vsaj veš, da je odstopanje samo po višini in si to zapomniš.

  5. #55
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Moči je vedno premalo - sam sem mnenja, da je npr. 30-06 za srnjad kar malo premočen, saj divjad ob istih zadetkih rada odskoči bolj kot s 7x57r in 7x65r.

    Za lisice pa bi bila idealna trocevka - 7x65r/5,6x50r mag/12mag. Pobožna želja
    Cel kup magnumov si naštel; le kaj bi z njimi?
    Za lisice bi bila idealna trocevka 16-16 in pa eden od številnih 5,6 mm, magari hornet ali .22WMR. Lahka, priročna, s šibkim pokom in odsunom.

  6. #56
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Kombinirka v kalibru 7x57r/12...
    Se popolnoma strinjam. Sam s to kombinacijo lovim že kar nekaj let. In to vso divjad. S kroglo največ seveda srnajd, potem pa še prašiče, jelenjad,gamse in muflone. 7x57r ni prehud za srnjad, kot so lahko nekateri 7mm kalibri (seveda je važna izbira krogle, kot povsod), pa tudi vsa večja divjad pade. Meni se zadeva zelo v redu obnese v kombinaciji s težkimi kroglami (najbolje se mi je obnesla TIG = ID CLASSIC 11,5g).
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #57
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Alojz1 - to bi znal bit problem ja. Sem pa to napisal, ker vidim, da zopet toplo vodo odkrivamo.

    Jagermeister - magnum 5,6x50r mag ni ne vem kakšen strašen magnum. Ima prijatelj 5,6x57r - to bi moralo biti označeno kot magnum. 12/76 sem si pa želel že ko sem kupoval kombinirko. Sem dobil 12/70 in sem tudi s tem zadovoljen.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #58
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Saj sem napisal, da bi bil za lisice v redu. In tudi za srnjad.
    Na splošno pa je bolje, da imaš 7×65R, kot je svetoval že alojz1. S tem imaš z različnimi kroglami univerzalen kaliber za vso našo divjad, pa tudi za lisice.
    Ko čakaš lisico, pa ti jo mimo primaha ščetinar, bi ga s 5,6 mm le pobožno gledal.

  9. #59

    Question

    gledam razne rabljene kombinirke, pa me zanima kaj priporočate: zoli, sabatti, ČZ (stare zh, 500...)?

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Egun si kaj gledal? Ravno zadnjič sem gledal nemško kombinirko 6,5x57R / 16. Po slikah odlično ohranjena, reci-piši so jo prodali za 750€. Kakšen cenovni razpon pa cca. imaš?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

Stran 6 od 20 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •