Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 65

Tema: Kotiček za tajnike LD

  1. #41
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto tajniki..

    roko na rrce,žalostno je,da v letu 2011 poteka komuniciranje med lovskimi organizacija na dober satri način-pošto.Koncesijska pogodba zahteva računalniško povezavo in če je ta vspostavljena,lahko vsi zainteresirani dobivajo pošto hrati.Pri nas prihajajo obvestila na E-mail LD in istočasno gospodarju ,tajniku pa še starešini.Ni možno,da bi vsi spregledali rok ali kaj podobnega.
    Težko je pa z elektronsko pošto komunicirati med članstvom,ker večina ne
    uporablja računalnikov.

  2. #42
    MetalHack Guest

    Privzeto

    V povezavi z Zoranovo objavo se mi postavlja vprašanje ali je kje kakšna zakonska obveza, da morajo biti materali (npr. za OZ LD) obvezno v papirni obliki. Ali so materiali posredovani na internet ali po elektronski pošti v digitalni obliki enakovredni papirnim. Seveda se tistim, ki ne posedujejo interneta pošlje papirno obliko.

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Pri nas sem jih na OZ vprašal komu lahko pošiljam vabila, obvestila, itd. po elektronski pošti in se jih je javilo več kot pol, samo eden, ki ima mail, pa hoče da mu pošljem oboje.

  4. #44

    Privzeto

    Načeloma imajo tudi pri nas nekateri člani doma internet, če ne oni, pa otroci ali pa vnuki. Ja, pa tudi e-maile imajo, samo to je vse skupaj bolj tako, tako..Pošte v glavnem ne odpirajo, če pa jo že, pa ne odgovorijo, bodisi ker ne znajo ali pa kaj vem kaj. V glavnem ugotavljam, da smo še zelo daleč od tovrstne komunikacije. Pa to ne velja samo za "ta stare" ampak tudi za mlajše člane. Včasih imam občutek, da so "funkcionalno nepismeni", pa ne mislim biti žaljiv ampak tako je-na žalost! No, vsaj UO sem pripravil do nekega zadovoljivega nivoja e-komuniciranja. Toliko o tem, rad bi pa še kakšno mnenje o temi, ki sem jo začel par postov nazaj. Volitve.

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Odvisno kako imate v pravilih zapisano!
    Pri nas je mandatarski sistem in konec prejšnjega mandata nihče ni želel prevzeti novega mandata. Zato sem na UO predlagal, da naredim glasovnice - seznam vse članov in naj vsak obkroži svojega kandidata. Potem je komisija preštela število glasov po članih. Pa je že prvi z največ glasovi zagrabil. Če ne bi šli pa naprej z naslednjim kandidatom...

  6. #46
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Mogoče sem malo nejasno zapisal.
    Zanima me zakonska osnova, ki bi potrdila ali zanikala, da je dokument poslan po elektronski poti enakovreden ali ne papirnatemu.

    Šele na tej osnovi se lahko naprej pogovarjamo in določamo ali odločamo kaj in komu v kakšni obliki.
    Brez tega osnovnega vedenja tudi ni kaj takega pametno kar zapisati v pravila.

    Torej še enkrat: Ali je po elektronski poti in torej v elektronski obliki poslan dokument enakovreden papirnatemu poslan po običajni poti.

  7. #47

    Privzeto

    Sicer ne vem kako je enakovrednostjo elektronske v primerjavi z pisno obliko, bi vas pa na tem mestu opozoril, da če pošiljate kakšna Pravila, Poslovnike, zapisnike ali kakšne druge pomembne dokumente, da jih pošiljate v PDF formatu. S tem se izognemo morebitnim zlorabam in poneverbam dokumentov, saj PDF formata ni mogoče spreminjati, med tem ko se da Wordove dokumente enostavno popravljat.


    Lp

  8. #48
    MetalHack Guest

    Privzeto

    Citat daco je objavil: Pokaži objave
    Sicer ne vem kako je enakovrednostjo elektronske v primerjavi z pisno obliko, bi vas pa na tem mestu opozoril, da če pošiljate kakšna Pravila, Poslovnike, zapisnike ali kakšne druge pomembne dokumente, da jih pošiljate v PDF formatu. S tem se izognemo morebitnim zlorabam in poneverbam dokumentov, saj PDF formata ni mogoče spreminjati, med tem ko se da Wordove dokumente enostavno popravljat.


    Lp
    Kaj da ne! Seveda se jih da! In to zelo enostavno in tudi z brezplačnimi GNU programi.
    Verjetno je bolj pametno razmišljati o elektronsko podpisanih dokumentih.
    A najprej je potrebno razjasniti dileme na osnovno vprašanje ali elektronska oblika sme in na kakšen način zamenjati papirnati dokument.

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Področje urejajo ZEPEP, ZEKOM in ZVDAGA.
    Elektronski podpis je enakovreden lastnoročnemu.

  10. #50
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto E-pošta

    seveda je odgovor,elektronski podpis.ta se uporablja tudi v državni administraciji,ampak misli,da za potrebe lovcev to ni potrebno.Saj tudi pošta,če ni pošiljka priporočena je samo kos papirja.
    Povedal sem,da gre pomembnejšampošta na več naslovov,tako,da neko izmikanje o vedeti ali ne ali celo zlorabah skoraj ni mogoča,ker se to lahko vsak trenutek hitro in natančno preveri pri pošiljatelju.
    Jaz sem absolutno za takšno komuniciranje,vsaj na nivoju UO,ki pač potrebuje pogostejšo komunikacijo,za razna vabila pa med članstvo lahko gredo na tak in na drugačen način.
    Mi imamo v pravilih določene samo rok v katerem se razpošiljajo vabila,pomembnejša morajo itak biti priporočena,

Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •