Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 59

Tema: Ponovno prizadevanja za privatna lovišča

  1. #31
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Da vrnem debato nekaj korakov nazaj.
    MilanK je na nek način napisal, da nas nič ne briga kako gospodarijo LPN-ji.
    Nakar je debata prešla v široke obrazlage, ki to trditev in odgovore nanjo zameglujejo. Ja MilanK, tako se to dela. Če nočeš, da se bika zagrabi za roge, se začne na široko debatirati o njegovem repu.

  2. #32
    bostjan Guest

    Privzeto

    Moje mnenje je tako če pride do take situacije kot jo opisujete in kot smo ji bili priča par let nazaj smo pogoreli po dolgem in počes!
    Kdo nas bo podprl ?
    Mar nismo skoraj z vsemi društvi na nekih bojnih nogah?
    Nikjer ne izstopamo ko se gre za ohranitev okolja samo v ozadju droptinice pobiramo namesto da bi vodili napad in pokazali da smo prva linija za ohranitev čistega okolja,zdrave populacije divjadi!
    Treba si pridobit ljudi na našo stran z oliko,pridnostjo,vzorom za naše potomce da nas javnost ne vidi kot nadute pijane streljače kot nas ima zdaj!

    Politika gre v smer večine saj rabijo glasove da nas lahko še naprej izžemajo!

    Če nebomo imeli podpore javnosti lahko pozabimo na lovstvo kot je bilo do zdaj!

  3. #33
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    ...........Nikjer ne izstopamo ko se gre za ohranitev okolja samo v ozadju droptinice pobiramo namesto da bi vodili napad in pokazali da smo prva linija za ohranitev čistega okolja,zdrave populacije divjadi!
    Treba si pridobit ljudi na našo stran z oliko,pridnostjo,vzorom za naše potomce da nas javnost ne vidi kot nadute pijane streljače kot nas ima zdaj!..........



    Boštjan zelo lepo povedano in sem jaz popolnoma istega mišlenja. Jaz se zelo trudim biti, lovec, ki se držim čim bolj etičnih načel naše lovske etike pa naj bo to do divjadi, okolja ali pa pred očmi javnosti in samo na tak način mislim je ključ do ohranitve lovstva pri nas.

  4. #34

    Privzeto

    Načeloma se popolnoma strinjam z zapisanim od MilanK, upam da je večini sedaj mnogo bolj jasno kakšen status imajo LPN po naši zakonodaji ter kako se lahko status teh lovišč spremeni.

    Ne zagovarjam vsega, kar se dela v LPN-jih, kot tudi ne zagovarjam temveč celo obsojam lastnika LPN-jev, kakšen mačehovski odnos ima do svoje lastnine in kako se obnaša do ljudi kateri so tam zaposleni. Vendar kot pravi Milan nimamo prav nobene pravice, da se v delo in organizacijo teh organizacij vtikamo ali vpletamo. Najprej pometimo pred svojim pragom, saj kar vidim in slišim po posameznih LD-jih meji že na znanstveno fantastiko. Ti ljudje so resnično izgubili stik z realnostjo za katero so poklicani in naj bi se z njo ukvarjali. Na lastni koži v svoji LD sem na včerajšnjem posvetu slišal in videl ter občutil tisto, kar me kot lovca najbolj skrbi. Za analizo opravljenih biotehničnih del v lovišču in realizacijo odstrela ter predlogom načrta za leto 2011 so "modeli" porabili natanko 10 min časa, za prepire okrog lovskih koč, golažov, lovskega turizma pa uro in pol. Članstvo pa otopelo, naveličano vsega in da se čimprej zaključi posvet pripravljeno potrditi tudi pakt s hudičem brez enega resno zastavljenega vprašanja. Taka in podobna situacija je povsod zato sem prepričan da je dobro, da tisti kateri imate še voljo do dela vse svoje sile usmerite v reševanje lastnih organizacij ter pozabite na apetite po drugih loviščih.

    Podpiram pa, da se debata z ustrezno argumentiranimi stališči in mnenji tudi o LPN-jih na tem forumu nadaljuje.

  5. #35
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Da še Prepeličarja malo negiram.
    Za stanje v lastnih vrstah smo odgovorni sami in bomo tudi sami račun plačevali. Izstavili pa nam ga bodo ravno lastniki LPN-jev, torej inšpektorji in država na osnovi prijav nas samih ali civilne družbe, ki nam z vso pravico gleda pod prste.
    Neurejenost naših lastnih vrst ne more biti zapoved po kateri se ne bi smeli vtikati v poslovanje LPN-jev, njihov odnos do narave in tudi odnose država - LPN - civilna družba, katere del smo tudi mi. In to zelo zainteresiran del. Vsaj morali bi biti.

    Ne sprejemam argumenta, da se naj ne bi vtikali v poslovanje LPN-jev!
    Seveda s tem ne mislim na neutemeljene napade. A ta dim, na katerega smo opozorjeni, ni brez tleče žerjavice!

  6. #36

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    Ne sprejemam argumenta, da se naj ne bi vtikali v poslovanje LPN-jev!
    Seveda s tem ne mislim na neutemeljene napade. A ta dim, na katerega smo opozorjeni, ni brez tleče žerjavice!
    Argumente, dokazljive argumente pa četudi iz žerjavice. Ne pa po tistem znanem:" Baba rekla, baba kazala..."

  7. #37

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    Neurejenost naših lastnih vrst ne more biti zapoved po kateri se ne bi smeli vtikati v poslovanje LPN-jev, njihov odnos do narave in tudi odnose država - LPN - civilna družba, katere del smo tudi mi. In to zelo zainteresiran del. Vsaj morali bi biti.

    Ne sprejemam argumenta, da se naj ne bi vtikali v poslovanje LPN-jev!
    Seveda s tem ne mislim na neutemeljene napade. A ta dim, na katerega smo opozorjeni, ni brez tleče žerjavice!
    V osnovi moramo "urediti" lastne vrste, šele nato lahko s prstom kažemo na nepravilnopsti drugih (LPN). Če ne bomo uredili in očistili samovolje, samovšečnosti itd v lastnh vrstah, česar je po večini LD veliko, bomo (LD) slej po prej brez lovišč. Zdi se (čuti se), da v lovske družine prihaja "praksa" gospodarstva in politike, da si nekateri mislijo, običajno tisti, ki imajo malo več pod palcem, da lahko v LD in lovišču počnejo, kaj se jim zahoče in počutijo se nedotaljive. To je zagotovo v nasprotju s cilji lovsta, etičnim kodeksom in tudi z zaščito narave, živali itd.
    Kar se pa tiče LPN-jem imajo načrt, v katerem je odvzem določen po enakem ključu, kot za lovišča LD in da ga, saj "na našem koncu" upoštevajo in ni zaslediti nepravilnosti, kot jih nekateri nakazujete. Mogoče smo/ste bolj kritični do drugih, kot do sebe.

  8. #38
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Torej, če prav razumem Prepeličarja in Raubšica, se moramo s tem, ko smo člani LD, odpovedati kritiki in pravici vedeti, ki je pravica vsakega drugega državljana kot člana civilne družbe. Lahko se vtikam v razne Zidarje, Pahorje, Hilde in podobne, a o LPN-jih je prepovedano spraševati.

    Če pa je tako večinsko mnenje, potem je očitno, da gre res za že povsem privatna lovišča.

    Smo spet pri Cankarju!

  9. #39
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    Argumente, dokazljive argumente pa četudi iz žerjavice. Ne pa po tistem znanem:" Baba rekla, baba kazala..."
    In kakšne argumente potrebujem, če želim informacijo o nečem, kar je pravica vseh državljanov?

  10. #40

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    In kakšne argumente potrebujem, če želim informacijo o nečem, kar je pravica vseh državljanov?
    Res je MetalHack, informacijo o delovanju LPN-jev lahko dobiš, saj 10 LPN-jev deluje v okviru javnega Zavoda za gozdove Slovenije, kateri ima sedež na Večni poti 2 v Ljubljani, en LPN deluje v okviru Vladnega protokola in ima sedež na Gregorčičevi v LJ in tudi zadnji LPN je v okviru Triglavskega narodnega parka in ima sedež na Bledu. Prepričan sem, da ti bodo v vseh treh ustanovah postregli z želenimi informacijami, od tebe pa pričakujem da boš o svojih poizvedbah korektno obvestil in poučil nas neuki in zaslepljeni lovski narod.

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •