Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 85

Tema: Mladi lovec in pravica do lova

  1. #31
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto pravica ...

    meni osebno je divjad najlepša v naravi.O trofeji nisem nikdar niti razmišljal,pa tudi moji doma ne bi dopustili,da visijo po stenah.S tem pa še nočem reči,da je lahko ljubezen do lova tudi drugačna,vendar pa menim,da se z leti strast do trofej umiriti in se umakne drugim vrednotam lova.Uživam v pomoči pri vodenju društva,prijateljevanju in podobnem.
    Osebno se čudim posameznikom,ki bi naredili vse,da pridejo do vodstvenih položajev in se jih potem držijo kot klop kože.Po določenem času funkcija postane dolgočasna,rutinska in tudi lahko škodljiva za društvo,ker se marsikoga navzame občutek vsemogočnosti in nedotakljivosti.Poznam LD,kjer je predsednik v vseh funkcijah z izgovorom,da nihče ni tako sposoben kot je om.Halooooo.
    Spoštovani kolegi pripravniki,Čas prinese svoje,pogledi tudi na izvajanje lova se spremenijo in prepričan sem,da bo to veljalo tudi za sedanje pripravnike.

  2. #32
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Tako, pa smo preživeli OZ in debato do pol druge ure zjutraj.
    Izvoljeno je bilo kompletno novo vodstvo z menjanimi vsemi organi.
    Cilj novega vodstva je povezati spet članstvo in okrepiti tovariške vezi. Upam, da jim bo uspelo, saj je stanje alarmantno. Moj mentor je postal referent za izobraževanje, zato upam, da bodo stvari glede pripravnikov od zdaj tekle tako kot morajo. Novemu predsedniku sem čestital in mu podal par predlogov glede druženja (obisk sejma, druženju pri LD, kjer imamo tudi balinišče, ki ga bomo uredili pripravniki, ...). Ponudil sem mu tudi pomoč pri organizaciji teh stvari.

    Zadevo glede jelenov sem pustil pri miru. Bo že še prišel pravi čas, pa tudi mentor mi bo znal kaj več povedati, saj sem z njim veliko na dolgiiiih obhodih po lovišču in bo tema nanesla tudi na to.

    Lovski zdravo!


    @Fatursky:
    Ni te bilo.... ? Bi lahko rekli kako...

  3. #33
    fAtursKy Guest

    Privzeto

    bolan sem bil takrat :D .. nc zato hehe ..

  4. #34
    fAtursKy Guest

    Privzeto

    drgaci pa glede na temo ki si jo zacel ti jaz povem da jelena lahko streljas takoj prvo leto ko bos samostojen lovec in to bo zdaj z 15 majom ce se ne motim bos 1 leto samostojen lovec ane? takoj v jeseni lahko ustrelis jelena sicer z nasim blesavim predhodnim odstrelom jelenjadi ženskega spola ..

    jaz sem to leto bil prvo leto samostojni lovec ane da mi ni rablo loviti v spremstvu mentorja pa sem ustrelil srnjaka šesteraka, marjasca in jelena sem nazalost falil ampak sem streljal trofejno divjad in ni blo nobenega problema da nebi smel .. tako da ce bos to leto samostojni lovec lahko trofejno divjad v križ in paf :D .. haha ..

  5. #35
    fAtursKy Guest

    Privzeto

    no zdaj sem še malo prebral in če sem prav zasledil so vam še to leto podaljšali pripravniško? zdaj če so vam še 1 leto podaljšali pripravniško pol to leto še ne smeš streljat trofejne divjadi ane ampak takoj ko bos samostojen lovec imaš vse enake pravice kot ostali lovci ..
    kajti po zakonu je da trofejno divjad lahko strelja lovec z opravljenim lovskim izpitom (kar pa ne pomeni da ce mas izpit in ce si se pripravnik da lahko streljas trofejno divjad)

    za vse ostale ki pa napadate racoona verjemte da fant govori pravilno kar se nase ld tice .. to so nvm kako da se izrazim bedaki (ne vsi ampak določeni) k ocitno nimajo zasebnega zivljenja in samo lov vidjo v oceh in seveda bog ne daj da se kakemu kaj posreci uplenit takoj ga popljuvajo namesto da bi ga pohvalili .. in to nazalost tisti ki so najbolj aktivni in ne privoscijo drugim uspeha kot da mamo privat ld ..
    sam sem obcutil v prejsnjem letu ki je bilo zame zelo uspesno v lovstvu saj sem imel priliko odstreliti tam cca 15 kosov divjadi (prašiči,jelenjad,srnjad) in sem bil takoj po ustih vseh lovcev ki bi me mogli pohvalit ne pa popljuvat kot ces uff ta pa nam bo vse postrelil, a veliko sem pripomogel k izpolnitvi plana ki je se tako na trdo šel skozi v letu 2010.. plan je za vse lovce enak in pac eni so bolj uspesni eni pa manj odvisno kako se potrudis za to pa se ni treba bit zavisten na uspeh drugega ce se pac nekdo malo bolj potrudi in je bolj uspesen .. tko da racoon se strinjam z tabo o vsem kar si o nasi ld reku pa naj si kopirajo printajo al kr cjo me lih boli ku..c

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat fAtursKy je objavil: Pokaži objave
    drgaci pa glede na temo ki si jo zacel ti jaz povem da jelena lahko streljas takoj prvo leto ko bos samostojen lovec in to bo zdaj z 15 majom ce se ne motim bos 1 leto samostojen lovec ane? takoj v jeseni lahko ustrelis jelena sicer z nasim blesavim predhodnim odstrelom jelenjadi ženskega spola ..

    jaz sem to leto bil prvo leto samostojni lovec ane da mi ni rablo loviti v spremstvu mentorja pa sem ustrelil srnjaka šesteraka, marjasca in jelena sem nazalost falil ampak sem streljal trofejno divjad in ni blo nobenega problema da nebi smel .. tako da ce bos to leto samostojni lovec lahko trofejno divjad v križ in paf :D .. haha ..
    Kako ti je pa uspelo jelena zgrešiti, saj to je tarča min 60cm*120cm, če upoštevamo samo torzo ?

  7. #37
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    12

    Privzeto

    BOL falit k pa nogo odbit pa ga ne dobit

  8. #38
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto lov

    PROF.racoon,lepo,da si se uključil v družabne dejavnosti v društvu.To je včasih pomembnejše kot pa samotarsko jaganje in štetje trofej.Če boš lovil z dušo,ti bo Diana poklonila tudi trofeje.Zagotovo.Nič nimam proti temu,da nekdo odstreli ne vem koliko divjadi in mu je plan v izgovr.To seveda ne velja za čuvaja,ker mu je poleg ostalega to obveznost.Osebno temu ne verjamem.
    Ko bo popravljen balin plac(balinišče) pridemo vre?i eno na boče,kot temu rečemo tu spodaj ob morju.

  9. #39
    fAtursKy Guest

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Kako ti je pa uspelo jelena zgrešiti, saj to je tarča min 60cm*120cm, če upoštevamo samo torzo ?
    ja na 200m v teku pred psom in na muho :) mislim da je vec mesta za zgresit kot za zadet :D .. pa verjem da na 200 m na muho tud jelen kot pikica rata .. da o tremi ne govorim :)

  10. #40
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat fAtursKy je objavil: Pokaži objave
    ja na 200m v teku pred psom in na muho :) ...
    A se ti zajebavaš al si eden najbolj pokvarjenih in pohlepnh streljačev?!
    Streljati na divjad v teku na 200 m?? Ma te je za v rit brcnit, da bi se še dva dni po luft sukal!

Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •