Stran 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 85

Tema: Mladi lovec in pravica do lova

  1. #51

    Privzeto

    Iztok66 priporoča: MAlo si preberi eteks lovcev...
    ____________

    Sam bi si ta "eteks lovcev" z velikim veseljem prebral, pa ne vem kje naj to najdem.
    Mi kdo pomaga?

  2. #52

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Iztok66 priporoča: MAlo si preberi eteks lovcev...
    ____________

    Sam bi si ta "eteks lovcev" z velikim veseljem prebral, pa ne vem kje naj to najdem.
    Mi kdo pomaga?
    Ti tega ne rabiš

  3. #53

    Privzeto

    Ta zadnji primer je dokaz, da Etični kodeks ni vreden papirja na katerem je napisan. Pa vsak lovec ga je moral sprejeti. Potem pa dela po svoje.
    Če bi npr. Tartifa napisal, kako je zadel bežečega srnjaka na 300m, bi vsi razumeli kot šalo. Ampak pisec tega prispevka še utemeljuje in opravičuje svoje dejanje.
    Etika je enostavno z drugo besedo poštenje. Tega ne dobiš z podpisom Kodeksa. Človek ga nosi v sebi tudi takrat, ko je sam v lovišču in ga nihče ne gleda.
    Last edited by alojz1; 10. March 2011 at 18:33.

  4. #54
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Etika je enostavno z drugo besedo poštenje. Tega ne dobiš z podpisom Kodeksa. Človek ga nosi v sebi tudi takrat, ko je sam v lovišču in ga nihče ne gleda.
    Točno tako!

  5. #55

    Privzeto

    Središčna vprašanja etike so: kaj je dobro, kaj moram narediti, kakšen človek /lovec/ naj bom in kakšen ne smem biti? Kakšne vrline moram imeti da sem dober in pravičen lovec? Da torej ni vseeno kako kot lovec živim in delam /lovim/. Etično vedenje temelji na sposobnosti, da človek postavlja vrednostne sodbe na osnovi razuma /uma, pameti/. Zato v etičnem kodeksu tudi načelo pravičnosti in da se ravnamo po načelu ne to kar zmoremo, ampak ali to smemo storiti /napr. streljati na srno na 300 ali več metrov, ker to ni lovsko pravično/.

    Najpomembnejše načelo je načelo "lovska pravičnost". Kaj je pravičnost in kdo je pravičen. Na kratko lahko rečemo, da je lovska pravičnost povezana z lovčevimi dejanji, da dela tisto, kar je prav, dobro, ne zgolj za sebe, ampak tudi za divjad in okolje, za druge. Da se dvomu vedno odloči v korist divjadi, itd. In kdor dela tako, je pravičen.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  6. #56
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Sraka za tebe: etični kodeks

    Vsak ki ima moralo v sebi bo z lahkoto uresničeval načela etičnega kodeksa, tudi če ga je prebral pred 15 leti. Kdo pa nima morale pa boljše da ni lovec (pa še marsikaj drugega).

  7. #57
    fAtursKy Guest

    Privzeto

    sami pametni tukaj uuuuuu ..
    muzikant tebi bom prvo napisal ze tvoj komentar da si ustrelil jelenov kot jih jaz ne bom videl si že povedal o svoji lovski poštenosti in etiki zato te prosim da mi niti en post več ne napišeš .. se prav z kopitom tebe po glavi 20x pol pa se 10x z palico .. se prav jaz sem videl že ogromno jelenov in dvomim da si jih ti kdaj toliko ustrelu .. se pravi če imaš 35 let kakor piše na forumu in če si takoj z 18 letom naredil izpit in si takoj z tistim letom ustrelil jelena in če imaste vsako leto dovoljeno da lahko ustrelis trofejnega jelena kar pa vem da ni tako v vseh ld je minimalno vsaj 2 leta pavze umes si v 17 letih od kar si jagr (če si ) lahko uplenil 7-8 jelenov tako da ne ti men o kopitih in podobno te prosm POŠTENJAK..

    tle se vsi delaste poštene mislm da boljs za vse da ste raj tiho in o neki etiki predavate v svoji ld kjer vas poznajo .. jaz kar se lovske etike tiče se jo držim in upoštevam pravila kolkr se le da, skrbim za divjad, če odstrelim divjad gledam da je res kako šibko in vsak strel k ga zadam je zmeram siguren (no jaz sem siguren ko ustrelim se pa zgodi da gre tudi mimo kot pri vsakemu lovcu ) edino po jelenu sem bl tko ustrelu k itak ni blo šanse da zadanem ampak tko pač za svoj gušt (ki ni povezan z tem da bi jelena zadel ali pa obstrelil ) in za gušt psa (za ico kar pa vi ne veste kaj je to) ampak seveda računalniški jagri vi tega ne boste razumeli ker niste bli tam da bi vedeli kako je bilo še 1x povdarjam PAMETNJAKOVIČI ZA EKRANOM ..

    iztok ti pa tud ne bit preveč pameten za kišto so vsi pametni na lovu je pa čist nekaj drugega .. glede na to da nimaš psa (vsaj tako piše v tvojem opisu na forumu) ne veš kaj je ustreliti za lovsko ico psa kar najbrž niti nikoli ne boš vedu ..

    lovsko neetično bi bilo to da mi je priteklo 5 jelenov in da potegnem tavečjega .. to je lovska neetičnost če se mene upraša in zdj pejte gledat pod slike jeleni pa poglejte kaki mladi kronski jeleni padajo pa tam pišite o lovski etiki pa podobno in drugim pamet solite ne meni ..

    jaz sem letos imel priliko streljati na jelena 100% zlata medalja .. razdalja 15 m in ležal je pa še za hrbet sem mu prišel .. po dolgem opazovanju in ker ga nisem mogel 100% ocenit ali je 10+ kljub temu da je bil 18terak in da je imel mogočno rogovje (nadočnik sivček in srednjik so bili vsi enako dolgi kar je značilno bolj za stare jelene) bi mu vsak določil 10+ sem se odločil da ga ne bom uplenil kar pa mislim da bi ga skoraj vsak jagr na hrbet spravil saj je bil ta jelen sigurno življenska trofeja (odpadli rog ki ga je en našel od tega jelena to leto je tehtal 4,5 kg mislim da že to pove kak trofejen jelen je bil in lahko si tudi pogledaste sliko pod odpadlo rogovje pa me zanima kateri bi ga od vas POŠTENJAKOV pustil) .. in pol 1x ustrelis po piškavemu šesteraku jelenu in še to za gušt za psa in pol si takoj lovsko neetičen mislm dooh..

    glede srnjaka pa tko povem .. obstaja več vrst teka (dir, počasi lepo teče itdd..) glede na to da noben od vas ni bil takrat z mano vas prosim da ne komentirate res z vasimi neumnimi pripombami .. teren je tak da lahko streljas tudi na 500m ali pa več jaz sem ga pa odstrelil na eno razdaljo kjer sem se čutil sposoben zadeti in sem tudi ga .. res pa je da ni stal ampak je hodil tko malo hitreje za srno (če se mene upraša se temu reče v teku in kot sem že napisu obstaja več vrst teka) kar pa ni bila ovira da se nebi odločil za strel in sem ga tudi za moje pojme odlično zadel..
    lovsko neetično bi bilo tukaj če bi nvm videl kakega kapitalnega srnjaka in ga z željo po trofeji blesavo streljal na 300 m v diru ..
    naj še pripomnem da tale srnjak je imel polomnjen levi rog in da je bil res slab srnjak kar mislim da večina od teh pametnjakovičev ki ste mi tukaj solili pamet o etiki najbrz neb streljali ker bi bil za vas trofejno preslab ...

    pa še slika o temu božcu ki je padel pod lovsko neetiko za vas ..

  8. #58
    fAtursKy Guest

    Privzeto

    se opravičujem ker slika ne spada pod to temo ampak se navezuje na tale rompompom tako da moderatorji če ni ok lahko komot zbrišeste ampak samo da pokažem tem našim pametnim tomažkom .. pa se opravičujem če sem kakega užalil al kej podobnega ampak tudi nekateri niso šparali z pametovanjem in podobno ..

  9. #59
    fAtursKy Guest

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    Narobe misliš! Ti je pa še kako. Za svoje guste streljat?! No comment!
    glej takole ti bom povedal prvo kar ti svetujem je to da si uredis osebne podatke da sploh vem z kom se menim pa vsaj starost ter lokacijo iz kje si .. lahko si nek zafrustriran 12 letnik ki nima kj delat pa tukaj za compam pametuje (ne uzem za slabo samo predlog je to).. mogoče ti je usoda dala da si prišel do lovskega psa in če ga maš ali ga boš kdaj imel in če boš imel željo ga naučit za lov boš marsikdaj si odrekel streljanju živali in se boš posvetil psu ter temu da ga naučiš pač kar želiš .. glej ne vem ali si kdaj učil psa na lov za divje prašiče ali podobno ampak ti bom jaz povedal kako je pri meni in verjem 2 sem do zdaj imel in oba so bila vrhunska čeprav enemu je življensko pot skrajšal vlak :(.. jaz dokler je pes mlad in ko pes še nima tiste taprave ice za gonjo (ker se pes se uci lova) in ko prideva na prašiče in jih oblajuje in vem da nvm pes vec kot par minut jih ne bo oblajoval na mestu (seveda psa poznas ane ker je tvoj) raj kot da pride pes k meni in da gre pol nazaj oblajovat pa čeprav bi imel jaz večje možnosti da uplenim prašiča se raje odrečem streljanju prašiča (kljub temu da sem za vas neetičen ) pa 1x v luft ustrelim da prašiči skočjo vn in da pes pravilno porene kot more se pravi jih oblajuje pač dokler prašiči ne skočjo vn a pes pa itak ne ve da so skočili prašiči vn zto ker sm jaz ustrelu .. z tem pes dobi večjo ico do lova vsaj jaz sem take izkušnje imel .. no teško je to napisat kar bi jaz rad hotel obrazložit .. enako je bilo v primeru ko sem jelena streljal pes mi odlično goni prašiče ampak pa bolj slabo jelenjad in ker bi jaz rad da mi pes ne lovi samo 5 min jelenjadi ampak malenkost več sem takrat tudi streljal po jelenu mislim tko bolj brezveze da pes dobi malo volje in verjem od takrat je že daljši na jelenjad pa mislite si kar čte .. jaz povem le svoje izkušnje in nobenemu nebi rad solil pamet kaj in kako pač vsak ima svoje načine kaj in kako ..

  10. #60
    fAtursKy Guest

    Privzeto

    Sramota zate, sramota za tvojega mentorja in za tvojo LD, in zato se zaradi tebi podobmin govori marsikaj krivičnega.

    @iztok66
    pa še to :) na tej jagi smo bili jaz moj mentor (nekdanji predsednik nase ld) nas tajnik, nas gospodar, še 1 pripravnik ter 2 lovska čuvaja .. vsi so mi izrekli lovski blagor a moj mentor je bil ponosen name (po njegovih besedah in v očeh sem mu videl :p) saj sem z odličnim strelom uplenil svojega prvega šesteraka, ki je bil pravilno selektivno izločen in ni bil uplenjen z namenom pridobitve kake extremne trofeje kot to dela veliko lovcev no skoraj vsak gleda ustrelit cim lepšega pa pište vi tukaj kar čte ... čeprav v tem primeru to ni bilo tako ..

    če si pa ti bolj pameten od vseh nas 7 ki smo bili na lovu in smo se super lepo imeli in se lov je bil prečudovit in ni bilo nobene pripombe kvečjemu pohvale pol nvm je očitno z nami nekaj narobe in si ti pač prepameten za nas in bi nas mogel poučit o temu..

Stran 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •