Citat pranger je objavil: Pokaži objave
Izgleda, da eden od članov NO KZS skriva za imenom Andrej Veselko. Vse kaže, da gre za kinologa iz naših, lovskih vrst. Ali ni ta isti gospod pisal na začetku anonimke tudi za prejšnjega predsednika KZS?
Hmmmm...da ni slučajno to Marko Sever?

_________

odSlovenska Kinologija <slovenska.kinologija@gmail.com>
za:
Skp

datum22. februar 2011 19:24
zadevaKZS - Štejejo samo dokazi.....
poslano odgmail.com
Podpisal/-agmail.com


Spoštovano kinološko ljudstvo !!


Jaz bom rekel in napisal tako kakor ste lahko brali v včerajšnjem članku v Delu – “Štejejo samo dokazi, štejejo samo dokumenti, šteje samo resnica”.


Anonimna ali ne anonimna pisma, takšna in drugačna mnenja različnih kinologov, udrihanje čez eno ali drugo vodstvo . . . . Pa saj sami vendarle odločamo in imamo možgane ali jih nimamo? Takšne in drugačne kritike, trditve brez dokazov, obsojanja brez dokazov nas ne pripeljejo do ničesar. Štejejo samo dokazi, štejejo samo dokumenti in šteje samo resnica. Ko poslušam izjave ene in druge strani so vsi polni argumentov, takšnih smo tudi navajeni že iz političnih oddaj na televiziji. Jaz si mnenje ustvarim sam in izluščim vedno samo tisto resnico, ki temelji na neizpodbitnih dejstvih. Če se v naši kinologiji dogajajo takšne nepravilnosti že več let zakaj tisti, ki so zadolženi za to, da nas obveščajo tega ne delajo ? Iz vseh vaših pisanj nismo zasledili ne dokazov, ne dokumentov, samo namigovanja in trditve.


Edino dejstvo, ki ga lahko jemljemo kot resnico je, da smo članice res dobile vabilo na skupščino KZS in da nam ob sklicu na skupščino, ki bo v začetku marca ni bilo priloženo potrebno gradivo za skupščino. Gre za dejstvo, ki je resnica in to pri meni šteje. Ni finančnega poročila, niti poročila Nadzornega organa! Potem takem zakaj predsednik KZS sklicuje skupščino? Tako organizirana skupščina je nezakonita in verjetno predsednik tudi s tem krši predpise naše organizacije, morda tudi zakon o društvih. Sprašujem pa se zakaj, če je bila skupščina sklicana niso priložili poročila Nadzornega organa? Vsakemu začetniku je jasno, da redne skupščine ne more biti brez poročila tega organa!To so dejstva in tudi resnica! Osebno mislim,da tudi pri nadzornemu organu KZS nekaj močno škripa. Kot mnogi navajate smo imeli v letu 2010 največjo prireditev,ki je štela v milijonih evrov. Ta je bila v septembru in po mojem prepričanju, bi moral nadzorni organ takoj po zaključku Evro razstave povsem v detajle pregledati finance te prireditve in nas članice obvestiti ! Zanima me ali je to v oktobru ali novembru nadzorni organ tudi naredil? Ker če tega ni naredil, bi pomenilo to tudi dejstvo, da se požvižga na njegove dolžnosti. Dejstvo je tudi, da od dneva sklica skupščine pa do danes nadzorni organ sploh ni odreagiral, čeprav vse članice protestirajo, da niso dobile gradiva. Dejstvo je, da bi nadzorni organ moral takoj preprečiti takšno skupščino pa tega ni storil! Namesto tega, da Nadzorni organ skliče izredno skupščino kar bi bila njegova dolžnost, si zatiskajo oči. Tudi to je dejstvo in resnica.


Brez dokazov in brez gradiv lahko kot gotovo dejstvo in edino resnico štejemo le moje zgoraj omenjene ugotovitve. Predsednik KZS je prekršil določila najvišjega akta KZS. V njem je natančno navedeno, da mora biti za skupščino poslano gradivo. Šteje tudi dejstvo, da Nadzorni organ ni dal svojega poročila za skupščino. Resnica je, da takšnih organov in takšnega predsedstva v naši organizaciji ne potrebujemo, zato dejstvo je, da bi moral takoj odstopiti predsednik KZS in vsi člani njegovega predsedstva. Nadzorni organ je dolžan sklicati nove volitve in KZS pridobiti regularno vodstvo.
Lepo pozdravljeni,

Marko Sever
Ljubljana 22.2.2011