Stran 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 82

Tema: Cesar Milan in njegove metode

  1. #71
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat jan L. je objavil: Pokaži objave
    aron

    saj pnz lahko opravljaš kjer koli če misliš da boš imel kje bolše možnosti (glede divjadi)

    veliko uspeha na pnz-ju
    Hja, sej bom moral zamenjati lokacije, če v prvo ne bo šlo.


    Hubertus, na pnz ga peljem, ker mora to baje imeti opravljeno če hočeva uradno jagati na skupnih lovih. Pa tudi zaradi vzrejnega dovoljenja, kar pride malo kasneje. Pa če greš na krvno sled moraš tud baje to imeti prej narejeno. Skratka pnz je predpogoj za vse, kar bi jaz rad napravil. Ni kaj, pri treh letih sta oba z vodnikom potem šolana za naziv uni.dipl.lovec na mačke . Tole z mačko mi je čedalje bolj všeč. Pa še sam se bom navadil lajati počasi

  2. #72
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat gonič je objavil: Pokaži objave
    Hubertus, tole kar si napisal je zagotovo PLAGIAT.
    Zanima me ,kje si se naučil tisto o navijanju repa in tlačenje mačk v nahrbtnike, ali to piše v Cesarjevi knjigi?
    Ojoj, zdaj smo pa užaljeni k ne tulimo v isti rog. "Gonič" se ti iskreno opravičujem, ker se ne strinjam s tabo.

    Dragi moj "Gonič"; Hubertusu ni treba pisati plagiatov. Le vsake toliko, ko ga nekdo močno povleče za jezik, napiše kakšno stvar iz svojih lastnih izkušenj, potem pa mu je žal, ker ima občutek, da krmi svinje z zlatimi jabolki.

    Zdaj pa brž prebrat še enkrat kar sem napisal, mogoče bo v drugo šlo!!
    Last edited by Hubertus; 22. August 2013 at 15:01.

  3. #73
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Tole z mačko mi je čedalje bolj všeč. Pa še sam se bom navadil lajati počasi
    mačka lahko oblečeš tudi v zajčjo kožo za boljšo predstavo. Problem bo edino, če bo maček v begu pred psom splezal na drevo...
    Last edited by Hubertus; 22. August 2013 at 15:05.

  4. #74
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    mačka lahko oblečeš tudi v zajčjo kožo za boljšo predstavo. Problem bo edino, če bo maček v begu pred psom splezal na drevo...
    To se je pri nas na brakadi pred 40 leti resnično zgodilo !!!
    Lovec z očali tipa COCA-COLA je potem "zajca" na drevesu celo ustrelil...od takrat je v naši družini po skupnem lovu obvezno pregledati še na drevesa
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  5. #75

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    ...
    -odpoklic se začne, ko pes stoji za nami, ko pride nekdo na dvorišče, saj smo mi vodje in mi sklepamo nova prijateljstva
    ...
    Ostalo mi je bilo vedno jasno, tole je pa lep in logičen opomin napake, ki sem jo iz lenobe dopuščal svojim psom. Bom začel popravljati.
    Hvala in LP
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #76

    Privzeto

    Hubertus kapo dol. Sem podobnega mnenja (in tudi tako delam) ampak nikoli nisem tako definiral. (kdaj se začne odpoklic)

  7. #77

    Privzeto

    Navsezadnje je odpoklic alfa in omega vsega. Če posplošim, skoraj ne rabiš drugega ..... recimo še odlaganje in imaš ultra "vzgojenega" psa.
    Da pa bi goniča klical od gonje; ne bom! Da neke divjadi ne goni obstajajo druge rešitve in načini.
    Meni gre bolj na jetra vsa ta zmešnjava raznih zakonov, predpisov vrlih lovskih "kinologov" ki oblačijo in jasnijo
    PNZ za goniče ni noben deloven izpit ampak prikaz vzrejne vrednosti oz. naravnih zasnov. Naravne zasnove nimajo nobene veze s šolanjem (čeprav naj bi bil dober pes tudi dovzeten za šolanje), kamor spada tudi odpoklic in na tej točki se popolnoma strinjam s Hubertusom; čemu PNZ za lov z goničem, saj PNZ ni delovni izpit.
    Pes mora glasno gonit, streloplahost in največkrat je to to ...... in če je mutav ne smemo z njim jagat?! Lahko, bo pa samo lovski tovariš. Natrganje, zakopavanje divjadi......; ma koga to briga
    Nihče ne oporeka šolanja goniča za druge veščine, lahko se tudi udeležite raznih tekem, recimo prinašanja iz globoke vode (nekateri so zelo uspešni), ampak kaj vam pomaga, ko z njim po zakonu ne smete jagat rac ........ lahko pa retriverja uporabljate za gozdno delo, če je izdelal vlečko dlake, itd, itd. ...... za ptičarja pa ŠŠP, ki je malo "obsežnejša" vzrejna preizkušnja za starejše pse (jesenska ni dovolj?! ) ; saj sploh ne vem kaj je v veljavi (VUP). Bilo kako, je neumno

    ....In tako pridemo do zakona o uporabi lovskih psov v loviščih, ki je navadno skropucalo vzrejnih vrednosti in delovnih izpitov.
    Dotični, ki to pišejo pač nimajo blage veze o lovski kinologiji......zame osebno, seveda
    Sem mnenja da lovska kinologija primarno ni nobeno tekmovanje ampak iskanje vzrejnih vrednosti psov, ki ohranjajo (izboljšujejo) naravne zasnove pridobljene skozi sto letne selekcije. Kdor pa misli, da bo kar kupil dobrega "lovca" pa po moje živi v zmoti, ker za uspešno lovsko delo pač niso pomembne samo naravne zasnove.

    Dober pogled!

  8. #78
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lepo povedano.
    Tudi meni na pade na pamet, da bi odpoklical psa, ko goni zajca ali lisico. Ko ga naučiš, da ne goni srne, še klicati in kričati ni potrebno.

  9. #79

    Privzeto

    [QUOTE=pidog;100255]Navsezadnje je odpoklic alfa in omega vsega. Če posplošim, skoraj ne rabiš drugega ..... recimo še odlaganje in imaš ultra "vzgojenega" psa.
    Da pa bi goniča klical od gonje; ne bom! Da neke divjadi ne goni obstajajo druge rešitve in načini.
    Katere so te rešitve in načini , prosim povej?

  10. #80
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Bravo Pidog!!! Kje si se skrival do sedaj in me puščal samega v brezupnem boju proti maloumnosti slovenske kinologije...

    Pa da ne bo kdo mislil, da se je Hubertus prijavil na forum še pod enim imenom...Tistega zgoraj nisem napisal jaz, pa čeprav zgleda tako...

    ....In tako pridemo do zakona o uporabi lovskih psov v loviščih, ki je navadno skropucalo vzrejnih vrednosti in delovnih izpitov.
    Pred tem pa grem kar na kolena. Pravilnik o uporabi psov je namreč edinstvena svetovna bedarija, ki jo premoremo samo v Sloveniji. In raja to mirno prenaša...
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

Stran 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •