Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 42

Tema: Lov na prašiče v Avstraliji

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kot se vsi strinjamo, to ni lov, ampak redukcija nezaželene vrste. Izvajajo jo farmerji ali kdo drug za njih na njihovih posestvih, ko so velika tudi za polovico Slovenije.
    Kar pa se osebne prizadetosti ob teh prizorih, tudi meni ni v veselje gledati trpljenja živali, ki jo najraje lovim. Ampak sprejemam dejstva, ki so precej drugačna tam doli.
    Pa še nekaj. Zakaj imamo lovci toliko različnih pogledov na lov, toliko nesoglasij. Zaradi čustev , ki so pri lovu vpletena in so pri vsakem posamezniku drugačna. Pogled samo skozi logiko, strogo racionalno gledanje na lov in živali brez vpletenih čustev bi nam prinesel veliko večjo enotnost. Pa vendar nas ravno čustva vlečejo na lov, tako nekomu največ pomeniu trofeja na zidu, drugemu je v največje veselje gledati dobro delo lovskega psa, tretji se posveča perfekciji v streljanju s šibrovko, četrti vidi samo salame in zrezke na 4 nogah, peti je najbolj vsesel če vidi veliko divjadi in jih samo opazuje..... Nemogoče je pričakovati da bomo poglede poenotili, vendar pa čustveni pogledi ne smejo prevladati, ampak racionalni. Malo sem zafilozofiral, ampak tu se mi zdi ključni problem pri dojemanju določenih tem med nami.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #22

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Pogled samo skozi logiko, strogo racionalno gledanje na lov in živali brez vpletenih čustev bi nam prinesel veliko večjo enotnost. Pa vendar nas ravno čustva vlečejo na lov, tako nekomu največ pomeniu trofeja na zidu, drugemu je v največje veselje gledati dobro delo lovskega psa, tretji se posveča perfekciji v streljanju s šibrovko, četrti vidi samo salame in zrezke na 4 nogah, peti je najbolj vsesel če vidi veliko divjadi in jih samo opazuje..... Nemogoče je pričakovati da bomo poglede poenotili, vendar pa čustveni pogledi ne smejo prevladati, ampak racionalni. Malo sem zafilozofiral, ampak tu se mi zdi ključni problem pri dojemanju določenih tem med nami.
    Loec brez čustev je stroj za ubijanje. Le stroji nimajo čustev.Tudi divjad jih ima.
    Lovec mora združevati vse ostalo kar si navedel. Vendar mora biti vse uravnoteženo in je podoba lovca popolna.
    Malo filozofiranja ne škodi, če dojamemo bistvo. Si kar zadel, le verjeti si moraš.

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tisti tam doli niso lovci ampak profesionalci, pa še drago jih plačajo........

  4. #24

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Tisti tam doli niso lovci ampak profesionalci, pa še drago jih plačajo........
    Se zna tudi pri nas tako zgoditi kot v nekaterih kantonih Švice. Zaradi lovcev se je javnost obrnila proti njim. Z zakonom so jih ukinili. Po dveh letih je ta ista javnost zahtevala znižanje populacije divjadi zaradi škod. Sedaj tam lovijo profesionalni od države plačani lovci. Ali želite isti scenarij?

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    To se lahko zgodi tudi pri nas zaradi eksplozije populacije, divjih prašičev, ki je pred vrati. Lovci na svinje gledajo/mo preveč čustveno, zato bodo mogoče profesionalci prišli na vrsto.

  6. #26

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    To se lahko zgodi tudi pri nas zaradi eksplozije populacije, divjih prašičev, ki je pred vrati.
    Ne vem kje vas je tega strah. včasih so rekli: iz tvojih ust v božja ušesa
    Pri nas v Zasavju se te eksplozije ne bojimo.
    Če pa bo smo pripravljeni. En helikopter je že na letališču :icon_mrgreen:

  7. #27

    Wink

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Video prikazuje pobijanje divjih prašičev. Možno je, da je tudi veliko ranjenih. Nemogoče je vse mrtve in ranjene poiskati, ker so raztreseni po veliki površini. Nakazal sem možnost, da se redukcija opravi podobno kot v Turčiji kjer odstrel opravijo lovski turisti ker za turke zaradi verskih razlogov prašič nima nobene vrednosti. Namesto, da bi to podprli, pa mi razlagate o lažni humanosti in drugih vidikih...
    Lovci bi prvi morali obsoditi takšne poboje. Javnost v vsakem, ki strelja divjad vidi lovca. Prav bojim se takšnih mladcev, ki so podpisali Lovski kodeks s figo v žepu. In potem se čudimo, če pri ljudeh nimamo razumevanja.
    ah alojz, ne moreš na vsako stvar gledat čez oči lovca. to sem pravzaprav hotel povedat. vsaka medalja ima 2 plati, tako ima tudi to pobijanje teh prašičev. osebno se ne počutim dovolj informiranega, da bi lahko gladko obsojal to stvar. moti me sicer da nekatere živali umrejo v mukah, ampak dobro, sprejmem tudi to. ker čisto možna druga plat je ta, da bi ti prašiči, če jih ne bi redčili na tako učinkovit način, čez leta povzročili toliko škode, da bi ta farmer morda obubožal in ne bi mogel prehraniti svoje družine. in ne vem kako bi se potem on odzval na kritike nekih 'pametnih' evropskih lovcev, ki bi kot veliki strokovnjaki reševali te zadeve na njim čisto nepoznan in neučinkovit način...
    le čevlje sodi naj kopitar se vrti kot lajna po tem forumu, upošteva pa to le malokdo.
    in glede razumevanja lovcev spet ne morem mimo mnenja, da so spoštovanje že pred časom zapravili starejši kolegi...:icon_:

  8. #28

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Lovec brez čustev je stroj za ubijanje. Le stroji nimajo čustev.Tudi divjad jih ima.
    Lovec mora združevati vse ostalo kar si navedel. Vendar mora biti vse uravnoteženo in je podoba lovca popolna.
    Malo filozofiranja ne škodi, če dojamemo bistvo. Si kar zadel, le verjeti si moraš.
    če bi imeli preveč čustev, ne bi ubijali in ne bi bili lovci. ko sem prvič šel sam na jago, sem imel tudi velike pomisleke; če ubijem mladiča, kako se bo počutila stara srna, če ubijem srno, kako bo z mladičem ipd... ampak na koncu sem le uvidel, da je moje lovsko poslanstvo tudi to, da moram to žival ubiti. pa sem čustva potlačil in pritisnil na petelina...
    tko da neko mahanje s pojmi lovec, čustva, stroj, imho niso najbolj na mestu, če smo čisto striktni... ker če bi imel toliko čustev, koliko je zate primerno, petelina ne bi stisnil.

  9. #29

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sedaj tam lovijo profesionalni od države plačani lovci. Ali želite isti scenarij?
    ne želiš loviti in biti še za to plačan??

  10. #30

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Tisti tam doli niso lovci ampak profesionalci, pa še drago jih plačajo........
    res ne vem zakaj te moti da jih drago plačajo... favšija ipd?

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •