Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 82

Tema: Cesar Milan in njegove metode

  1. #21

    Privzeto

    Citat springer je objavil: Pokaži objave
    Od "športnih" kinologov lahko izvemo na katerem principu temelji njihovo delo, kako motivirajo pse,....... in nato pridobljeno znanje uporabimo pri šolanju naših psov, za naš namen.
    Pomembno pri upoštevanju nasvetov je, da poslušamo samo enega inštruktorja. Če jih vprašamo več, bomo zmedeni mi, še bolj pa naš pes.
    Izkaže se namreč to, kar sem napisal na začetku. Vsak ima drugačne metode in tudi vsak pes je drugačen. Enako lahko učimo le disciplinske vaje. Na terenu pa je drugače.

    Upam, da mi bo tu Breza priskočila na pomoč in to pojasnila v bolj strokovnem jeziku, da spet ne bo nesporazuma.
    Last edited by alojz1; 16. February 2011 at 15:35.

  2. #22
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Meni se zdi zelo fino ( ne bom napisal da pomembno), če lahko s pomočjo sodobnih tehnologij (internet, CD-ji, TV ipd) opazujem te različne metode in poskušam najti bistvo. Seveda so prijemi različnih inštruktorjev različni, a mislim, da je pomembno to, da razumemo kako psu dopovedati kaj želimo in kako to najlažje oz. čimbolj trajno doseči. Je pa danes razumljivo, da sila ne daje posebnih rezultatov, čeprav je za korekcijo seveda še potrebna. Psi nas namreč ves čas preizkušajo in preverjajo svoj položaj na hierarhični lestvici.
    Skratka, jaz sem z videnim pri Cesarju zadovoljen.
    Ali imam prav in ali bom na tej podlagi izšolal dobrega psa, pa bomo šele videli.

  3. #23

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    Skratka, jaz sem z videnim pri Cesarju zadovoljen.
    Ali imam prav in ali bom na tej podlagi izšolal dobrega psa, pa bomo šele videli.
    O tem sploh ne dvomim
    Vodnik, ki pozna veliko načinov dela bo znal uporabiti tiste, ki so za njega in njegovega psa najbolj primerni. Neuspešni pa so tisti, ki poznajo samo eno metodo (največkrat zastarelo) in se jo držijo kot "pijanec plota"

  4. #24

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    Skratka, jaz sem z videnim pri Cesarju zadovoljen.
    Ali imam prav in ali bom na tej podlagi izšolal dobrega psa, pa bomo šele videli.
    Jaz bi tud rada to videla
    Ker baje da on ne šola temveč prevzgaja.
    Kolikor ga jaz razumem- kar govori- ne kar je prevedeno v podnapisih
    to tudi pove , da je "Behaviorist"

    In če gledaš oddaje...in potegneš eno črto pod lastniki tistih psov kaj dobiš?
    zahojene amerikance z debelimi ritmi, ki mislijo, da je poanta psa to, da ga imaš v stanovanju 24/7... odprava napake pri psu" kao" je pa takrat ko jih pes ne spusti na kavč

    te pa prosim, dej posnem to, ko ga boš učil po CM-ju...
    da mi je videt lovskega psa- po njegovih metodah "izšolanega" za delo
    Prisežem ,da tud opazko o " retardiranih- amerikancih" vzamem nazaj:icon_mrgreen:

  5. #25

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Garantiram ti, da bi lepo poleg hodili, če bi jih šolal Cesar
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tudi izgubljali se nebi. Ker sploh nebi šli iz vidnega polja vodnika..
    To sem napisal na prvi strani komentarjev.
    Tudi v uspeh šolanja, ki ga bo izvajal MetalHalck ne dvomim. To bo pes sigurno obvladal. Šolanje lovskega psa pa Cesar ni pokazal. To pa predvidevam, bo MetalHack delal po svoji metodi.
    Zanimivo, da se mnenje dveh žensk tako razlikuje od mnenja dveh moških (MetalHack in Hubertus)

  6. #26

    Privzeto

    Ne gre se za različna mnenja...

    kar sem hotela povedat je zgolj to... da eno je šolanje
    drugo je pa prevzgoja.
    Sicer ravno prav zvesto ga ne spremljam. Kolikor sem ga pa , pa on ni nikoli šolal psa . V vseh primerih jih je prevzgajal iz stališča vedenja.
    Zafurane pse.
    zato mi ni ravno kristalno jasno...kako bo nekdo ŠOLAL po njegovih metodah

    Me pa zanima... celo življenje se učimo... a ne

  7. #27
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Krško
    Prispevki
    101

    Privzeto

    Zafurat nima kej. Če mu že ne bo našel prašiča, mu bo pa vsaj nazaj prišel, pa ne bo mu pil živcev, ko bo doma.

  8. #28

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    Skratka, jaz sem z videnim pri Cesarju zadovoljen.
    Ali imam prav in ali bom na tej podlagi izšolal dobrega psa, pa bomo šele videli.
    Citat damayanti je objavil: Pokaži objave
    Jaz bi tud rada to videla.
    Tudi jaz.

  9. #29

    Privzeto

    Citat Sagitarius je objavil: Pokaži objave
    Zafurat nima kej. Če mu že ne bo našel prašiča, mu bo pa vsaj nazaj prišel, pa ne bo mu pil živcev, ko bo doma.
    Eh, če je to bistvo dobrega lovskega psa, potem je pa škoda se sploh matrat. Pudla si kup pa ne bo nobene frke okrog prihajanja nazaj.

    Sicer pa - kdo pa pravi, da lovski psi ne prihajajo nazaj? Osebno sem sicer že res dosti raznoraznih psov videla na delu (govorim o različnih pasmah in različnih načinih lova), pa sem v življenju doživela šele ene dvakrat, da psa zaradi samovolje ni bilo nazaj takrat, ko se je od njega to pričakovalo. Večinoma je bilo to, da psa ni bilo nazaj, povezano s kakim drugim vzrokom in sploh ne z nevzgojenostjo.

  10. #30
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Krško
    Prispevki
    101

    Privzeto

    Ne, je pa bistvo dobrega psa. V najslabšem primeru bo imel vzgojenga psa.

    Hjoooooj... ...kolkrat so spraševali za svoje pse. Jojojojojoj...

Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •