Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 82

Tema: Cesar Milan in njegove metode

  1. #61

    Privzeto

    Citat gonič je objavil: Pokaži objave
    Ravno gonič zahteva ogromno časa da se ukvarjamo z njim
    V lovišču se lahko uporablja le pes, ki je opravil preizkušnjo.
    Katera od spodaj navedenih je po tvojem lažja? Recimo, da imaš prvega psa in si brez izkušenj, želiš imeti psa, nimaš pa veliko časa za šolanje.


    II. UPORABA PSOV PRI POSAMEZNIH OBLIKAH LOVA

    4. člen

    (uporaba psov pri posameznih oblikah lova)

    (1) Za delo v lovišču se sme uporabljati le preizkušenega lovskega psa.

    (2) Za iskanje (sledenje) obstreljene velike parkljaste divjadi se lahko uporabi pse vseh lovskih pasemskih skupin, ki so opravili preizkušnjo v delu po umetnem krvnem sledu. Za iskanje obstreljenih medvedov se lahko uporabi izključno le tiste pse, pri katerih so, poleg dela po krvnem sledu, preverjene tudi njihove vedenjske lastnosti na sledu medveda. Če lovske organizacije nimajo psov in vodnikov, usposobljenih za delo po krvnem sledu, morajo za iskanje obstreljene divjadi najeti priznane vodnike krvosledcev v okviru mreže iskalcev obstreljene divjadi. Seznam aktivnih vodnikov, razporejenih po lovsko gojitvenih območjih, se pred pričetkom vsake lovske sezone objavi v glasilu Lovec.

    (3) Vsaka oblika individualnega ali skupnega lova na malo divjad se lahko izvaja le ob prisotnosti šolanega lovskega psa, ki je opravil ustrezno preizkušnjo in sicer:

    a) Za lov v gozdu (gozdno delo) se uporablja:

    goniče, brak-jazbečarje in jamarje, ki so uspešno opravili preizkušnjo naravnih zasnov (PNZ) za svojo pasemsko skupino;

    ptičarje, ki so opravili vsestransko uporabnostno preizkušnjo za ptičarje (VUP);

    šarivce, ki so opravili uporabnostno preizkušnjo za šarivce;

    prinašalce (retrieverje), ki so opravili najmanj lovsko preizkušnjo za prinašalce.

    b) Za vse vrste lovov na malo poljsko divjad se uporablja:

    ptičarje, ki so opravili najmanj jesensko vzrejno preizkušnjo (JVP) ali poljsko preizkušnjo (PP) ali širšo poljsko preizkušnjo (ŠPP) ali vsestransko uporabnostno preizkušnjo (VUP);

    šarivce, ki so opravili najmanj jesensko vzrejno preizkušnjo (JZP) ali uporabnostno preizkušnjo;

    jamarje, ki so opravili najmanj uporabnostno preizkušnjo za pse jamarje;

    prinašalce (retrieverje), ki so opravili najmanj lovsko preizkušnjo za retrieverje.

    c) Za vse vrste lova na vodno divjad se uporablja:

    ptičarje, ki so opravili najmanj jesensko vzrejno preizkušnjo (JVP), širšo poljsko preizkušnjo (ŠPP) ali vsestransko uporabnostno preizkušnjo (VUP);

    šarivce, ki so opravili najmanj jesensko vzrejno preizkušnjo (JVP) ali vsestransko uporabnostno preizkušnjo (VUP);

    jamarje, ki so opravili najmanj uporabnostno preizkušnjo ali vsestransko uporabnostno preizkušnjo (VUP) za pse jamarje;

    prinašalce (retrieverje), ki so opravili najmanj lovsko preizkušnjo v prinašanju za retrieverje, lovsko vsestransko uporabnostno preizkušnjo (VUP) ali specialno lovsko preizkušnjo za retrieverje.

  2. #62
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Že petič pišem, da kdor hoče imeti dobrega goniča mora imeti veliiiiko časa in dobrih živcev. Nemalokrat čakaš uro ali več da dvigne, nato goni uro ali dve ali več in dopoldne je mimo.
    Če pa gonič dela kot ptičar ali šarivc, to gonič ni!

  3. #63

    Privzeto

    Se strinjam, Detel. Ampak vedno se pojavijo debate o odpoklicu itd. Davno nazaj sem celo na PNZ videl lepo gonjo. Po 20 minutah, ko psa že davno ni bilo več slišati (oddaljenost) pa sodnik reče vodniku: sedaj ga pa odpokliči.
    Lani smo imeli burne debate o PNZ. Kako mora goniti le zajca ali lisico. Verjemi, da vsa lovišča ki organizirajo preizkušnje nimajo najboljših pogojev. Največkrat zadostuje, da pes požene. Kdo od prisotnih pa reče: zajec je bil.
    In poleg preizkusa streloplahosti je to dovolj. Zato tudi lovci ki tarnajo kako nimajo časa za psa to vidijo in nabavijo goniča. Opravi preizkus in lahko z njim lovi. Za večino drugih pasem je preizkus bolj zahteven.Odpoklic sredi gonje ko je izven dosega..........
    Saj ravno zato imaš svoje pse zaprte. Ker so goniči. Ali pa debatiramo o pogrešanem (ustreljenem) goniču.
    Da že petič pišeš, verjamem. Tudi jaz večkrat napišem isto stvar pa se vedno najde kdo, ki začne znova.

  4. #64
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Zame zanimiva debata. Jeseni grem s svojim goničem na pnz, ki bo mislim da v Višnji gori. Malo se mi zapleta vse skup. Ne bi rad da mi goni srnjad in ga to ne učim oziroma mu to prepovedujem kolikor se da. Zajcev menda tam ni, sploh pa Kopov ni ravno zajčar. Odlično pa mi dela na prašičih, na sledi medveda in jelenjadi.
    Odpoklic je lep kadar ne goni. V Nekem pravilniku pa sem prebral, da se mora pes sam vrniti po določenem času. Če se ne vrne v določenem času, preizkusa ne naredi. Pri nama tudi to ne bo težava. Če pa ga odpokličeš med gonjo, ti verjetno zviša oceno. Skratka ne predstavljam si kako bova naredila pnz, oziroma kako bom sodniku dokazal da moj pes dela odlično, vendar ne na divjadi ki jo opisuje pravilnik. Imamo pa v lovišču namenjen prostor za učenje psa, ki pa ni ravno primeren saj je v bližini zelo prometna cesta. Pa nisem kupil goniča ker nimam časa, nasprotno sem mnenja da mora imeti goniča tisti, ki ima ogromno časa. Odpoklic pri goniču je šele začetek in ga to učiš vseskozi dokler ga šolaš.

  5. #65

    Privzeto

    Na preizkusu je malo odvisno tudi od sreče. To ni aportiranje, ko vodnik prinese divjad z sabo. Naj ti ne vzame volje, če prvič ne opraviš.
    In napačno si razumel, da je gonič za tiste, ki nimajo časa psa šolati. Kakor je zmotno tudi to, da je vsak pes, ki preizkus opravi tudi dober.
    Jaz sem mnenja, da je z goničem v primerjavi z drugimi pasmami lažje opraviti preizkus. Da je pes odličen je pa stvar vodnika in nadaljnega učenja.

  6. #66
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    se strinjam Alojz, Srečo bova pa tudi potrebovala ja. Obupal pa ne bom, obljubim.

  7. #67
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    115

    Privzeto

    aron

    saj pnz lahko opravljaš kjer koli če misliš da boš imel kje bolše možnosti (glede divjadi)

    veliko uspeha na pnz-ju
    Cilj vojne ni, da umreš za svojo domovino, temveč da pripraviš tistega na drugi strani, da umre za svojo.
    "Veliko moč ima tisti, ki zna molčati tudi takrat, ko ima prav"

  8. #68
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat gonič je objavil: Pokaži objave
    .... Metode dela, Mehičana Cezarja pri lovskih psih, bi se obnesle samo v vajah poslušnosti, delo v gozdu, tu mislim sledenje, gonja divjadi in odpoklic psa , če goni nezaželeno divjad, pa mislim , da ni njegova specijalnost.
    Psa ni treba učiti sledenja, niti iskanja, še manj pa gonje. Še nihče ni psa naučil goniti divjad. To so psi vedno počeli instinktivno ali pa niso nikoli.
    Drugo pa je odpoklic psa ter sodelovanje z vodnikom v elementu lova. Ta se dragi moj t.i. "Gonič" ne začne v gozdu ampak takole:
    -odpoklic se začne, ko prinesemo psička na naš dom in mu odredimo njegovo mesto
    -odpoklic se začne, ko mu omejujemo njegovo gibanje ter prepovemo vstop na določena področja
    -odpoklic se začne, ko mu ne dovolimo, da bi bevskal v luno
    -odpoklic se začne, ko mu ne dovolimo, da bi nas vlekel na povodcu (se pravi, da nas pes pelje na sprehod)
    -odpoklic se začne, ko zahtevamo, da hodi po stopnicah za nami
    -odpoklic se začne, ko skozi vrata stanovanja vstopamo pred psom
    -odpoklic se začne, ko psa spostimo v avto in iz avta na naše povelje
    -odpoklic se začne, ko pes ne skače kot blesav kadar ga nameravamo izpustiti iz boksa
    -odpoklic se začne, ko ne skače v skledo ali po nas medtem, ko mu pripravljamo hrano
    -odpoklic se začne, ko psu ne dovolimo v kuhinjo
    -odpoklic se začne, ko pes ne zbeži z mesta v trenutko ko smo ga odpeli s povodca
    -odpoklic se začne, ko se pes brez povodca na povelje ustavi preden prečka cesto
    -odpoklic se začne, ko pes stoji za nami, ko pride nekdo na dvorišče, saj smo mi vodje in mi sklepamo nova prijateljstva
    -odpoklic se začne, ko pes ne trga povodca, ko gremo mimo drugega psa
    -odpoklic se začne, ko pes ne krade hrane z mize

    .......itd, itd, itd!!!!!!!

    Tu se dragi moji začne odpoklic goniča, ptičarja, šarivca ali jamarja.
    Kje se boste in če se sploh kdaj boste to naučili vi, je pa odvisno od vas samih. Eden od tistih, ki to obvlada in ni edini je zagotovo Cesar Milan, ki ve marsikaj. Da pa bo psu navijal rep, da bo ta potem glasno gonil to pa res ni pričakovati od njega. Bo moral pse kar sam pokazati te vrline.

  9. #69
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    .....Odlično pa mi dela na prašičih, na sledi medveda in jelenjadi.
    In zakaj ga potem moraš peljati na PNZ, če veš da tvoj pes dela odlično???

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Odpoklic je lep kadar ne goni. V Nekem pravilniku pa sem prebral, da se mora pes sam vrniti po določenem času. Če se ne vrne v določenem času, preizkusa ne naredi. Pri nama tudi to ne bo težava. Če pa ga odpokličeš med gonjo, ti verjetno zviša oceno. ....
    Govora je o odpoklicu psa, ki goni nezaželeno divjad. A ne skrbi na PNZju jim je dovolj če pes zabevska na karkoli. Če te hudo skrbi stlači v nahrbnik mačko in jo potem spusti pred psom..... (se hecam)
    Ostale stvari, ki jih navajaš pa veljajo za tekme goničev.

  10. #70

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Psa ni treba učiti sledenja, niti iskanja, še manj pa gonje. Še nihče ni psa naučil goniti divjad. To so psi vedno počeli instinktivno ali pa niso nikoli.
    Drugo pa je odpoklic psa ter sodelovanje z vodnikom v elementu lova. Ta se dragi moj t.i. "Gonič" ne začne v gozdu ampak takole:
    -odpoklic se začne, ko prinesemo psička na naš dom in mu odredimo njegovo mesto
    -odpoklic se začne, ko mu omejujemo njegovo gibanje ter prepovemo vstop na določena področja
    -odpoklic se začne, ko mu ne dovolimo, da bi bevskal v luno
    -odpoklic se začne, ko mu ne dovolimo, da bi nas vlekel na povodcu (se pravi, da nas pes pelje na sprehod)
    -odpoklic se začne, ko zahtevamo, da hodi po stopnicah za nami
    -odpoklic se začne, ko skozi vrata stanovanja vstopamo pred psom
    -odpoklic se začne, ko psa spostimo v avto in iz avta na naše povelje
    -odpoklic se začne, ko pes ne skače kot blesav kadar ga nameravamo izpustiti iz boksa
    -odpoklic se začne, ko ne skače v skledo ali po nas medtem, ko mu pripravljamo hrano
    -odpoklic se začne, ko psu ne dovolimo v kuhinjo
    -odpoklic se začne, ko pes ne zbeži z mesta v trenutko ko smo ga odpeli s povodca
    -odpoklic se začne, ko se pes brez povodca na povelje ustavi preden prečka cesto
    -odpoklic se začne, ko pes stoji za nami, ko pride nekdo na dvorišče, saj smo mi vodje in mi sklepamo nova prijateljstva
    -odpoklic se začne, ko pes ne trga povodca, ko gremo mimo drugega psa
    -odpoklic se začne, ko pes ne krade hrane z mize

    .......itd, itd, itd!!!!!!!

    Tu se dragi moji začne odpoklic goniča, ptičarja, šarivca ali jamarja.
    Kje se boste in če se sploh kdaj boste to naučili vi, je pa odvisno od vas samih. Eden od tistih, ki to obvlada in ni edini je zagotovo Cesar Milan, ki ve marsikaj. Da pa bo psu navijal rep, da bo ta potem glasno gonil to pa res ni pričakovati od njega. Bo moral pse kar sam pokazati te vrline.
    Hubertus, tole kar si napisal je zagotovo PLAGIAT.
    Zanima me ,kje si se naučil tisto o navijanju repa in tlačenje mačk v nahrbtnike, ali to piše v Cesarjevi knjigi?

Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •