Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 77

Tema: 30-06 ali 8x57js

  1. #41

    Privzeto

    Ker imam na eni puški nemško naprožilo na eni pa direktnega in vem, da pri hitrih strelih nemško naprožilo samo moti,ti predlagam tako, kot ti je svetoval alojz1.

  2. #42

    Privzeto

    tudi sam sem podobnega mnenja, sicer pa sem si na svojo Tikko dal dodatno narediti francosko naprožilo (bolj za vsak slučaj...). Sem pa ga dosedaj dejansko uporabil samo za pristrelitev, ker mi proženje na Tikki pač odgovarja kot tako. Je pa res, da je precej v tem, kako si navajen. Oče je vedno imel in še ima na karabinu nemško naprožilo in mu odlično služi...
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  3. #43

    Question

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vedno bolj sem prepričan, da je fino nastavljiv sprožilec na karabinki, boljši od naprožila.
    a ni to sedaj pri vsaki novi puški tako? ker po navadi imaš naprožilo če pritisneš sprožilec naprej, navaden sprožilec pa če tega ne narediš. in poleg tega še 1 (ali 2) mala vijaka za nastavljanje sile proženja. ni to to?

  4. #44

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    a ni to sedaj pri vsaki novi puški tako? ker po navadi imaš naprožilo če pritisneš sprožilec naprej, navaden sprožilec pa če tega ne narediš. in poleg tega še 1 (ali 2) mala vijaka za nastavljanje sile proženja. ni to to?
    To je francosko naprožilo.
    Nastavitev proženja pa ima le en vijak s katerim običajno nastaviš silo proženja od 0,3 - 2,5 kg. (3-25N). Včasih celo manj.
    Za primerjavo: Vojaška puška ima običajno 2,5 ali več.
    Last edited by alojz1; 26. February 2011 at 13:16.

  5. #45
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Saj pravim, kot je kdo navajen, jaz zagovarjam nemško oziroma vsako naprožilo...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  6. #46

    Privzeto

    Točno tako, kot je napisal Alojz!

    To kar se "potisne naprej" je francosko naprožilo in lahko (vsaj kar se tiče proženja) popolnoma enakovredno nadomesti ta drugo varianto s posebnim petelinom - "šteharjem" (nemško naprožilo). Je pa res, da je francosko nekoliko neprikladno za tiste, ki so navajeni nemškega, saj se "šteha" ravno v nasprotno smer proženja. to pomeni, da moraš puško mogoče malenkost drugače držati in "štehati" s palcem naprej. V glavnem malenkostna razlika, sploh v trenutku polnem adrenalina (se pa strinjam, da je malo nerodno, če v tistem trenutku najprej 1min razmišljaš, kako se že to naredi :icon_:)
    Sam za lovske potrebe s primerno nastavljenim sprožilom ne vidim nobene potrebe, za na tarčo pa običajno uporabim naprožilo, pa še to bolj iz navade. Razlika v natančnosti pri zadetku je precej manjša od tistega, kar pridela moja natančnost/nenatančnost. Imam pa občutek, da ko streljam z naprožilom, mogoče nekoliko mehkeje stiskam z desno roko, pa tudi to bi se po moje s treningom dalo odpraviti oziroma izenačiti :icon_:
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  7. #47

    Privzeto

    Blaserjeve puške npr. nimajo naprožila. Ni mi znano, da bi se kdajkoli kdo pritoževal čez proženje.
    In kot je zgoraj zapisal Ahiles je v ihti res nerodno še napenjati naprožilo.
    Vsak hvali tisto kar ima in kar je navajen. Ampak na lažje proženje pri karabinki se tudi vsak zelo hitro navadi.

  8. #48

    Privzeto

    torej imaš z francoskim naprožilom že vse to pokrito; uporabo naprožila in uporabo sprožila.
    ali je kako drugače?

  9. #49

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    torej imaš z francoskim naprožilom že vse to pokrito; uporabo naprožila in uporabo sprožila.
    ali je kako drugače?
    Torej hočeš rečti, da imaš na enem petelinu oboje? da, sprožilec ima svojo osnovno funkcijo, poseben mehanizem pa omogoča, da ga potisneš nekoliko naprej (se zaskoči). Tako je sam sprožilec enako "mehak" kot če bi naprožil z nemškim naprožilom (pritisnil na ta drugi petelin, štehar).

    To je isti sistem, kot pri večini kombiniranih pušk, le da je tam francosko naprožilo zato, ker bi v kombinirani z nemškim naprožilom moral imeti tri peteline (ali pa selektor med cevema).

    Upam, da sem ti odgovoril na vprašanje, če pa si hotel kaj drugega vprašati, pa na dan z besedo
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  10. #50

    Privzeto

    da, je jasno.
    vendar pa še vedno ne vem, ali alojz, ko je zapisal da mu je fino nastavljiv sprožilec na karabinki boljši od naprožila, imel v mislih francosko naprožilo kjer imaš oboje, ali samo sprožilec kjer ni naprožila.?

Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •