Stran 2 od 20 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 200

Tema: kombinirka pomoč pri nakupu

  1. #11

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Merkel ali kak Ferlach, rajši kot aluminijasti Blaser.
    Kaliber, obvezno z robom, pa ne slabši od 6,5*57r.
    Neke zamere imaš ti proti aluminiju.
    Z drugim delom se pa v celoti strinjam. Še popravil bi na 7 in več.

  2. #12

    Privzeto

    meni je čisto vredo, za na pogonih, je ni tak škoda če se potolče :icon_smile::icon_:

  3. #13

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    bolje kot da na uprašanje odgovoriš z uprašanjem (kar je, kot verjetno veš, skrajno destruktivno) raje utemelji zakaj si se odločil za svoja kalibra. bo marsikoga zelo zanimalo, tudi mene.
    Saj ne razpravljamo o mojih kalibrih.
    Vprašanja sem postavil zato, ker sem pričakoval kakšno utemeljitev. Kakšno divjad npr. imajo v lovišču.
    In ne trdim, da je moja kombinacija najboljša. Ni pa pametno kupiti puško za lisice in srnjad, potem pa prašič pride. Zato sem za vse kalibre nad 7mm. Ali pa kaliber 16, če je lahko 12mag ali 20mag. In v obeh lahko streljaš tudi klasične dolžine nabojev.

  4. #14
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Največja divjad v lovišču je srnjad, tako da po čem večjem kot 6,7 nebi posegal, nebi rad čakal na lisico z 7mm. Se pa strinjam, da bi šrot moral bit v magnum izvedbi.

    Večji kaliber tudi odpade ker imam že karabin 7x64.

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Merkel ali kak Ferlach, rajši kot aluminijasti Blaser.

    Kaliber, obvezno z robom, pa ne slabši od 6,5*57r.
    Zakaj z robom?

  5. #15

    Privzeto

    Citat iztok66 je objavil: Pokaži objave
    Največja divjad v lovišču je srnjad,
    Pa smo zvedeli tudi to. Vidiš Markysprej, zakaj sem vprašal?
    Iztok, potem je moje mnenje 6,5x57R . R pomeni tudi manj težav pri izvlačenju tulca (si postavil vprašanje).
    Pravilno si ugotovil, da rabiš šibre v mag. kalibru. Jaz bi izbral 20 mag. iz samega vidika puške ( semetrija obeh cevi). V tem naboju je enaka količina šiber kot v 12. Streljal boš verjetno z daljnogledom, če pa boš kdaj lovil prašiče pa uporabiš kroglo za gladko cev in imaš praktično expres puško.

  6. #16

    Privzeto

    res je bilo zelo malo podatkov, vendar pa ker je dečko predlagal in imel nagledan kaliber 243, sem pravilno sklepal, da imajo res samo srnjad, kot pri nas.:icon_:

    kako pa z dometom 20 mag in ceno napram 12 mag? kako je s tem za kakšne lisice, zajce, vrane?
    ker jst bi tudi imel kombinirko, vendar še ne vem če novo ali rabljeno...

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    kot sem že napisal imam kombinirko v kombinaciji 243win/20mag, s šibrami se da streljat 50m brez problema, na blizu ima pa dosti manjši snop od 12ke, tako da se da hitro zgrešit. Kar se kalibra tiče, mi je še malenkost ljubši od .308win, dosti manjši odsun, divjad pa prav tako pada na mestu.
    Iztok66, če imate v lovišču srnjad, bi sam dal prednost 243win. Dosti ljudi ta kaliber preprosto enači z 223rem, pa je razlika očitna.

  8. #18
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    .223 rem je prešibek kaliber. Saj pade srnjad, samo dela velike podpludbe,... raje nekaj močnejšega.

    Kako pa se obnesejo kombinirke Sabatti? Nekako sem trenutno med Merklom in Blaserjem.

  9. #19
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Zdravo. Moj bivši mentor ima Sabatti (12/7*65R) in od kar jo ima je stari karabin 8*57 IS v omari! Je zelo zadovoljen. Sicer pa imaš še A. Zolli, ki naj bi bila malo bolj "šik".
    Kar se pa krogelnega kalibra tiče. Jaz ne vem kaj ti svetovati. Sam imam 7*65R in mi je OK. Če pa misliš manjšega, bi jaz pregledal možnost nakupa streliva. Morda ga je več v 6,5x57R. Je pa to po moje kaliber kot nalašč za srnjad. Kot je alojz1 napisal, tudi rob nekaj šteje. Vsaj pri hitrem polnjenju. Meni že kar šiba
    Šibre pa 12/76!
    Kar koli se boš odločil ti želim, da ti bi špilalo.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Moj glas gre v tvojem primeru tudi za 6,5x57R!
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

Stran 2 od 20 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •