Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 82

Tema: Cesar Milan in njegove metode

  1. #1
    MetalHack Guest

    Privzeto Cesar Milan in njegove metode

    http://www.cesarsway.com/

    Trenutno se na TV vrtijo oddaje tega strokovnjaka pasje duše. Kaj mislite o njegovih metodah, pristopih?
    Jaz mislim, da je njegov način povsem uporaben tudi pri šolanjih naših lovskih psov. Le vklopiti je potrebno njegova spoznanja in metode v lovsko usmerjano šolanje.

  2. #2
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Zanimivo, da ni nobenega komentarja. Na pasjih forumih je okoli njega kar vroča debata.

    V bistvu sem mislil vzpodbuditi debato o modernih načinih pasjega poučevanja, torej kliker metodi, metodah brez prisile nasproti klasičnim metodam, ki se v lovski srenji še vedno marsikje uporablja. V zvezi s tem bi nedvomno prišli do vprašanja teletakt ovratnic in njihove uporabe pri vzgoji oziroma korekciji nezaželenega vedenja, ipd.

    Od marsikaterega lovca sem že slišal razmišljanje, da se lovskemu psu s preveč "sekiranja" ubije lovska strast.
    Po mojem pa je bistvo teh problemov in rešitev ravno v bistvu Millanovega poučevanja, da je vodnik tudi nesporen vodja tropa.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Išči nazaj, vse to je že premleto.

  4. #4

    Privzeto

    Američani imajo denar, časa in znanja za psa jim pa primanjkuje. Kupijo psa, ko pa jim zraste čez glavo pa kupijo (plačajo) še strokovnjaka za vzgojo. Ta se največ ukvarja z lastniki, ki imajo psa kot nadomestek za otroka, ali kot statusni simbol (hiša,avto in pes).
    Razmere pri nas so bistveno drugačne. Kdor nabavi delovnega psa ve kako z njim. Sam izbere metode šolanja, ki se tudi razlikujejo. Pa saj se psi tudi.
    Bodoči lastniki običajno vedo kaj hočejo. To so se naučili tudi iz dogodkov, ki smo jih vsi spremljali.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Alojz, iz tvojih ust v božja ušesa.

    Jaz bi pa prav z veseljem rad videl, da bi nas Cezar enkrat obiskal in se malo pomudil okrog naših istrijanov ali posavcev. Hudo sem radoveden, kaj lahko iz takih psov naredi strokovnjak, kot je on. Mogoče bi morali knjige o istrijanih pisati na novo, če bi obstajale seveda

  6. #6

    Privzeto

    Garantiram ti, da bi lepo poleg hodili, če bi jih šolal Cesar

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Garantiram ti, da bi lepo poleg hodili, če bi jih šolal Cesar
    Tudi jaz sem prepričan, da bi lepo hodili poleg. Poleg tega pa bi bili morda še odpoklicljivi, pa povodcev ne bi trgali, pa pretepali se ne bi z drugimi psi na lovih, pa izgubljali se ne bi...itd, itd!

  8. #8

    Privzeto

    Se strinjam z vsem kar si napisal. Tudi izgubljali se nebi. Ker sploh nebi šli iz vidnega polja vodnika.
    Vem, da si strokovnjak za goniče. Vse to (grizenje, lajanje na zboru itd) lahko dober vodnik prepreči. Vendar pa mora biti gonič tudi samostojen in se znajti tudi, ko vodnika ni v bližini. Naši psi pa so večino leta v boksih, v jeseni pa pričakujemo od njih "da bodo hudiču rep spulili".
    Zelo dooolgo nazaj je imel naš lovec posavko. Psica se je prehranjevala z obiskom sosedov. Ko je imela mladiče, pa je vsako jutro prinesla zajca. Največkrat ji ga je lastnik vzel in so ga pojedli sami. Ta psica se nikoli ni zgubila, na lovu pa je veliko zajcev ujela. Srnjadi ni preganjala. To pove veliko.
    Sedaj pričakujem plaz odgovorov. Nekateri bodo takšnega psa hvalilli, drugi pa bi ga takoj pokončali. Če pa zakon odmislimo potem pa...

  9. #9

    Privzeto

    Naj opišem še primer izpred dveh let.
    Sem bil povabljen na lov divjih prašičev v bolj oddaljeno LD. Edinega uporabnega psa (istrijanca) še ni bilo iz zadnjega lova pred dnevi domov. Pa se nam lačen (shujšan je tako že bil) pridruži na zboru in v pogonu tudi najde in goni prašiče (bil je uspešen lov).
    To pa je le moje razmišljanje: lastniku je pes izpolnil pričakovanja. Več on njega sploh ne zahteva.
    Last edited by alojz1; 15. February 2011 at 14:51.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Alojz, mislim, da je lovska kinologija kaj več, kot boj za preživetje.

    Naj navedem oz. ponovno opišem samo en dogodek, ki sem mu bil priča:

    V Lipici je vodnik na konju z glasnega sledenja lisičje sledi odpoklical 14 ali 15 psov, ko so bili na vrhuncu lovske vneme, ter jih za pol ure zadrževal na mestu, da so si udeleženci lova odpočili. Po pavzi so psi nadaljevali z glasno gonjo. Po končanem lovu so jih naložili v prikolico in odpeljali domov, ne pa še cel teden iskali po Krasu.

    O zgoraj omenjenih primerih ne bi zgubljal besed in tratil časa.



    p.s.: nisem strokovnjak za goniče, vem pač nekaj stvari in to je vse. Nikoli ne bom vedel vsega.

Stran 1 od 9 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •