Stran 9 od 9 PrvaPrva ... 56789
Rezultati 81 do 85 od 85

Tema: Mladi lovec in pravica do lova

  1. #81
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Sem mislil, da so glupe d.svinje, da ne bežijo, ...
    Divji prašiči še nikoli niso bili glupi. So najpametnejša žival v naših gozdovih.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #82
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Divji prašiči še nikoli niso bili glupi. So najpametnejša žival v naših gozdovih.
    Saj zato pa me je presenetilo...

    Me pa čudi tudi tisti posnetek pod nitjem "Video", kjer se lovec približa na vsega 5m (ustreljen z idealko?). Ampak to so očitno pitani in vajeni ljudi...

  3. #83
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Saj zato pa me je presenetilo...

    Me pa čudi tudi tisti posnetek pod nitjem "Video", kjer se lovec približa na vsega 5m (ustreljen z idealko?). Ampak to so očitno pitani in vajeni ljudi...
    Ne!! Sploh ne! Kaj nisi videl da si je sezul čevlje prej kot se jim je približal......je bil praktično kot Čak Noris( k je enkrat prišel dvakrat)
    I nikome ništa!

  4. #84
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Me pa čudi tudi tisti posnetek pod nitjem "Video", kjer se lovec približa na vsega 5m (ustreljen z idealko?). Ampak to so očitno pitani in vajeni ljudi...
    Ha, no pametnejši od ljudi pač niso.
    Tisti prašiči na posnetku ki ga opisuješ niso nič vajeni ljudi. Le lovec ve kaj dela. 100% ima ugoden veter, čevlje si sezuje, da hodi potiho. Ta finta z bosim zalezovanjem je znana marsikateremu lovcu.
    Vsaki divjadi se da ob zelo ugodnih okoliščinah in z veliko znanja in iskušenj približati tudi tako blizu, oziroma doseči, da se ona približa tebi. No popoln uspeh pri tem sicer ni ravno pogost, se pa zgodi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #85
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ha, no pametnejši od ljudi pač niso.
    Tisti prašiči na posnetku ki ga opisuješ niso nič vajeni ljudi. Le lovec ve kaj dela. 100% ima ugoden veter, čevlje si sezuje, da hodi potiho. Ta finta z bosim zalezovanjem je znana marsikateremu lovcu.
    Vsaki divjadi se da ob zelo ugodnih okoliščinah in z veliko znanja in iskušenj približati tudi tako blizu, oziroma doseči, da se ona približa tebi. No popoln uspeh pri tem sicer ni ravno pogost, se pa zgodi.
    Značilno za divje prašiče je, da so ob žrtju zelo neprevidni, tako da sem jim da približati ob ugodnem vetru in ob "neslišni hoji". Posebno uspešni so taki zalazi na poiljih z mlečno pšenico in ovsom.
    Hojo lahko prakticiramo bosi ali pa z čevlji z čimbolj fleksibilnim tankim m podplatom.
    http://countryshires.com/harkila-lynx-gtx-6

    Sigurno je to eden izmed najbolj zahtevnih načinmov lova, ki se prakticira tudi pri zalazu na jelenna v gozdu ipd...

Stran 9 od 9 PrvaPrva ... 56789

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •