Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Pogodba?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto Pogodba?

    Pozdravljeni!

    Imam eno vprašanje in sicer ali lahko zakoniti predstavnik LD sam sebi podpiše pogodbo?

    Hvala za odgovore in mnenja?

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Kakšno pogodbo? O tem, da bi sam nekaj delal za družino?
    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #3

    Privzeto

    Ja, za čuvajsko službo.

    LP

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    V tem primeru lahko pogodbo podpiše s strani LD gospodar, je pa odvisno tudi kako imate zapisano v Pravilih oziroma Poslovniku.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Po mojem je potreben sklep UO LD. Potem je vseeno ali si jo podpiše sam ali pa UO pooblasti kakšno drugo osebo - člana UO za podpis pogodbe s predsednikom-starešino LD.
    Seveda če bi hoteli še biti še bolj papežki od papeža in čisto po črki zakona bi takšno pogodbo moral odobriti občni zbor. V teh primerih je občni zbor tisti, ki je "postavil" predsednika (zastopnika) in zato tudi on z njim ureja vsa vprašanja, ter določi osebo ki v tem primeru v imenu LD podpiše pogodbo s predsednikom.
    Je pa vse odvisno od vaših pravil in velja navedeno le v primeru, da imate neka "standardna" pravila, ki sicer ne urejajo vseh vprašanj odnosa med društvom in predsednikom-starešino, kot zastopnikom društva po zakonu.

    PS: V gospodarstvu poznamo primere, ko oseba sama s seboj sklene pogodbo, npr. ko skleneta direktor in lastnik podjetja pogodbo, pa je to ista oseba. Pri društvih po mojem nebi smelo priti do podobne situacije.
    Last edited by rock&roll; 28. February 2011 at 16:53.

  6. #6

    Privzeto

    Kolikor je meni poznano lovsko čuvajska služba ni konpatibilna s funkcijami v upravnem odboru. Torej člani UO ne morejo opravljati lovsko čuvajske službe.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •