Stran 15 od 15 PrvaPrva ... 51112131415
Rezultati 141 do 150 od 150

Tema: Kotiček za starešine LD

  1. #141
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    MilanK, narobe si razumel. Pumpa pravi, da so z nadzorom s kamerami ugotovili, je delež srnjadi, ki je ne videvajo (s prež, na lovu) ampak jih zaznajo s kamero 3/4. Se pravi da brez kamere vidijo 1/4.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #142
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat MetalHack je objavil: Pokaži objave
    Jež, ti si lari fari! Sicer bi tudi ti razbral, da je potreba srnjad na določenem področju poznati. Po osebkih. Ni izgovora, da določenega mladiča ni bilo zraven, ker moraš za vsako srno vedeti koliko in kakšne mladiče ima. Je pa zato seveda potrebna pogosta prisotnost v lovišču. ...
    Ta odstavek pomeni, da bo moralo preteči še veliko časa, da boš spoznal, da o srnjadi pravzaprav ne veš veliko.

    Tako pogosta prisotnost pomeni stalno in nepotrebno vznemirjanje srnjadi, kar je še slabše, kot če odstreliš kako srno v decembru! Pa niti slučajno ne zagovarjam odstrela srne pred mladičem; razen v izjemnih primerih seveda.

  3. #143
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Ta odstavek pomeni, da bo moralo preteči še veliko časa, da boš spoznal, da o srnjadi pravzaprav ne veš veliko.

    Tako pogosta prisotnost pomeni stalno in nepotrebno vznemirjanje srnjadi, kar je še slabše, kot če odstreliš kako srno v decembru! Pa niti slučajno ne zagovarjam odstrela srne pred mladičem; razen v izjemnih primerih seveda.
    Jagermaister, ne tlači me v isti koš s teboj! Ne kroji meni hlač po tvoji riti!
    Moja prisotnost v lovišču ob divjadi je v veliki večini primerov za njo neopazna. To se ti začne dogajati, ko začneš hoditi po gozdu tako, da divjadi ne vznemirjaš. Malo prakse, malo znanja drugih, malo obzirnosti, pa gre. Ko v primeru, da jo opaziš, počakaš da se le ta oddalji po svojih opravkih, ne da zbeži pred teboj. Moja opazovanja srnjadi, da se odpase iz travnika ali sedaj iz področja drevesnih plodov v gozdu se merijo v urah in se dogajajo tudi v trdo noč, če je treba. Se mi ne mudi ne pred televizor ne v oštarijo! Mene in moje pse hodijo radovedno opazovat mladiči in enoletniki srnjadi na nekaj metrov. Srnjad ob mojem odhodu ostaja na svojem področju.

    Kdor je Lovec in je sposoben srnjad pleniti, je sposoben divjad zalesti in se tudi neopazno umakniti. Seveda streljači iz hišic na kolih tega ne razumejo in ne znajo! Raje serjejo čez lovce lokostrelce, ki se jim v tej umetnosti lahko le odkrijemo in čestitamo.

    Izjemnih primerov, ki bi opravičevali odstrel srne pred mladičem NI! Četudi je srna še kako potrebna odstrela (bolezen, poškodba ipd.) je pred tem potrebno odstreliti mladiča. Če je z njo tako hudo, jo ne bo težko odstreliti z drugim strelom.

  4. #144
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    MetalHackprosim če mi lahko obrazložiš zakaj se začne lovna doba na srne 1.9.

  5. #145
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    MetalHack; tvoj post le še potrjuje tisto, kar si hotel zanikati. Prav gotovo pa ne sodiva v isti koš!

    Očitno se visoko ceniš, toda verjemi, da nisi edini, ki zna zalesti divjad. In vedi, da srnjad manj vznemirja tisti, ki sedi na preži. Njega vsaj ne zavohajo kot tebe. Lov na srnjad je tako zelo enostaven, da mu še komaj lahko rečemo lov, zato je nesmiselno cele dneve laziti za njo in jo brez potrebe vznemirjati.

  6. #146
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    MetalHackprosim če mi lahko obrazložiš zakaj se začne lovna doba na srne 1.9.
    Ker se nehajo šolske počitnice in ta stari jagri pridejo z dopustov!

  7. #147
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    ... Prav gotovo pa ne sodiva v isti koš!
    ...
    Se zelo strinjam. Bravo!

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    ... Očitno se visoko ceniš, ...
    Še zdaleč ne, se še vedno učim in nikoli ne bom vsega znal. A tako brihten, da bom odstrelil srno pred mladičem ne bom nikoli!

  8. #148
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto lovna doba

    Pumpa,jaz menim,da je je datum kar primeren glede na sedanje planiranje odstrela srnjadi in njen razvojni ciklus.
    Če hočemo pravočasno odvzeti iz lovišča najšibkejše mladiče in srne ,moramo pač začeti dovolj zgodaj.Ni zaman priporočilo vLGN za leto 2010 LUO Primorske,da naj bi se 7o% srn in mladičev(v skladu z lovsko etiko) izvršil do konca oktobra.Pogoni za dosego plana pa sam veš kakšni so.
    http://www.zgs.gov.si/fileadmin/zgs/...(3.tč.poglavja "časovna dinamika odstrela" str.21.

  9. #149
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    zoran jaz čakam metalca da mi pove kaj ve.

  10. #150
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto sRNJAD

    Pumpa,oprosti nisem hotel biti vsiljiv.

Stran 15 od 15 PrvaPrva ... 51112131415

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •