Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Pogodba?

  1. #1

    Privzeto Pogodba?

    Pozdravljeni!

    Imam eno vprašanje in sicer ali lahko zakoniti predstavnik LD sam sebi podpiše pogodbo?

    Hvala za odgovore in mnenja?

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Kakšno pogodbo? O tem, da bi sam nekaj delal za družino?
    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #3

    Privzeto

    Ja, za čuvajsko službo.

    LP

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    V tem primeru lahko pogodbo podpiše s strani LD gospodar, je pa odvisno tudi kako imate zapisano v Pravilih oziroma Poslovniku.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Po mojem je potreben sklep UO LD. Potem je vseeno ali si jo podpiše sam ali pa UO pooblasti kakšno drugo osebo - člana UO za podpis pogodbe s predsednikom-starešino LD.
    Seveda če bi hoteli še biti še bolj papežki od papeža in čisto po črki zakona bi takšno pogodbo moral odobriti občni zbor. V teh primerih je občni zbor tisti, ki je "postavil" predsednika (zastopnika) in zato tudi on z njim ureja vsa vprašanja, ter določi osebo ki v tem primeru v imenu LD podpiše pogodbo s predsednikom.
    Je pa vse odvisno od vaših pravil in velja navedeno le v primeru, da imate neka "standardna" pravila, ki sicer ne urejajo vseh vprašanj odnosa med društvom in predsednikom-starešino, kot zastopnikom društva po zakonu.

    PS: V gospodarstvu poznamo primere, ko oseba sama s seboj sklene pogodbo, npr. ko skleneta direktor in lastnik podjetja pogodbo, pa je to ista oseba. Pri društvih po mojem nebi smelo priti do podobne situacije.
    Last edited by rock&roll; 28. February 2011 at 17:53.

  6. #6

    Privzeto

    Kolikor je meni poznano lovsko čuvajska služba ni konpatibilna s funkcijami v upravnem odboru. Torej člani UO ne morejo opravljati lovsko čuvajske službe.

  7. #7

    Privzeto

    Citat sokolar je objavil: Pokaži objave
    Kolikor je meni poznano lovsko čuvajska služba ni konpatibilna s funkcijami v upravnem odboru. Torej člani UO ne morejo opravljati lovsko čuvajske službe.
    Zakaj že? Keri zakon to določa?
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #8

    Privzeto

    Oprostite ! Pravila društva.

  9. #9
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat sokolar je objavil: Pokaži objave
    Kolikor je meni poznano lovsko čuvajska služba ni konpatibilna s funkcijami v upravnem odboru. Torej člani UO ne morejo opravljati lovsko čuvajske službe.
    Če gremo malo na higieno, bi to moralo držati.
    Nehigienično je namreč da je izvedba in nadzor v isti osebi.
    Sicer pridemo do situacij, na katero je opozoril Rock&Roll, kar pomeni, da gre za privatno podjetje.
    Je pa seveda odvisno od pravil društva. Mogoče je to nekaj, kar v zakonu o društvih manjka. Namreč, da zastopnik društva ne bi smel opravljati nobenih zadolžitev za katere bi zadolžil sam sebe.
    Kar se tiče konkretno čuvajske službe, bi morala biti pod nadzorom države, torej ZGS in inšpektorja. In če bi mene vprašali, nihče ne bi bil čuvaj v lastni družini.

  10. #10

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    Če gremo malo na higieno, bi to moralo držati.
    Nehigienično je namreč da je izvedba in nadzor v isti osebi.

    Kar se tiče konkretno čuvajske službe, bi morala biti pod nadzorom države, torej ZGS in inšpektorja. In če bi mene vprašali, nihče ne bi bil čuvaj v lastni družini.
    Zakaj bi bilo nehigienično, da je član UO LD tudi lovski čuvaj? Za "nadzor2 nad poslovanjem v LD imamo nadzorni organ. Lovski čuvaj opravlja lovsko čuvajsko službo po Zakonu o divjadi in lovstvu. Iz temeljnih nalog (70/2 člen ZDLov-1) nikjer ne izhaja, da bi lahko prišlo do zlorabe ali "konflikta" interesov, če je lovski čuvaj tudi član UO LD.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •