Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 85

Tema: Mladi lovec in pravica do lova

  1. #41
    žandar Guest

    Privzeto

    Z zanimanjem sem spremljal razvoj te teme in naletel na kar nekaj, po moje dvomljivih (blago rečeno) ravnanj. Milan K seveda povsem pravilno ugotavlja, da je treba spoštovati interne akte LD in da poznamo samo PROF.racoonovo plat zgodbe.
    Moti me pa, da nikjer nisem opazil delovanja organov LD, v času poteka pripravniške dobe, saj je praktični del izpita v rokah LD, torej se pričakuje da OU,
    da pripravi program dela pripravnika in redno spremlja potek izpolnjevana programa. Vez med UO in pripravnikom je mentor, kateremu je temeljna naloga, da skrbi za to, da bo pripravnik uspešen na izpitih in še pomembneje, da bo dober lovec, čeprav se zavedam, da pri tem pogosto velja izrek, da je vsaka nevesta ob začetku pridna.
    Podaljševanje pripravništva ni namenjeno discipliniranju in zastraševanju pripravnikov iz zasede, ampak premišljen ukrep, po neupoštevanju pravil in opozoril LD (organov LD in mentorja)

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat fAtursKy je objavil: Pokaži objave
    ja na 200m v teku pred psom in na muho :) mislim da je vec mesta za zgresit kot za zadet :D .. pa verjem da na 200 m na muho tud jelen kot pikica rata .. da o tremi ne govorim :)
    Kaj bom jaz tebi verjel, uplenil sem več jelenov, kot jih boš ti v življenju videl.

    Ker poznam precej dobro razmere v tvojem LUO, in glede na tvoje pisanje, si sigurno član LD Trnovo, a se motim ?

  3. #43
    fAtursKy Guest

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Kaj bom jaz tebi verjel, uplenil sem več jelenov, kot jih boš ti v življenju videl.

    Ker poznam precej dobro razmere v tvojem LUO, in glede na tvoje pisanje, si sigurno član LD Trnovo, a se motim ?
    da da ld trnovo :) jah verjamem da si jih uplenil vec kot sem jih jaz videl ampak jebi ga prvi je le prvi in trema pa se dalec itdd tko da je slo mimo :).. no ce si jih tolko pol ves o cem govorim :D

  4. #44
    fAtursKy Guest

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    A se ti zajebavaš al si eden najbolj pokvarjenih in pohlepnh streljačev?!
    Streljati na divjad v teku na 200 m?? Ma te je za v rit brcnit, da bi se še dva dni po luft sukal!
    jah kaj se jadiš no .. sem srnjaka to leto na debelih 300m v teku pa je padu v ognju (če ne verjameš upraš mojga ex mentorja ki je bil z mano) .. jelena sem pa zgrešil zaradi treme in nič drugega .. nisem jaz te vrste lovec ki živali nogo odbije pa gre na kavč sedet in jokat kako je falil ... do zdaj sem vsako žival ki sem jo streljal pobral NASREČO seveda pa naj bo to na 100 m ali 300 .. ampak kot pravim jelena se nisem nikoli ustrlil oz streljal in ko je prislo do tega da ga lahko streljam sem ga zgresil zaradi pac slabega terena ter treme .. ker pa drgaci ko streljam streljam le na sigurno zato pa tudi vec al manj zmeram zadanem ker ne streljam neke nemogoce suse .. ampak ko tolk casa lovis jelena in ko se slucajno 1x ponudi prilika da vsaj ustrelis tko za svoje guste pol mislim da mi ni za sodit :)

  5. #45
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat fAtursKy je objavil: Pokaži objave
    .. ampak ko tolk casa lovis jelena in ko se slucajno 1x ponudi prilika da vsaj ustrelis tko za svoje guste pol mislim da mi ni za sodit :)
    Narobe misliš! Ti je pa še kako. Za svoje guste streljat?! No comment!

  6. #46

    Privzeto

    Citat fAtursKy je objavil: Pokaži objave
    jah kaj se jadiš no .. sem srnjaka to leto na debelih 300m v teku pa je padu v ognju (če ne verjameš upraš mojga ex mentorja ki je bil z mano) ..
    SREČA pa taka lepo streljate ja...

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat fAtursKy je objavil: Pokaži objave
    jah kaj se jadiš no .. sem srnjaka to leto na debelih 300m v teku pa je padu v ognju (če ne verjameš upraš mojga ex mentorja ki je bil z mano) .. jelena sem pa zgrešil zaradi treme in nič drugega .. nisem jaz te vrste lovec ki živali nogo odbije pa gre na kavč sedet in jokat kako je falil ... do zdaj sem vsako žival ki sem jo streljal pobral NASREČO seveda pa naj bo to na 100 m ali 300 .. ampak kot pravim jelena se nisem nikoli ustrlil oz streljal in ko je prislo do tega da ga lahko streljam sem ga zgresil zaradi pac slabega terena ter treme .. ker pa drgaci ko streljam streljam le na sigurno zato pa tudi vec al manj zmeram zadanem ker ne streljam neke nemogoce suse .. ampak ko tolk casa lovis jelena in ko se slucajno 1x ponudi prilika da vsaj ustrelis tko za svoje guste pol mislim da mi ni za sodit :)
    ...poglej si tole "za tvoje guste", pa se enkrat preberi svoj post, pa si sam sodi...

    http://www.youtube.com/watch?v=emNUN...eature=related

  8. #48
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Citat fAtursKy je objavil: Pokaži objave
    jah kaj se jadiš no .. sem srnjaka to leto na debelih 300m v teku pa je padu v ognju (če ne verjameš upraš mojga ex mentorja ki je bil z mano) .. jelena sem pa zgrešil zaradi treme in nič drugega .. nisem jaz te vrste lovec ki živali nogo odbije pa gre na kavč sedet in jokat kako je falil ... do zdaj sem vsako žival ki sem jo streljal pobral NASREČO seveda pa naj bo to na 100 m ali 300 .. ampak kot pravim jelena se nisem nikoli ustrlil oz streljal in ko je prislo do tega da ga lahko streljam sem ga zgresil zaradi pac slabega terena ter treme .. ker pa drgaci ko streljam streljam le na sigurno zato pa tudi vec al manj zmeram zadanem ker ne streljam neke nemogoce suse .. ampak ko tolk casa lovis jelena in ko se slucajno 1x ponudi prilika da vsaj ustrelis tko za svoje guste pol mislim da mi ni za sodit :)
    @fAtursKy, takšni kot si ti NIKOLI nebi smeli bit lovci, pa tudi če se gre za najboljšega strelca. MAlo si preberi eteks lovcev...

    ko si tik pred strelom bežeče srnjadi na oddaljenosti 300m.... vsak pravi lovec ne bo ustrelil, ker je možnost da divjad ne pade v ognju velika, in v takih primerih tudi kodeks etike navaja da bi morali v taki dilemi vedno odločit v prid divjadi. Enako velja če čutiš da te daje trema, je slab teren, pogoji,... Tako da moj predlog, ne jokat zaradi zgrešenega strela, ampak zaradi tvoje etike in morale.

    Sramota zate, sramota za tvojega mentorja in za tvojo LD, in zato se zaradi tebi podobmin govori marsikaj krivičnega.

    (moje mnenje, če sem pa kaj preveč napisal pa naj moderator prosim popravi)
    Last edited by iztok66; 10. March 2011 at 14:56.

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    ...poglej si tole "za tvoje guste", pa se enkrat preberi svoj post, pa si sam sodi...

    http://www.youtube.com/watch?v=emNUN...eature=related
    ... z kopitom po glavi, samo vprašanje če ni škoda puške.

    ?e moraš strelajati srnjad na 300m, pa še v teku, itak ne bo nič iz tebe. Znalci streljajo srnjad bliže kot 5om.
    Last edited by muzikant; 10. March 2011 at 14:54.

  10. #50

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    No comment!
    Pri tem šolskem primeru, kako lovci ne smejo delati je še MH besed zmanjkalo.

Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •