Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 30

Tema: KZS od afere do afere in še dalje ....!

  1. #11
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    Politika si pač želi podrediti tudi društva, civilne inciative in na tej podlagi obvladovati tako politični kot civilni del družbe.
    V nečem se torej tudi midva strinjava.

  2. #12

  3. #13

    Privzeto

    tole je priletelo po mailu:
    Spoštovani kinologi!

    *Srce me boli, ko že tri leta berem in poslušam ugibanja, natolcevanja, laži in vse, kaj se je dogajalo od pomladi l.2008 naprej pa vse do danes v zvezi z nakupom nepremičnine v Zapogah, kjer je sedaj sedež Kinološke zveze Slovenije. Pa nihče od teh, ki imajo tako veliko za povedat v zvezi z nakupom nepremičnine, ni bil zraven. Pri nakupu nepremičnine smo sodelovali: Mojca Sajovic, Angel Vidmar, Denis Kuzelj in jaz, Cvetka Bogovčič, s kinološko zgodovino, ki je navedena spodaj in dejstvom, da sem bila uslužbenka Hypo leasinga v letih od 1997 – 2006 na oddelku leasinga nepremičnin kot referent za sklepanje leasing pogodb nepremičninskega sektorja.

    Že v naprej se opravičujem, ker je moj spis nekoliko daljši – vendar glede na pomembnost primera se mi zdi več kot nujno pojasniti vse podrobnosti v zvezi z nakupom nepremičnine.

    Da ne bom anonimna, se vam najprej temeljito predstavim. Verjetno vas je veliko, ki me ne poznate….

    Moje ime je Cvetka Bogovčič. Kratek kinološki CV po alinejah:

    *-********* Pri 12-ih letih postala lastnica nemške ovčarke ter z njo v KD Ljubljana opravila izpit ISP-2

    -********* 1983 postala lastnica samca Rottweilerja in z njim opravila nekaj izpitov

    -********* 1985 registrirala psarno št.2077 z imenom Pet Shop

    -********* 1986 opravila sprejemni izpit za kinološkega sodnika – pripravnika

    -********* 1987 imela prvo leglo v psarni s pasmo Skye terrier

    -********* 1988 postala članica vzrejne komisije za doge, velike pasme, molose in terierje pri KZS

    -********* 1991 postala sodnica za ocenjevanje psov II. FCI skupine

    -********* 1993 postala sodnica za ocenjevanje psov III. FCI skupine

    -********* soustanoviteljica in dolgoletna tajnica Slovenskega kluba za velike pasme in molose

    -********* soustanoviteljica in dolgoletna predsednica Slovenskega kluba za terierje

    -********* dolgoletna tajnica vzrejne komisije pri SKVPM

    -********* dolgoletna tajnica vzrejne komisije pri SKT

    -********* 1992-1993 aktivno tekmovala s svojim Skye terierjem v tekmovanjih Agilityja

    -********* v KD Krim vodila tečaje agility-a in osnovne vrste poslušnosti

    Sedanje aktivnosti v kinologiji:

    -********* mednarodni kinološki sodnik za ocenjevanje zunanjosti psov II. in III. FCI skupine

    -********* predsednik državne vzrejne komisije za pasmo shar – pei

    -********* član državne vzrejne komisije za šarplanince in tornjake in hrvaške ovčarje

    -********* član vzrejne komisije za bernske planšarske pse

    -********* član disciplinske komisije KZS

    -********* vzreditelj pasme Staffordshire bullterrier ter v kratkem tudi Rottweilerjev in ponosni lastnik mladega samčka Malega Portugalskega kratkodlakega podenga…..

    *Zgodba z nakupom nepremičnine pa se je pričela takole…..

    Februarja 2008 se je na KZS-ju kot vodja projektov zaposlila ga.Mojca Sajovic, takratna predsednica Slovenskega kluba za bernske planšarske pse. Ker sem bila že takrat član njihove vzrejne komisije in ker je vedela, da se ukvarjam z nepremičninami, mi je potarnala problem, ki se ji je porodil ob vstopu v novo službo na KZS-ju. Premalo prostora. Za svoje delo ni imela niti svoje pisarne, njeno delovno mesto je bila sejna soba. Ko jo je potreboval nekdo drug, je morala enostavno zapustiti svoje delovno mesto in počakati, da se sestanek konča in potem je lahko nadaljevala svoje delo. Motila jo je tudi neuglednost same pisarne, vsepovsod arhiv, naložen na kupe, nikjer prostora za sprejem gostov, še največji problem pa parkiranje, ki je Kinološko zvezo stalo za vsakega zaposlenega cca. 100 EUR na mesec. Pa stroški, ki jih je KZS plačevala za najem prostorov za potrebe skladišča itd……

    In porodila se ji je zamisel, to je bil njen prvi projekt v KZS, da KZS pridobi nove prostore, ki bodo ustrezni delu in ugledu *Kinološke zveze. In predvsem, da bo v njih KZS primerno pripravila bližajočo se Evropsko razstavo psov. In obrnila se je name. Takoj v začetku, še preden sva si izmenjali nekaj mnenj, sva si razčistili pojme: To je moj prispevek h kinologiji, profesionalno in aktivno se bom potrudila in angažirala izpeljati projekt do konca po svojih najboljših močeh, v zameno pa NE SPREJEMAM nobenega plačila, čeprav so v poslovanju z nepremičninami običajne provizije pri posredovanju v višini 2% od vrednosti nepremičnine. KZS za to ni sklenil nobene posredniške pogodbe z nobeno nepremičninsko agencijo in tako prihranil nekaj denarja.

    Ko sva tako prišli do skupnega dogovora, da se aktivno in BREZPLAČNO začnem ukvarjat s pridobitvijo novih prostorov za KZS, sva pričeli z aktivnostmi. Kar nekaj časa je minilo, da je ga.Sajovic uspela prepričati tudi g.Kuzelja, takratnega predsednika KZS, da je zamenjava poslovnih prostorov Kinološke zveze nujna. Resnico te izpovedi izkazujejo tudi vsa še vedno shranjena elektronska sporočila, ki so se pretakala med menoj, ga.Mojco Sajovic in g.Denisom Kuzeljem, od začetka dogovarjanj pa do končnega zaključka posla.

    Izhodišči podatki, ki so bili iztočnica za pričetek iskanja nepremičnine so bili: Kinološka zveza potrebuje cca. 200-300 m2 pisarniških prostorov, cca. 100 m2 skladišča, možnost parkiranja za vsaj 15 avtomobilov, ne v centru mesta temveč nekje na obrobju Ljubljane, po možnosti na dostopni lokaciji ob obvoznici in z dobrimi avtobusnimi povezavami. Razmišljali smo naprej: kaj je ceneje: nakup zemlje in gradnja objekta ali najti že zgrajen objekt, ki bo zadostil vsem iztočnim pogojem Kinološke zveze….. In končno, tu je bil še pomemben podatek: CENA. Ocena računovodske službe Kinološke zveze je bila, da je KZS pripravljena in sposobna za investicijo v višini cca. 250.000 EUR, k temu pa se prišteje še vrednost poslovnih prostorov na Ilirski ulici v Ljubljani, ki so se takoj, ko smo pričeli z aktivnostmi iskanja nove nepremičnine, pričeli tudi aktivno tržiti. Kinološka zveza je pridobila uradno cenitev poslovnih prostorov na Ilirski ulici v Ljubljani, ki je takrat znašala cca. 210.000 EUR.

    Ekipa, ki je takrat sestavljala aktivne iskalce nepremičnine za KZS smo bili: ga.Mojca Sajovic, ki je tudi sama preko svojih vez in poznanstev, preko nepremičninskega spletnega portala nepremicnine.net in ostalih razpoložljivih podatkov, iskala različne aktualne ponudbe, tako zazidljiva zemljišča kot tudi že zgrajene poslovne prostore. Druga aktivna v tej navezi sem bila jaz, ki sem z ga.Sajovic bila v nenehnem kontaktu in izbirala tiste cenovno primerne nepremičnine, ki bi bile za KZS lahko potencialno primerne – hkrati pa sem tudi jaz aktivno iskala preko svojih možnosti in dostopnosti primerne nepremičnine. Potem pa sta bila tu še g.Denis Kuzelj, ki je preko elektronske pošte bil seznanjen z vsemi potencialnimi možnimi variantami ter dal svoje konkretne pripombe in predloge ter še g.Angel Vidmar, takratni član UO KZS, ki se je udeležil večine ogledov potencialnih nepremičnin.

    Opravili smo kar nekaj ogledov že zgrajenih poslovnih prostorov, za samo gradnjo pa se, po temeljitem pogovoru, oceni tveganja, ki se lahko izkaže ob gradnji samostojne nepremičnine, predvsem pa zaradi visokih cen kvadratnega metra zazidljivega zemljišča na dostopni lokaciji v bližini Ljubljane, nismo odločili in smo gradnjo ter iskanje primerne proste zazidljive parcele kmalu opustili.

    Po kar nekaj ogledih poslovnih prostorov sem se spomnila, da ima Hypo leasing, moja bivša služba, v kateri že več kot dve leti nisem bila zaposlena in sem podjetje zapustila po svoji volji in z vsemi zaposlenimi kot tudi z vodstvom ostala v odličnih odnosih, v svoji lasti ter namenjeni prodaji nepremičnino v Zapogah. Hypo leasing te nepremičnine zaradi prezaposlenosti in pomanjkanja kadra, ni aktivno tržil.

    Ker sem si sama, še v času službovanja v Hypo leasingu, imela možnost to nepremičnino ogledati osebno, ker sem poznala zgodovino in kvalitete te hiše, kajti takrat sem vodila posel s takratnim leasingojemalcem za nakup te nepremičnine, se mi je zdela to prava odločitev oz. primerna nepremičnina za KZS. Najprej sem ga.Sajovic samo obvestila o možnosti nakupa te nepremičnine, ji posredovala vse podatke o njej, nato pa, po pogovoru in izkazanem interesu tudi s strani g.Kuzelja in g.Vidmarja, uredila sestanek in ogled nepremičnine v Zapogah v sodelovanju s Hypo leasingom. Od prvega pogovora dalje, so bili udeleženci s strani Hypo leasinga g.Slavko Hamberger, vodja oddelka leasinga nepremičnin ter g.Dušan Martinčič kot referent za sklepanje leasinga nepremičnin in odgovoren za ta posel oz. konkretno za nepremičnino v Zapogah.

    Ob prvem ogledu hiše v Zapogah smo se prav vsi strinjali, da je to nepremičnina, ki jo Kinološka zveza išče. Dovolj prostora (cca. 450 m2 pisarniških in skladiščnih površin, veliko prostora za parkiranje, enkratna dostopnost, bližina avtocestnega priključka in Ljubljane, dobre avtobusne povezave…). Edina težava je bila ta, da je bila takratna izhodiščna cena za nepremičnino 485.000 EUR + 2% davek na promet* nepremičnin za Kinološko zvezo nekoliko visoka. Nato so sledila pogajanja g.Kuzelja z vodstvom Hypo leasinga (takratni direktor g.Andrej Potočnik) kot sledi:

    -*********Hypo leasing je dal prvo ponudbo za odkup nepremičnine v višini 485.000 EUR + 2% davek na promet nepremičnin ter zahteval 200.000 EUR pologa;

    -********* KZS ponudbe ni sprejela, g.Kuzelj je Hypo leasingu predlagal znižanje odkupne cene nepremičnine ter vodstvu Hypo leasinga podal dejstva, zakaj v trenutku pogajanj KZS ni zmožna plačat 200.000 EUR pologa;

    -********* Hypo leasing je popustil pri plačilu pologa, zahteval vpis hipoteke na nepremičnino na Ilirski v Ljubljani za dobo 6-ih mesecev (v tem času naj bi se nepremičnina na Ilirski prodala, kupnino pa bi prejel Hypo leasing kot polog za sklenjen posel za nepremičnino v Zapogah)

    -********* UO KZS te ponudbe s strani Hypo leasinga ni sprejel, kajti bali so se posledic, če pisarn na Ilirski nebi mogli prodati v roku 6-ih mesecev;

    -********* Hypo leasing je nato dal izjavo, da so pripravljeni v primeru, da Kinološka zveza ne bo uspela zagotoviti pologa po pogodbi o finančnem lizingu v višini 200.000,00 EUR iz prodaje poslovnih prostorov na Ilirski ulici v Ljubljani v 6 mesecih, kot je zapisano v ponudbi, podaljšati rok za plačilo pologa za dodatnih 6 mesecev, mesečno pa se za dodatno financiranje obračunajo interkalarne obresti po pogodbeni obrestni meri;

    -********* Ker tudi te ponudbe Hypo leasinga UO KZS ni sprejel, ker je g.Kuzelj vodstvu Hypo leasinga še enkrat predstavil svojo vizijo in možnosti odplačila nepremičnine v Zapogah ter seznanil vodstvo Hypo leasing, da bo nepremičnina v celoti ali delno poplačana iz dobička Evropske razstave l.2010 v Celju, ker je HL v celoti pregledal finančno poslovanje KZS in tudi finančni plan Evropske razstave psov v Celju 2010, se je sklenila pogodba z naslednjimi parametri:

    Predmet pogodbe: zemljiškoknjižni opis: parc. št. 498/3 (stanovanjska stavba 160 m2, dvorišče 379 m2), parc. št. 496/2 (njiva 100 m2), parc. št. 496/3 (njiva 352 m2), vse k.o. Zapoge, vpisane pri vl. št. 339 pri Okrajnem sodišču v Ljubljani,
    nakupna cena nepremičnine: 455.000 EUR
    brez pologa oz. brez vpisa hipoteke na nepremičnino na Ilirski ulici v Ljubljani (s tem so bili KZS-ju prihranjeni stroški vpisa hipoteke in ostalih stroškov, ki sodijo zraven pri vknjižbi hipoteke na nepremičnino);
    doba odplačevanja 15 let oz. 180 obrokov (odplačilna doba se je postavila na najdaljši možni rok zaradi želje po čim manjšem obroku v prvih dveh letih do organizacije Evropske razstave psov l.2010)
    ob podpisu pogodbe se plačajo stroški odobritve leasinga ter 2% davek na promet nepremičnin
    zavarovanje financiranja:

    • lastninska pravica na predmetu financiranja do plačila zadnjega lizing obroka,

    • 12 x bianco podpisane menice z menično izjavo lizingojemalca (Kinološke zveze Slovenije)

    V naravi omenjena nepremičnina predstavlja: hišo na naslovu Zapoge 3d, pošta Vodice in sicer: cca. 450 m2 prostorskih površin (160 m2 je tloris hiše v treh nadstropjih) ter 831 m2 zemljišča + 160 m2 stavbišča).

    Vrednost obroka po pogodbi temelji na indeksu 3-mesečnega Euribor-ja. Hypo leasing ali na pisno zahtevo Kinološka zveza Slovenije, imata pravico prilagoditi mesečni obrok v primeru spremembe 3-mesečnega EURIBOR-ja za več kot 0,25 odstotne točke. Uskladitev velja za vse nezapadle obroke. Kar* pomeni, da glede na ročnost pogodbe t.j. 15 let, je nemogoče izračunati točen znesek vseh plačanih obrokov, ker je že v času trajanja pogodbe prišlo do znatnega zmanjšanja mesečnih obrokov zaradi znižanja 3-mesečnega Euriborja. Kar pa ne pomeni, da se obrok lahko tudi bistveno poveča…..

    Namen nakupa te nepremičnine v Zapogah je bil, poplačati celotno vrednost (ali vsaj delno) po pogodbi s Hypo leasingom z ustvarjenim dobičkom na Evropski razstavi psov v Celju 2010. Če bi tudi novo vodstvo KZS-ja delalo na tem, bi Kinološko zvezo nepremičnina stala 455.000 EUR + 2% davek na promet nepremičnin ter stroški obresti, ki so nastale v dveh letih odplačevanja. Zato nikakor ne morem sprejet dejstva, da je cena nepremičnine 760.000 EUR. Točne cene v tem trenutku ni mogoče izračunat oz. vedet, kako se bo gibala rast oz. padec 3-mesečnega Euriborja, kar je temelj za izračun vsakokratnega mesečnega obroka. Če pa upoštevamo dejstvo, da lahko KZS kadar koli poplača preostanek kupnine po pogodbi oz. vsaj del kupnine, se te številke zmanjšajo oz. spremenijo lahko v trenutku! Kar pomeni, da je višina vrednosti pogodbe odvisna tudi od sposobnosti managementa Kinološke zveze Slovenije in želje po čim hitrejšem odkupu nepremičnine.

    Hypo leasing pri sklepanju s Kinološko zvezo nikakor ni delal koruptivno – razen če se smatra za korupcijo dejstvo, da sem bila jaz osebno član kolektiva Hypo leasinga ter oddelka nepremičnin neposredno skoraj 10 let ter sem poznala in še vedno poznam vse na Hypu, poznam delo, poznam vsebine pogodb itd.……

    Kinološka zveza je s pridobitvijo novih poslovnih prostorov pridobila tudi na finančnem področju kajti mesečno ni potrebno več plačevati:

    -********* stroškov parkiranja za zaposlene (ki so takrat znašali cca. 100 EUR na osebo)

    -********* stroškov najema arhiva

    -********* prostori v Zapogah so dovolj veliki, da so v njih lahko razna srečanja, sestanki itd…za kar vse je bilo potrebno prej plačevati razne najemnine….

    Dejstvo je, da je bila hiša v Zapogah prazna cca. 2 leti ter nikoli vzdrževana, smo se vsi zavedali dejstva, da bi bilo potrebno hišo osvežiti, predvsem njene lesene dele (napušč, ograja balkonov, vrata, okna…). Vendar z eno dobro akcijo vsega članstva, bi lahko bila hiša kot nova v parih dneh….Vse ostalo pa je v hiši brezhibno in hiša ni nikakršna podrtija temveč narejena po visokih standardih z nadstandardnimi materiali.

    *Žal pa se je, kmalu po prvem ogledu nepremičnine v Zapogah, začel razdor med ga.Mojco Sajovic ter g.Denisom Kuzeljem. Pod svoje okrilje je prevzela tudi g. Vidmarja in prav kmalu sta pričela z medijsko ter elektronsko vojno zoper Denisa Kuzelja. Meni osebno ni poznano dejstvo, zakaj je do tega razkola med njima prišlo, vendar dejstvo je, da se je to pač zgodilo…….Morda je krivo dejstvo, da je ga.Sajovic začela navijati za lokacije in kakršne koli lokacije v bližini Grosuplja, prav tako g.Brane Puš za neke pisarne v Grosuplju. Zakaj ne vem. Ampak onadva sta oba iz Grosuplja. G.Kuzelj pa je iz Kopra. Njemu je načeloma bilo vseeno ali se vozi v Grosuplje ali Zapoge. G.Kuzelj je smatral to lokacijo enostavno za odlično.

    Tako proti koncu pogajanj s Hypo lesingom ga. Sajovic in g.Vidmar nista več sodelovala pri nakupu nepremičnine v Zapogah, jaz pa sem, kajti bila sem vezni člen med Hypom in Kinološko zvezo. Pri podpisu pogodbe sem bila na Hypo leasingu skupaj z g.Kuzeljem, nikakor pa se v tem obdobju odvetniška pisarna g.Mira Senice ni vmešavala v sam posel. Že takrat je odvetniška pisarna Mira Senice bila odvetnik Kinološke zveze, vendar posla s Hypo leasingom ni hotel prevzeti. Rekel je, da je Hypo leasing njegova stranka in zato si je KZS za sam pregled pogodbe najela drugega odvetnika. Nikakor pa ni bilo odvetniške družbe Senica zraven med in v nakupu nepremičnine v Zapogah. *

    Hvala, če ste prebrali do konca. To sem napisala izključno za to, da širša kinološka javnost spozna, zakaj in kako je prišlo do nakupa nepremičnine v Zapogah. Sem povsem nepolitičen človek, sem samo ljubitelj psov in vseh živali ter sovražnik sporov in medsebojnih obtoževanj še posebej, če so neupravičena in temeljijo na nepoznavanju problematike. Zato sem si vzela pravico in napisala to……


    Lep kinološki pozdrav,

    Cvetka Bogovčič

  4. #14

    Privzeto

    Objavila sem v celoti , čeprav ne razumem kaj imajo reference s tem ....
    Se pa postavi vprašanje:
    Zakaj neki je KZS plačevala parkiranje zaposlenim? Plačuje se samo povračilo najcenejšega javnega prevoza.....
    Najbrž bi bilo še precej vprašanj , če bi bilo javno objavljeno kaj vse je kdaj komu izplačalo in koliko- velja zagotovo za vse mandatarje

  5. #15
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ja zanimivo pa bi bilo tudi izvedeti kaj vse se ni plačalo pa čeprav je bilo narejeno in pod pokroviteljstvom KZS.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #16

    Privzeto

    *Žal pa se je, kmalu po prvem ogledu nepremičnine v Zapogah, začel razdor med ga.Mojco Sajovic ter g.Denisom Kuzeljem. Pod svoje okrilje je prevzela tudi g. Vidmarja in prav kmalu sta pričela z medijsko ter elektronsko vojno zoper Denisa Kuzelja.

  7. #17

    Privzeto

    Nekaj opazk, ki se mi pri tem zdijo zanimive:

    1 Zakaj je morala nova lokacija nujno biti v neposredni bližini Ljubljane ? ( Čebelarska zveza S, ki je vedno razpolagala z veliko manj sredstev in je ob tem imela vedno še manj vplivne zunanje botre, se je odselila iz Ljubljane in z razpoložljivimi sredstvi ter udarniškim delom postavila čudovit in funkcionalen nov objekt v Lukovici.)

    2. Morala pa je ta nova sodelavka biti kar vplivna dama, da se je zaradi njenega udobja na delovnem mestu kar takoj začelo razmišljati o nakupu novih prostorov KZS ter se precej rokohitrsko lotilo tega zahtevnega projekta.

    3. Nikjer ni nič zapisano o kakšnih sklepih organov
    ( tukaj pravzaprav niti ne vem kdo točno je v posel bi vključen ali KZS- društvena organizacija ali v ozadju mogoče celo KZS d.o.o. - za katero pa tudi ne vem kakšen faktor je v tej kolobociji ), nič o kakšni komisiji za izvedbo razpisa ter prodaje stare lokacije, nič o komisiji za izbiro nove lokacije, nič o predhodnih finančnih konstrukcijah izpeljave nove investicije ...... Iz pisanja je razvidno, da so vse reševali sproti zgoraj navedeni v pisanju navedeni in nekako se mi dozdeva, da so ženske tega predsednika imele nekaj časa precej v primežu. Prepričan sem, da avtorica gornjega pisanja in " zastonjska posrednica" pri tem poslu le ni vsega povedala ter zapisala in mogoče bomo lahko kdaj prebirali še kakšno nadaljevanje te zgodbe pod katerega pa ni nujno, da bo podpisana prav ona.

    4. Glede odvetniške pisarne Senica, ki jo sedaj avtorica brani, češ ni imela nič pri tem, ker bi to bil konflikt interesov, seveda težko koga, ki to področje vsaj malo pozna, v resnici tudi prepriča. Tudi odvetniki, si delajo in medsebojno vzajemno pokrivajo usluge.

    5. Kinološke reference s katerimi se avtorica uvodoma predstavi so sicer lahko koristne za dodelitev kakšnega kinološkega odličja ali kandidiranje za kakšno funkcijo v slovenski ali tudi mednarodni kinološki organizaciji. nimajo pa nobene strokovne teže v poslu, ki sta ga, tudi na njeno pobudo in posredovanje, sklepali KZS in Hypo banka.

    Seveda ji moramo verjeti, da od KZS po sklenitvi posla ni ne dobila in ne pričakovala provizije ali nagrade. Nič pa ne vemo, če bi ji mogoče banka za dobro uslugo, ker ji je pomagala znebiti se in prodati nepremičnino, ki je banki bremenila bilanco in se je kar nekaj časa niso mogli znebiti, obljubila in izplačala kakšno nagrado za uslugo in dober posel. To pa je seveda že druga zgodba s katero se mi ne bomo ukvarjali.

    6. O organih KZS, ki so v zvezi s tem poslom odločali lahko preberemo šele v trenutku, ko se je zgodba zapletla in so potem po vrsti zavračali predloge banke, ker so se zavedali, da pod pogoji in v razmerah v katerih so se znašli, posla ne bodo v stanju izpeljati.

    7. Pred slovensko javnostjo in tako tudi med slovenskimi lovskimi kinologi pa se je v tej zgodbi razkrila še ena plat te zgodbe. To je finančno dobičkonosna. Malo je danes poslov pri katerih lahko s tako gotovostjo pričakuješ čisti dobiček v višini okrog 30%. Tako sedaj res ne bi več nikogar smelo presenetiti drenjanje vplivnih posameznikov za mesta v organih te organizacije in stalni medsebojni konflikti, odkrivanje vedno novih skrivnosti pri funkcioniranju organizacije, medsebojna spotikanja, obtoževanja, predkandidacijska, kandidacijska in volilna zapletanja ter produciranje bolj ali manj odmevnih afer. Organizacija, ki ima tako močno finančno zaledje, lahko z malo modrosti vplivnežev kontrolira vse organe s skupščino vred.

  8. #18

    Privzeto S spletne strani KZS

    18.februar 2011
    Odgovor na pismo: Spoštovani Slovenski kinologi!

    Iz pisma z naslovom »Spoštovani Slovenski kinologi« kar dežujejo obtožbe proti sedanjemu predsedniku KZS g. Blažu Kavčiču in upravnemu odboru KZS. Podobno situacijo je KZS že doživela pred cca. dvema letoma, ko so nekateri »rušili« prejšnje vodstvo KZS. Tudi takrat nekatera pisanja niso imela podpisnikov tako, da bi morda lahko potegnili med takratnim dogajanjem in sedanjim pisanjem neke vzporednice. Takrat je bila neka skupina, ki je kar nekaj časa pomagala »vladati« na KZS, pomagala pri pogostih menjavah članov UO KZS itd, ki je kar na enkrat postala nezadovoljna z delom KZS. Za čuda šele ob svojem nezadovoljstvu je zaznala napake in nepravilnosti na KZS, čeprav jih je dejansko imela vse skozi pred nosom, morda jih je celo ta skupina zbirala za prihajajoče čase. Takrat so pisci lahko taksativno naštevali v svojih pisanjih nepravilnosti. Epilog pisanja vemo, žal pa se s takratno razpravo in razčiščevanjem ni ugotovilo, zakaj kar naenkrat takšno nasprotovanje in kar na enkrat toliko dokazov o nepravilnosti takratnega predsednika KZS, čeprav vemo, da je KZS vodil okoli 7 let in da so očitane napake imele kar več letno brado.

    Vzporednice lahko potegnemo med takratnim in sedanjim pisanjem v tem, da vemo za cilj, lahko sklepamo od kod prihajajo obtožbe. Z vso odgovornostjo trdim, da UO KZS ni sprejel nobenega sklepa, ki bi kakorkoli škodil KZS, ali da bi kdor koli na podlagi sklepa UO KZS oškodoval KZS. Če bi se slučajno kaj podobnega zgodilo, bi sigurno bilo uvrščeno v pismo, ki so ga poslali pod naslovom »Spoštovani Slovenski kinologi«.

    Da je aktualni UO KZS začel urejati problematično finančno stanje KZS in tudi nekatere odnose v okviru KZS je samoumevno, zato je samoumevno, da je ob zadevi Bulmastif ukrepal kot je. Akti, ki so jih pripravili kritiki sedanjega dela KZS, so udarili v tisto smer, ki jih je pripravljala in sprejela. Strinjam se, da so akte napisali kot, da bodo organi KZS na veke v isti sestavi, kot da akti za te posameznike nikoli ne bodo veljati. Pri pripravi in sprejemanju aktov niso upoštevali nobenih pripomb, čeprav jih je bilo veliko. Čas prinaša spremembe in rotacije, akti ostajajo in začnejo veljati za vse enako.

    Čas je bil, da se uredi tudi odnos razstavljavcev do KZS, kakor tudi do kinološkega kadra in da organizatorji spoznajo, da je organiziranje razstave v okviru KZS resna stvar ter da za to veljajo pravila igre. Ker sem član Komisije za kinološke prireditve poznam zadevo. V teh katalogih so bila imena in priimki nekaterih aktivnih kinoloških strokovnjakov vpisana pod prednike razstavljenih psov. Sprašujem, če je šlo za napako v Katalogu, zakaj ni bilo popravka Kataloga in morda opravičila, kar bi storil vsak vodja prireditve z malo olike. Kaj pa bodo mislili razstavljavci in na drugih kinoloških zvezah, ki bodo opazili neresnične podatke ali imena kinološkega kadra med predniki štirinožnih prijateljev.

    Vemo kako je s financami in premoženjem KZS. Spoštovani, UO KZS upošteva sklepe skupščine, kar za prejšnji UO ne moremo trditi. Prav sedanji NO KZS je preprečil prodajo nepremičnine, kar se je upoštevalo. Zato ima KZS premoženje, kot ga je imela, ima še tudi precej kreditov, ki jih je podedoval od prejšnjega UO KZS. Tudi precej tožb je KZS imela ob prevzemu KZS, večina jih je bilo »uspešno« (s poravnavo) razrešenih in kolikor mi je znano, vsaj za čas mandata tega UO KZS, ni novih tožb.

    Pisca/cev so polna usta poštenosti, zakonitosti itd, pri tem pa se ne ozira, da podpira nezakonito delo nekaterih, podpira oz. zagovarja neupoštevanje PSD, drugih aktov KZS itd, je mar to smer, v katero si želi/jo. Ali se mu/jim toži po starih časih. Prepričan sem, da to ni prava smer. Tako vodeno KZS smo že imeli in vemo, kaj se zgodilo. Vemo pa tudi za odnose do naših (lovskih) članov v UO KZS.

    Slišal sem, da se po nekaterih LKD-jih sprašujete ali se zopet ponavljajo dogodki izpred dveh let. Zagotavljam, da nepravilnosti, ki so bile pred dvema letoma na KZS, sedaj ni. Sedanji UO KZS se zaveda, da le z poštenim in zakonitim delom bo prispevali v dobrobit kinologiji, čemur smo v našem mandatu tudi med drugim posvečali veliko pozornosti.

    Spoštovani lovski prijatelji in kinologi, bliža se skupščina KZS, na kateri bodo predstavljena vsa poročila, odgovorjeno bo na zastavljena vprašanja, zato vas pozivam, da se skupščine udeležite in sami presodite o zakonitosti dela sedanjega UO KZS ter njegovega predsednika.

    S spoštovanjem,

    Jožef Verčko,

    član UO KZS
    ______________

    Malo dobrikanja predstavnikom lovske kinologije v KZS ne more škoditi in nanje se je vedno dalo zanesti in računati. Podeliš nekaj kinoloških odličij in še obljubiš kak privilegij in lovski kinologi bodo glasovali tako kot je treba.

    Da pa športni kinologi o naših lovsko kinoloških predstavnikih V KZS nimajo ravno dobrega mnenja pa je tako že dolgo znano. Že vedo zakaj.

  9. #19

    Privzeto Da bo slika popolnejša:

    18.februar 2011
    Izjava za javnost

    Izvleček:

    Potrebno pa je navesti nekaj dejstev:

    • Skupni rezultat leta 2006 in 2007 je bil negativen v znesku 9.000 EUR.
    Kratkoročne obveznosti in obveznosti na odpoklic so v aprilu 2009 za približno 100.000 EUR presegale likvidna sredstva.
    Predvsem zaradi podpisane lizing pogodbe v znesku 760.000 EUR za nepremičnino v Zapogah in zaradi razlike med pogodbeno in realno ocenjeno tržno vrednostjo je bila KZS v trenutku prevzema vodenja novega vodstva nesolventna.
    • Ocenili smo, da je KZS s poslom Hypo utrpela okrog 250.000 EUR škode, poleg tega pa so po preselitvi ostali izpraznjeni, slabo vzdrževani in težko prodajani prostori v Ljubljani na ILIRSKI 27, ki so ocenjeni v vrednosti nekaj nad 200.000 EUR.
    • KZS je od mednarodne zveze dobila pravico in obveznost organiziranja EVROPSKE RAZSTAVE PSOV, do sedaj daleč največje kinološke prireditve s predvideno udeležbo 12.000 psov in turistično prenočitvenim potencialom preko 70.000 nočitev v tednu dni. Običajno imajo organizatorji dve do tri leta pred razstavo že vse pripravljeno (od liste sodnikov, do prijavnic, pogodb za prostore, celostno podobo, informacijske in plačilne sisteme…). Novo vodstvo je pričelo z delom le z orientacijskim načrtom prejšnjega predsednika, po katerem naj bi bil finančni obseg projekta okrog 1.500.000 EUR, pozitivni finančni rezultat pa okrog 500.000 EUR. Vsi dokumentarni in informacijski tokovi pa so bili speljani v tujino.

    Vodstvo KZS deluje na vseh ravneh in dejavnostih veliko, uspešno in pošteno;
    • Zelo uspešno je bila realizirana Evropska razstava psov v Celju, s katero smo si ustvarili velik mednarodni ugled, promovirali pozitivne plati kinologije v slovenski javnostih in ustvarili dober finančni rezultat.
    • Podprli smo dejavnosti slovenskih kinologov na različnih delovnih področjiih in uspešno organizirali ključne prireditve od Svetovnega prvenstva v sledarstvu, do promocijsko in finančno pomembne ljubljanske razstave.
    Poslovni izkazi za leto 2010 so v izdelavi, vendar že sedaj lahko z gotovostjo zatrdimo, da bomo pokazali pozitivne številke vsaj v načrtovanih vrednostih tako na KZS kot na KZS d.o.o..
    • Z našim dosedanjim poslovanjem smo ustvarili dobro osnovo za razreševanje prevzetih finančnih in drugih bremen.
    • Vodstvo KZS je v aferi Bulmastifi delovalo aktivno in že izvedlo tudi določene sankcije (prekinjeni pogodbi o sodelovanju s kinološkima sodnikoma Alenko Černe in Rajkom Rotnerjem). Za aktivno sodelovanje je vodstvo KZS tudi prejelo pismo Protikorupcijske komisije za dobro opravljeno delo

    Kinološka zveza Slovenije
    Nina Boguni?, stiki z javnostmi

  10. #20

    Privzeto

    Še eno pismo od gospoda Andreja Veselka.

    From: Slovenska Kinologija <slovenska.kinologija@gmail.com>
    Date: 2011/2/16
    Subject: Pojasnilo - KZS


    Cenjeni kinologi, kolegi in predstavniki športnih in lovskih kinoloških društev

    Žal se moramo najprej opravičiti za način našega prvotnega pisanja, še posebej vam ga. Sabina Heric, vam mag. Lukač David (vi ste .mag. napisali najprej priimek in potem ime) in vam spoštovani g. Peter Umek.

    Vendar smo v tem času dobili povsem druge informacije , ki pričajo, da je Nadzorni odbor Kinološke zveze Slovenije ukrepal. Pred tednom dni sta ostala dva člana ( razrešila dosedanjega predsednika Nadzornega obora g. Romana Graha, ki je bojda ves čas namensko uspešno prikrival nezakonito delo in poslovanje predsednika mag. Blaža Kavčiča in njegovega upravnega odbora. Vodenje Nadzornega odbora KZS je od prejšnjega tedna prevzel g. Franček Šterman.

    Tako se je danes, dne 15.2.2010 v prostorih KZS ponovno sestav Nadzorni odbor in razpravljal o nepravilnostih v KZS. Žal je predsednik KZS mag. Blaž Kavčič že takoj po odstavitvi g. Romana Graha iz funkcije predsednika KZS, izrecno prepovedal Nadzornemu odboru KZS vpogled v kakršno koli finančno dokumentacijo KZS. Že v prejšnjem tednu je g. Angel Vidmar, kot predstavnik Nadzornega odbora poizkušal zaman pridobiti vpogled v finančno poslovanje KZS, KZS d.o.o. in finančno poslovanje Evropske razstave!!!! Odgovorni za to g. Angel Vidmarju niso hoteli dati v vpogled nobene dokumentacije !!! Na današnjem sestanku Nadzornega odbora so člani ponovno poizkušali dobiti v pogled finančno poslovanje KZS, pa jo ponovno niso dobili. Nadzorni odbor je ugotavljal tudi o več drugih kršitvah med drugim tudi o tem, da je skupščina KZS nepravilno sklicana. Zaradi preprečitve vpogleda Nadzornemu odboru v poslovanje KZS, po izrecnem naročilu predsednika mag. Blaža Kavčiča in zaradi kopice kršitev statuta ter nezakonitega delovanja KZS bo kot edino logično sledila izredna skupščina KZS. Kajpak zadnja beseda je na Nadzornemu odboru.

    Če še nekateri dvomite v naša spremljanja dogajanj v Kinološki zvezi Slovenije se imate vedno možnost (takšna bi bila tudi vaša dolžnost), da se obrnete na člane Nadzornega Odbora in jih povprašate o verodostojnosti aktualnih dogajanj v KZS.

    V ta namen je javno dostopna tel.št. novega predsednika Nadzornega odbora g. Frančka Štermana ( 041-672760 ) ali pa drugega člana Nadzornega odbora g. Angela Vidmarja ( 041-478388 ).

    Andrej Veselko,
    Ljubljana 15.2.2010

    Izgleda, da eden od članov NO KZS skriva za imenom Andrej Veselko. Vse kaže, da gre za kinologa iz naših, lovskih vrst. Ali ni ta isti gospod pisal na začetku anonimke tudi za prejšnjega predsednika KZS?

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •