Rezultati 1 do 10 od 85

Tema: Mladi lovec in pravica do lova

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #19
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    ...
    Kot mi je znano kar se podaljšanja vašega pripravništva tiče, pa zadeva ni tako enosmerna kot jo tu prikazuješ, zato raje potrpi, ker ste jo zelo zelo poceni odnesli.
    Prva stvar, da jo razčistiva, ker vidim, da si seznanjen z nekaterimi zadevami in si jo razlagaš kot večina naših starejših članov (mogoče si celo med njimi):
    Kaj pa sem naredil takšnega, če že gremo v detajle? Oprosti, ampak, vidim, da se ne spoznaš na zakone. Jaz sem jih moral zase in predvsem za druge, ker so moji prijatelji, najmanj trikrat.
    Ne govori nekaj na pamet, da smo jo poceni odnesli. Misliš napisati, da so jo poceni odnesli, oz. poceni odnesel, ker bi za tisto dejanje po VSEH pravilih, poslovnikih in zakonu moral odgovarjati samo EDEN in ne cela četa. Nekateri še imajo srečo, da sem preštudiral namesto njih te zakone, da nimajo še večje kazni, ki pa je NEUPRAVIČENA. To je to, ko govori samo eden, ko je treba. Če bi se tedaj ostali zbunili, bi nastala cela štala z odvetniki. V najhujšem primeru, če bi mu dokazali krivdo, bi ta kratko potegnil samo eden - lovovodja (žal moj bivši mentor), ki odgovarja za vse, kar se stori na skupnem lovu, ostalim pa bi družina morala še plačevati odškodnine. Verjetno te ni bilo zraven in ne veš, kakšna je bila moja vloga in opredeljenost. Pripravnikova beseda ne velja nič... Moramo biti samo tiho...

    Druga stvar:
    Pripravniška doba se nam je podaljšala zaradi nevestnega izpolnjevanja dolžnosti večine prejšnjih pripravnikov. Premalo pogonov, izvajanje samostojnega lova, da več niti ne naštevam...
    In potem smo eni, ki smo naredili še več kot je treba, se udeleževali pogonov še pred pripravništvom, pokazali veliko interesa do lova in zaščite narave, nudili pomoč z nasveti UO itn., zaradi tistih zgoraj kaznovani. Če sem si zaslužil podaljšanje pripravništva zaradi mojega truda in dosedanjega dela, potem se bom po tvoji potrditvi raje izpisal.

    Tretja stvar:
    Vidim, da verjetno skupaj nisva spila še nobene pijače. Če bi jo, potem verjetno ne bi napisal tistega svojega posta, ker bi spremenil mnenje o meni.
    Dober pogled in LZ!


    @Veper:
    Vem, da ta forum prebira marsikdo, tudi vem, da ga prebira par naših članov. Kdo je Prepeličar, ne vem. Na nobenem forumu ni moj namen, da bi se skrival za svojim vzdevkom. Zato sem tudi dal nanj svojo fotografijo. Vsi, ki so v našem dosedanjem UO, v DK in starešina, vedo, da znam stvari povedati človeku v oči in ne za njegovim hrbtom, tako kot to počne večina drugih članov. Pa še kakega inšpektorja ti pripeljejo na obisk v družino... Da poveš človeku stvar v oči, pri ljudeh cenim, kako pa to sprejmejo drugi, je pa razlika od človeka do človeka.
    Na društvenem področju sem aktiven že 25 let, pri lovcih pa vidim, da so stvari veliko bolj zakomplicirane.


    Vidim, da nekateri v mojem vprašanju za odstrel jelena vidite pripravniško NESTRPNOST, ki pa to NI. Star sem 35 let in nisem mulo, ki komaj čaka, da bo lahko streljal po vsem kar leze in gre.

    Želel sem samo povprašati, kako imate dotično zadevo z mladimi lovci in odstrelom jelena urejeno pri vas v vaših LD,
    ker mi besedičenja nekaterih lovcev gredo že rahlo na živce.

    Do sedaj še nisem dobil niti enega odgovora, ampak samo nasvete, da je bolje biti TIHO. (čeprav so tudi ti nasveti zelo dobrodošli, da me SPET ne bo kdo narobe razumel)

    Hvala za vaše branje...

    LZ!

    Zdaj pa hitro na RD fešto...
    Last edited by PROF.racoon; 25. February 2011 at 17:58.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •