Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 59

Tema: Ponovno prizadevanja za privatna lovišča

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto Ponovno prizadevanja za privatna lovišča

    Pojavile so se govorice, da eden od bivših predsednikov LZS v navezi z znanim lovskim strokovnjakom na področju d. prašičev, tudi bivšim predsednikom obujata prizadevanja za vzpostavitev privatnih lovišč. verjetno v navezi z znano borko za privatna lovišča s katero sta si na TV nastopu že pred leti podelila simpatije.
    Bodite malo pozorni, da ne bo spet prepozno.
    Tudi na strani države, oz. v zavodu, kateremu smo podrejeni so se že pogovarjali o reševanju finančnih težav preko oddaje lovišč v najem.

    Se bodo uresničile Bajukove napovedi, da nam bodo v treh letih preko koncesij začeli pobirati lovišča in jih privatizirati?

  2. #2

    Privzeto

    mislim da če se to zgodi bo konec našega lovstva takšnega kot je zaj prijateljstvo,druženje ... Pol se bo pa zgodilo da bodo v letu ali dveh lovišča prazna.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Privat...

    Lp!

    Tudi meni je že prišlo na ušesa, da se pri nas na Gorenjskem, ta "haupt" privatniki dogovarjajo za zakup lovišč... Bo res ostal le še forum za "fantaziranje" in strešanje jeze...ali bomo kaj storili??? No ali smo sploh toliko složni, da stopimo skupaj, sedaj ko nam teče voda v grlo ???

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  4. #4

    Privzeto

    Moje mnenje - NE! In ravno to bodo izkoristli...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Privat...

    Lp!

    Saj to vem "Ta Doh"...žalostno je, da nas bodejo pohrustali, pa bi z lahkoto mi njih...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  6. #6
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    Saj to vem "Ta Doh"...žalostno je, da nas bodejo pohrustali, pa bi z lahkoto mi njih...

    Lovski zdravo
    Janez L
    Tudi po zaslugi tega foruma, ki zatira bolj revolucionarno razmišljanje in je vedno bolj prijazen in ustrežljiv.
    Bo pa po mojem padlo kakšno odlikovanje na "junaška" prsa šefov.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat Condylura je objavil: Pokaži objave
    Pojavile so se govorice, da eden od bivših predsednikov LZS v navezi z znanim lovskim strokovnjakom na področju d. prašičev, tudi bivšim predsednikom obujata prizadevanja za vzpostavitev privatnih lovišč.
    Ta v tej bitki LDji in gospa Inka še niso zraven. Tokrat gre za LPNje. Sedanji sistem "podzakupa" tako, da podzakupnik postane "pomočnik" revirnega lovca, plačilo pa se izvaja predvsem v naturalijah (dostava krme, plačilo strojih ur), pa ne ustreza več sedanji ekonomski situaciji.

    Že pred kakšnim letom so se pojavile govorice, da bi LPN statusno preoblikovali v d.o.o. z določenimi lastniki (javno zasebno partnerstvo). Z tem bi se LPNji rešili objema ZGSja, ki jih marsikdaj omejuje v njihovi "gojitvi" divjadi.

    Ne vem pa kako daleč so sedaj ta razmišljanja....
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #8

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Ta v tej bitki LDji in gospa Inka še niso zraven. Tokrat gre za LPNje. Sedanji sistem "podzakupa" tako, da podzakupnik postane "pomočnik" revirnega lovca, plačilo pa se izvaja predvsem v naturalijah (dostava krme, plačilo strojih ur), pa ne ustreza več sedanji ekonomski situaciji.

    Že pred kakšnim letom so se pojavile govorice, da bi LPN statusno preoblikovali v d.o.o. z določenimi lastniki (javno zasebno partnerstvo). Z tem bi se LPNji rešili objema ZGSja, ki jih marsikdaj omejuje v njihovi "gojitvi" divjadi.

    Ne vem pa kako daleč so sedaj ta razmišljanja....
    Nekateri pa imajo res bujno domišlijo in vidijo že demone. Res pa je, da je iz leta v leto v LPN-njih večji pušanac.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Ne morem dati roke v ogenj, da je res tako, ker ne vohunim po gozdovih, vendar vsak dan poslušam lovce in "lovce", kateri "tajkun" ima v "zakupu" katerega od revirjev v LPNjih. Poslušam tudi o "dobrotnikih" ki za LPN "zrihtajo" kakšen kamionček koruze, frutabele ali tropin. Potemtakem bujne domišljije nimam samo jaz, ampak tudi velika večina lovcev, ki se o teh stvareh pogovarjajo, in včasih celo pohvalijo.

    Če mi kdo dokaže, da to ni res, oziroma pove kdaj se je z tako prakso prenehalo, sem se pripravljen javno opravičiti vsem prizadetim. Res pa je da bomo za takšno početje zaman iskali "zakupne pogodbe" in ostale dokumente.

    Čeprav predvidevam, da je Prepeličar blizu vira informacij, menim , da še vedno ni dovolj blizu, da bi vedel za tektonske premike politike in oblasti do LPN.
    Marko Gorše, Nadlesk

  10. #10

    Privzeto

    Če hočeš javno mnenje obrniti proč od dejanskih problemov, potem moraš poskrbeti, da v javnost pridejo polresnice, laži in to kar je "baba čula in baba rekla". Kaj pa imamo mi skupnega z LPN. Kako bo država njihov problem rešila je njena stvar in ne LD-jev, OLZ ali LZS.Dokler do spremembe ZDlov-a ne pride, dotlej tudi do preoblikovanja LPN v kapitalske družbe, kar d.o.o. je, ne more priti. Glede na Vladni program načrtovanih sprememb zakonodaje, pa v tem njenem programu tudi ni predvidene spremembe ZDlov. Govorice pač moraš širiti in jih po možnosti tako razpihniti, da z njimi zanetiš ogenj. Potem boš nekaj časa imel mir, saj bo javnost do onemoglosti obirala kost, katero si ji vrgel v glodanje. To bi lahko iz vsakodnevne politike že doumeli. Ta trik ali ukana je stara toliko kot politika.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •