Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 65

Tema: Kotiček za tajnike LD

  1. #51
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Zoran, hvala!
    Bomo prebrali in v enostavni obliki napisali povzetek tu gori, kajne?!
    Ali pa kdo od vas, ki že pozna, zadevo na kratko predstavi, da bo razumljiva tudi tistim, ki tega področja še ne poznamo.

    Torej o obliki dokumenta, pošiljanju in elektronskem podpisu.

  2. #52

    Privzeto

    Pozdravljeni!
    Zanima me, kako imate v LD urejeno plačevanje interneta. Ali vam ga plačuje LD? Jaz ga doma ne potrebujem več, častiti Ld pa ne mislim. Do sedaj sem ga plačeval jaz. Tajniško funkcijo bi pa še naprej opravljal. Ali je Ld dolžna plačati naročnino?

  3. #53

    Privzeto

    Citat sine je objavil: Pokaži objave
    Ali je Ld dolžna plačati naročnino?
    Da. Dolžna je zagotoviti PC, pisarniški prostor in internet. Uredba ministrstva.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #54

    Privzeto

    Seveda je dolžna, saj sicer mora najeti koga drugega, da ji bo v aplikacijo Lisjak vpisoval podatke. Tudi komunikacija z LZS in OLZ poteka več ali manj potom E-pošte, te pa brez povezave na internet ni. Brez računalnika in njegove povezave z internetom pač ne gre več in to mora spoznati tudi tvoja LD. Naročnina pa itak gre v stroške LD.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #55

    Privzeto

    Naj še jaz povem, da sem tajnik v naši LD sedaj že drugo leto! Zapisnike UO pošiljam večinoma po elektronski pošti, nekaj po redni pošti določen del pa kar sam dostavim članom. Za poštne pošiljke mi LD povrne nastale stroške! za kratka obvestila pa pošljem SMS sporočila, za kar pa ne dobim oziroma ne zahtevam povračila stroškov! Sem mnenja da LD že tako nima denarja in meni to ni v breme oziroma nimam velikih stroškov glede na to da imam sklenjeno tako naročnino da imam SMS zastonj. Glede dostave zapisnikov, ki jih dostavim sam pa mi tudi ni težko, lahko rečem kako z starejšimi jagri!

  6. #56

    Privzeto

    Saj tudi gospodar potrebuje internet, pa starešina, pa informatik, kjer ga imajo?
    Je potem fer, da samo tajniku (meni) plačajo račun za internet? Ne vem, no, malo me bega tale nastala situacija!

  7. #57

    Privzeto

    Sine čist možno je, da bodo v primeru izračuna kolikšen strošek je internet, ki vsekakor ni majhen, člani raje izvolili drugega tajnika, ki ima to povezavo že za lastne potrebe in jim ne bo potrebno dati 300 eur na leto za naročnino. To seveda odpade v primeru, če takega drugega člana, ki bi bil pripravljen prevzeti to funkcijo ni. Vsekakor pa se mi zdi popolnoma jasno, da če sam doma ne potrebuješ interneta, le tega ne boš plačeval samo zaradi potreb lovske družine.

    Lovske družine to rešujejo zelo različno. Če pa člani, ki opravljajo določene funkcije pač nimajo svoje povezave doma, bi morala LD zagotovit tudi računalnik in prostor s to opremo... Sedaj je tu spet važna iznajdljivost LD kako se katera znajde, važno pa je edino, da zagotovi nemoteno delovanje LD in spoštovanje zakonov.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #58

    Privzeto

    Že ob uvajanju apliakcije Lisjak, leta 2004 - 2005, smo ob predstavitvi sistema in aplikacij polagali na dušo odgovornim: nikar v nakup računalniške opreme, urejati povezav na svetovni splet in na novo usposabljati ljudi, kako se s to mašinerijo sploh upravlja. Ne samo strošek nabave, problem nastaja tudi pri njenem vzdrževanju, uporabi in relativni hitri zamenjavi.
    Ponudili smo preverjen sistem, ki temelji na pogodbenem odnosu med LD in članom, ki opremo, povezavo in znanje uporabe PC že ima. Pogodba zavezuje člana /informatika/za vodenje podatkov, priprave analiz za funkcionarje LD, usposabljanje za delo z aplikacijo Lisjak, LD pa pokritje stroškov, ki v zvezi s tem nastajajo. Naš predlog /komisije za LIS pri LZS/ je bil, da naj višina teh stroškov na letni ravni pokrije plačilo članarine.
    Kjerkoli so ta model sprejeli že v tistih letih, v večini primerov drži še danes, brez menjave ljudi na mestu informatika pa je tudi kvaliteta podatkov na visokem nivoju.

  9. #59

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    ...
    Ponudili smo preverjen sistem, ki ...
    Dobra rešitev! Bravo za tak predlog.
    Žal prvič slišim zanjo in tudi okoli nas ne poznam te prakse. Jasno mi je tudi zakaj.
    S poštenim odnosom se da marsikaj dogovoriti.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #60

    Question sklepi in zapisniki

    Pozdravljeni, kot novo izvoljeni tajnik LD, moram napisat sklepa o razrešitvi predsednika LD, ter o izvolitvi novega, pa me zanima če lahko posreduje primer tega. LP

Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •