Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 42

Tema: Lov na prašiče v Avstraliji

  1. #11

    Privzeto

    Video prikazuje pobijanje divjih prašičev. Možno je, da je tudi veliko ranjenih. Nemogoče je vse mrtve in ranjene poiskati, ker so raztreseni po veliki površini. Nakazal sem možnost, da se redukcija opravi podobno kot v Turčiji kjer odstrel opravijo lovski turisti ker za turke zaradi verskih razlogov prašič nima nobene vrednosti. Namesto, da bi to podprli, pa mi razlagate o lažni humanosti in drugih vidikih...
    Lovci bi prvi morali obsoditi takšne poboje. Javnost v vsakem, ki strelja divjad vidi lovca. Prav bojim se takšnih mladcev, ki so podpisali Lovski kodeks s figo v žepu. In potem se čudimo, če pri ljudeh nimamo razumevanja.
    Last edited by alojz1; 13. February 2011 at 23:28.

  2. #12
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Kaj pa ima v šibreni cevi?

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Video prikazuje pobijanje divjih prašičev. Možno je, da je tudi veliko ranjenih. Nemogoče je vse mrtve in ranjene poiskati, ker so raztreseni po veliki površini. Nakazal sem možnost, da se redukcija opravi podobno kot v Turčiji kjer odstrel opravijo lovski turisti ker za turke zaradi verskih razlogov prašič nima nobene vrednosti. Namesto, da bi to podprli, pa mi razlagate o lažni humanosti in drugih vidikih...
    Lovci bi prvi morali obsoditi takšne poboje. Javnost v vsakem, ki strelja divjad vidi lovca. Prav bojim se takšnih mladcev, ki so podpisali Lovski kodeks s figo v žepu. In potem se čudimo, če pri ljudeh nimamo razumevanja.
    Oprosti, ampak "evropski" načini lova avstralcem niso neznani in prav gotovo bi z veseljem izkoristili takšno možnost zaslužka če bi stvar prinešala željene razultate. Prašič tam nima nobene vrednosti, sploh meso. Se jim ga na splača niti pobirati, o tem smo lahko brali tudi v Lovcu. V Avstraliji so prašiči tujerodna, invazivna in zato nezaželjena vrsta, ki povzroča veliko škode v kmetijstvu in seveda tudi v ekološkem smislu. Zato jo pač "zatirajo" na najbolj učinkovit način ki ga imajo. Letenje s helikopterjem ni ravno poceni, zato sem prepričan, da bi izkoristili druge možnosti odstrela prašičev, če bi imele željene učinke. Tudi velikanske številke preveč namnoženih divjih konjev so postrelili iz helikopterjev, ker se na drug način ogromnih povšin ne da obvladati. Ne vem, kaj je potrebno tukaj neko moraliziranje, če gre za povsem drugačne razmere.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #14

    Privzeto

    Mugo, verjetno imaš prav. Sem pač hodil še v staro šolo, kot se reče.
    Tudi sam sem postrelil kar nekaj prašičev, ranjenih, od blizu in z revolverjem. Mogoče imam zato do njih drugačno spoštovanje. V posnetku me je prav presunilo, ko se zadeti prašič obrne in hoče napasti helikopter. Pa nima možnosti in ga drugi strel podre. Mogoče je vzrok to, da je prašič parkrat tudi mene napadel. Ampak v goščavi sva malenkost bolj enakopravna, čeprav imam jaz orožje.
    Če je ta prizor prizadel mene, kako ga doživljajo ljudje, ki niso lovci. Po zaslugi takšnih početij in lovcev, ki to početje zagovarjajo se v očeh javnosti še dolgo ne bomo dvignili nad nivo pijanih, krvoželjnih mesarjev.

  5. #15
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Razumem, da je potrebno popraviti človekovo napako, ki se kaže v populacijski exploziji določene vrste zaradi neprimernega vnosa v okolje.
    Nikakor pa ne razumem in grajam prikazovanja posnetkov tega posega kot nekakšno športno panogo. Objavljanje takih posnetkov na YouTube ni dokumentiranje temveč poskus poveličevanja takih dejanj.
    Pujsi niso nič krivi in si tudi v primeru eksekucij zaslužijo določeno mero spoštovanja.

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Alojz, Mugo ti je lepo obrazložil. Ne moreš primerjati europskega načina lova z ameriškim ali avstralskim. V Avstraliji streljajo tudi kenguruje ponoči z umetno svetlobo. Ti prašiči so križanci, povzročajo ogromno škodo. Da ne govorimo o kuncih. Tudi te so namerno okužili z virusi, itd.

  7. #17
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Alojz, Mugo ti je lepo obrazložil. Ne moreš primerjati europskega načina lova z ameriškim ali avstralskim. ...
    To ni lov! Tu gre enostavno za eksekucijo in je tudi ne izvajajo lovci, temveč sami farmerji in njihovi plačanci. Dostikrat je to tudi trening za pripadnike raznih specialnih enot in "varnostnih" služb.

  8. #18

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Da ne govorimo o kuncih. Tudi te so namerno okužili z virusi, itd.
    In danes vemo, da je bila to katastrofalna napaka. Ta bolezen ( mislim, da je kokcidioza) je danes razširjena po vsem svetu, tudi pri nas.
    Ni vse prav, kar delajo v tujini. Lahko bi iz tega mesa delali pasjo hrano kot so jo iz konj in kamel. In ne enačiti pobijanja prašičev z uničevanjem glodalcev pri nas.Mi smo utemeljili koristnost ujed in roparic tudi zaradi redčenja glodalcev. V avstraliji pa vse roparice pobijajo ker mislijo tako kot pri nas v času avstrijske cesarice.
    Tudi miselnost in navade morajo napredovati, tako kot tehnika - helikopterji.

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vse delajo v korist ekonomije, ni jim mar za lovsko etiko, ki je sploh ne poznajo

  10. #20

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Vse delajo v korist ekonomije, ni jim mar za lovsko etiko, ki je sploh ne poznajo
    Zato pa moramo takšna dejanja obsojati in javnosti tudi povedati naše stališče.
    Sem pa s strani posameznih lovskih tovarišev obsojanja deležen jaz, ker teh dejanj ne odobravam.

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •