Stran 12 od 20 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 200

Tema: kombinirka pomoč pri nakupu

  1. #111
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Muzikanz zopet izzivaš in to ni lepo sploh pa ne zato ker tema ne govori o tem kdo je koliko pušk kupil ampak je govora o pomači pri nakupu in vsak ima pač svoje mnenje o znamkah in kvaliteti pa seveda ceni.Ni pa namen teme razglabljanje kdo je večji strokovnjak. Vsak bo sam na koncu sprejel odločitev in kupil tisto kar se mu bo zdelo najprimernejše, mogoče tudi po premisleku in upoštevanju nasvetov prav tu na tem forumu. Več mnenj pomeni več možnosti izbire. Samo eno in to sveto mnenje pa ne da sadov in verjemi mi,da ga ni človeka ki bi vedel vse in imel vedno prav zato spoštuj mnenja drugih pa čeprav mogoče in res samo mogoče malo manj spretnih od tebe. Vsi bi radi bili najboljši vendar se največkrat zgodi da je na enem podro?ju ta na drugem pa oni in to je to. Zadeva je pribljižno taka kot še vedno aktualni izziv ki sem ga napovedal in sicer da bi rad videl tistega ,ki bo z 100x dražjo in zato verjetno 100x boljšo puško ustrelil na tarčo ob enakih pogojih samo enkrat več kot jaz s svojo Preduzeče 44 in kitajskim bushnelom na neki doma narejeni "švenk montaž". Vsakemu resnemu je jasno da je meni potrebno od recimop 30 krogov zadeti samo 16 pa sem zmagovalec kajne? No in na takih izzivih vidimo kako padajo vse velike in drage igračke za velike.
    Torej če si strokovnjak odgovarjaj tistemu ki je postavil vprašanje in mu sporoči svoje mnenje.Na tak način boš najbolje prispeval k konstruktivni debati. Vsekakor pa najmanj če boš dopustil samo eno in to svoje sveto mnenje in bil prepričan da smo vsi ostali kompletni bebci.

    Pišem z črno barvo kar pomeni da ne nastopam kot moderator,da ne bo pomote.
    Fant je zelo radodaren z nasveti, pa sem ga povprašal po izkušnjah z nakupom orožja, da ostali uporabniki lahko vidijo, v kašni meri so ti nasveti merodajni.
    Denar je bil omennjen zato, ker večina strokovnjakov tipa Markysprej predrago kupuje slabe puške.
    Spet si me narobe razumel.

  2. #112
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Fant je zelo radodaren z nasveti, pa sem ga povprašal po izkušnjah z nakupom orožja, da ostali uporabniki lahko vidijo, v kašni meri so ti nasveti merodajni.
    Denar je bil omennjen zato, ker večina strokovnjakov tipa Markysprej predrago kupuje slabe puške.
    Spet si me narobe razumel.
    Vse kar si napisal velja tudi zate kajne spoštovani kolega Muzikant. Pa ne branim nikogar in se ne zavzemam za nikogar da ne boš mislil da sem te zopet narobe razumel.

    Kar se tiče pa nakupa kombinirke pa takole. Bog ne daj kupovat rabljeno boroveljsko kombinirko od državnega lovca ali pomočnika v državnem lovišču. Popravila so lahko izredno draga saj so puške več ali manj unikati (vsaj jemlejo jih tako) . Kar se tiče čeških kombinirk moram priznati ,da sem bil z prvo ki je imala naprožilo malo bolj zadovoljen kot pa sedaj z enako brez naprožila pa še vseeno uspevam,seveda če imam dovolj časa zadeti v povprečju 23 od30 možnih krogov (optika je 1,5-4,5 x32 Bushnell na fiksni montaži). Res je da rada poči udarna igla vendar če jo puškar izdela iz boljšega materijala je potem mir.(sam sem jo izdelal iz uniorjevega imbus ključa in je super) je pa res da pretiranega igranja z proženjem na prazno ne prenese nobena igla pri nobeni kombinirki. Poleg tega je do dalših (trap cevi ) izredno lahko in tudi poceni priti in tako imaš zato ker se prožita obe cevi na zadnjega petelina solidno puško za golaž tekme.(zmagal boš sicer težko pa ne zaradi puške ampak zaradi vse hujše konkurence saj je na vsaki tekmi vsaj 10-16 fantov ki letno postrelijo 15+k patronov in zato skorajda nimaš šans). Skratka za malo denarja z malenkost sreče zelo veliko glasbe.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #113
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Vse kar si napisal velja tudi zate kajne spoštovani kolega Muzikant. Pa ne branim nikogar in se ne zavzemam za nikogar da ne boš mislil da sem te zopet narobe razumel.

    Kar se tiče pa nakupa kombinirke pa takole. Bog ne daj kupovat rabljeno boroveljsko kombinirko od državnega lovca ali pomočnika v državnem lovišču. Popravila so lahko izredno draga saj so puške več ali manj unikati (vsaj jemlejo jih tako) . Kar se tiče čeških kombinirk moram priznati ,da sem bil z prvo ki je imala naprožilo malo bolj zadovoljen kot pa sedaj z enako brez naprožila pa še vseeno uspevam,seveda če imam dovolj časa zadeti v povprečju 23 od30 možnih krogov (optika je 1,5-4,5 x32 Bushnell na fiksni montaži). Res je da rada poči udarna igla vendar če jo puškar izdela iz boljšega materijala je potem mir.(sam sem jo izdelal iz uniorjevega imbus ključa in je super) je pa res da pretiranega igranja z proženjem na prazno ne prenese nobena igla pri nobeni kombinirki. Poleg tega je do dalših (trap cevi ) izredno lahko in tudi poceni priti in tako imaš zato ker se prožita obe cevi na zadnjega petelina solidno puško za golaž tekme.(zmagal boš sicer težko pa ne zaradi puške ampak zaradi vse hujše konkurence saj je na vsaki tekmi vsaj 10-16 fantov ki letno postrelijo 15+k patronov in zato skorajda nimaš šans). Skratka za malo denarja z malenkost sreče zelo veliko glasbe.
    Ja res velja, ampak jaz imam za večino stvari ozdaje v papirnati obliki.

  4. #114

    Lightbulb

    sabatti kombinirka je v prvi vrsti namenjena testu, da vidim, če mi kombinirke sploh ustrezajo. želel sem si jo, nisem pa vedel če jo bom uporabljal. to in kompenzacija pa je botrovala temu nakupu.

  5. #115

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Sem pa letos presedlal na monolitne barnes tipped tsx 5,2g, hitrost cca. 1050m/s, bom pa nekje v maju imel prva mnenja
    lepo prosim za izkušnje, zdaj pa bi že skorajda morale obstajati:icon_:
    ker tudi jst presedlavam na Cu.

  6. #116
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Na žalost sem od maja do sedaj s tem kalibrom nisem uplenil nič, smo pa preizkušali prebojnost krogle, v vreče stisnjenih cunj. Prebojnost te krogle je bila enaka kot prebojnost 9.7g federal fusion v kalibru 30-06. Če bi tako naredilo s kroglo še na divjadi( tiste 4 peresa, v katera se krogla odpre, je odtrgalo), bi lahko rekel da deluje podobno kot verjetno najboljša krogla na trgu KJG

  7. #117

    Talking

    ojojojojoj, kakšna neodgovornost (šala šala)

  8. #118

    Privzeto

    Lep pozdrav!
    Sem nov na forumu in sem lovec sedaj že 3 leto....Naj povem tudi to, da sem v jago praktično vstopil nepolnoleten in sem še zelo mlad.... Velikokrat sem prebiral ta forum sedaj, pa sem se odločil, da tudi sam postanem član... Sedaj, ko sem že malce vpeljan v jago, približno vem kaj hočem in kaj si lahko sploh privoščim... Imam karabin 7x64 gor pa montažo swarovski 6x42 in sem z njim zelo zadovoljen, vendar pa ko je prišel čas jeseni, puška ni več tako uporabna, zato sem se odločil, da kupim kombinirko... Sedaj na jesen sem kupil čehinjo 7x57r/16 po zelo ugodni ceni, ki je bila skoraj smešna. Puška ima montiran originalni dalnogled z češko montažo(fiksni) se mi zdi da 4x32(po resnici povedano sploh nisem spraševal kakšen je, ko sem jo videl in zvedel ceno) puška ni dala 20 strelav, ker je bil lastnik znan in je kot nova... Prvi vtisi so zelo dobri in tudi sam sprožilec je zelo mehek, tako da mi samo proženje ne dela težav pri streljanju(ne zategujem) ravno prejšno soboto sem jo nastrelil na 120m in imel tri zadetke v 8 grupirano. Kupil sem sb 11,2g s katerim sem streljal tudi z karabinko in sem zelo zadovoljen.... Imam pa vprašanje za lastnike teh pušk, pravijo oziroma ve se da, naj bi bile te puške bolj ranljive na rjo in pa nasploh, je kdo to od vas že izkusil in kako se je tega problema rešil? Zanima me tudi z čem čistite puške in kakšne jih pustite v omari suhe ali namazane? Hvala lepa za odgovore

    Lep pozdrav!

  9. #119
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Po vsaki jagi ! malo Balistola in krpo in bo vse OK .

  10. #120
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Kombinirke...

    Lp!

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Vsak odgovor nekaj pove, zgleda da v realnem svetu nisi tak strokovnjak, kot želiš ustvariti vtis v virtualnem, z dajanjem nasvetov.
    Saj drugače ne bi kupil Sabatti kombinirke.
    Bolj malo spremljam temo in tudi nikakršen strokovnjak nisem, a tole sem uje,l to noč..., pa kar podpišem Muzikantov post... O Boroveljskih kombinirkah pa le to...,svoje ne menjam za nič...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

Stran 12 od 20 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •