Kot se vsi strinjamo, to ni lov, ampak redukcija nezaželene vrste. Izvajajo jo farmerji ali kdo drug za njih na njihovih posestvih, ko so velika tudi za polovico Slovenije.
Kar pa se osebne prizadetosti ob teh prizorih, tudi meni ni v veselje gledati trpljenja živali, ki jo najraje lovim. Ampak sprejemam dejstva, ki so precej drugačna tam doli.
Pa še nekaj. Zakaj imamo lovci toliko različnih pogledov na lov, toliko nesoglasij. Zaradi čustev , ki so pri lovu vpletena in so pri vsakem posamezniku drugačna. Pogled samo skozi logiko, strogo racionalno gledanje na lov in živali brez vpletenih čustev bi nam prinesel veliko večjo enotnost. Pa vendar nas ravno čustva vlečejo na lov, tako nekomu največ pomeniu trofeja na zidu, drugemu je v največje veselje gledati dobro delo lovskega psa, tretji se posveča perfekciji v streljanju s šibrovko, četrti vidi samo salame in zrezke na 4 nogah, peti je najbolj vsesel če vidi veliko divjadi in jih samo opazuje..... Nemogoče je pričakovati da bomo poglede poenotili, vendar pa čustveni pogledi ne smejo prevladati, ampak racionalni. Malo sem zafilozofiral, ampak tu se mi zdi ključni problem pri dojemanju določenih tem med nami.