Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 65

Tema: Kotiček za tajnike LD

  1. #31
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    spodnja Vipavska dolina
    Prispevki
    26

    Privzeto

    Zelo zanimiva debata kolegi - za tiste, ki smo IT osveščeni.
    Vendar ne smemo pozabiti, da imamo v LD več skupin ljudi, ki smo z IT bolj ali manj domači, po nekaterih družinah pa je vsaj polovica članov bolj slaba na tem področju. Za našo LD (in verjetno še marsikatera v Sloveniji) vam lahko povem, da je povprečna starost lovcev 58 let in vsi tem trendom ne tako sledijo. Več let sem bil tajnik v LD in sem se s takimi stvarmi ubadal.
    Drugi problem, ki sem ga kot tajnik spoznal je, da člani obvestil sploh ne (ali pa zelo površno ) prebirajo in je večkrat prihajalo do nesporazumov v smislu...saj ni nikjer pisalo, saj niste nikjer nič objavili itd. Je res da je stvar kulture (ne samo lovske) ampak to so dejstva.
    Obveščanje velikega članstva je tajniku vsekakor težko delo, zato vsak teži k temu, da bi si stvar olajšal. Velikokrat ni mogoče zadovoljiti vseh. V takem primeru oglasna deska na lovskem domu, pri hladilnici ali pismo domov reši problem . Res se sliši staromodno ampak.......

    Lp,

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Odvisno je od števila članov. Pri LD ki imajo 30 članov za fotokopiranje in pošiljanje kuvert potrebuješ dve uri, za telefonsko obveščanje pa kakšne tri.

    Problem nastane ko si tajnik v LD z 90 ali več člani. Če nimaš otrok ali žene, ki ti pomagajo lepiti znamke in zlagati dopise v kuverte, si ob cele popoldneve, da ne govorimo o tem, da moraš telefonsko obvestiti vse, da je na primer jutri pogreb od tega in tega člana.

    Bil sem tajnik in vem kako to zgleda. Ko po treh urah zložiš vse dopise v kuverte prideš na pošto in upaš, da ti bodo kuverte poštempljali z žigom, pa ti dajo cele pole znamk, da jih nalepiš. Na koncu ti zmanjka sline za lepljenje znamk, in moraš na pivo, da nadomestiš izgubljeno tekočino. In potem...
    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Pri nas je 57 članov in več kot polovici članov pošiljam vso pošto po mailu, ostalim pa še vedno po klasični pošti. Ko sem prevzel tajniške posle sem porabil celo popoldne za zlaganje, kuvertiranje in lepljenje znamk. Sedaj pa imam vse narejeno dokaj hitro.
    Mislim, pa da je za tajnika izredno pomembno da dobro pozna zakonodajo in vse predpise. Potrebna so razna obvestila na UE, občino, pogodbe za čuvaje, administrativni prostor (če tega ni v lovskem domu)... Zato sem si jaz pripravil kar obrazce dopisov in pogodb da lahko samo samo spreminjam podatke v dopisih. Saj nekateri to že veste, ker jih tudi uporabljate.

  4. #34

    Privzeto

    Prosim za komentar:

    V LD, se sredi leta starešina spomni, da bi bilo dobro, da vso pošto iz ZLD naslovljeno na LD, prejema samo on, ter stopi na ZLD, kjer to njegovo željo tudi uresničijo. O tem dejanju ne obvesti nikogar, še najmanj pa tajnika LD. Ta po dveh mesecih pokliče na ZLD in tam mu povejo, da prejema zadnje čase tako malo pošte zato, ker je starešina zahteval, kar sem omenil na začetku.
    Tajnik je, (in jih še) svoja dela opravljal vestno in ažurno. Starešina, ki vodi seje, tudi sam piše zapisnike..itd.? (zapisnik iz OZ smo prejeli šele po šestih mesecih). Tajnik LD je mnenja, da ga LD v bistvu več ne potrebuje, saj na koncu koncev, ne more voditi niti knjige prejete in oddane pošte. Vse skupaj se nam zdi, da taka dejanja starešine niso ravno na mestu, ali pa se za temi dejanji skriva še kaj več...?

    Lp
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Vest poznam kar nekaj LD, ki funkcionirajo na ta način in povsod so težave.
    Kar nekaj tajnikov in gospodarjev teh LD se obrača na mene, da jim povem kaj se sploh dogaja in kaj je potrebno naredit, ker ne prejemajo obvestil...
    Osebno mislim, da je potrebno zadevo prvič treba poizkusit razčistit na UO, če ne gre pa na OZ LD.

  6. #36

    Privzeto

    Citat vest je objavil: Pokaži objave
    Prosim za komentar:
    Tajnik je, (in jih še) svoja dela opravljal vestno in ažurno. Starešina, ki vodi seje, tudi sam piše zapisnike..itd.? (zapisnik iz OZ smo prejeli šele po šestih mesecih). Tajnik LD je mnenja, da ga LD v bistvu več ne potrebuje, saj na koncu koncev, ne more voditi niti knjige prejete in oddane pošte. Vse skupaj se nam zdi, da taka dejanja starešine niso ravno na mestu, ali pa se za temi dejanji skriva še kaj več...?Lp
    Nič se vam ne zdi. To je dejstvo.

  7. #37
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Citat vest je objavil: Pokaži objave
    Prosim za komentar:

    V LD, se sredi leta starešina spomni, da bi bilo dobro, da vso pošto iz ZLD naslovljeno na LD, prejema samo on, ter stopi na ZLD, kjer to njegovo željo tudi uresničijo. O tem dejanju ne obvesti nikogar, še najmanj pa tajnika LD. Ta po dveh mesecih pokliče na ZLD in tam mu povejo, da prejema zadnje čase tako malo pošte zato, ker je starešina zahteval, kar sem omenil na začetku.
    Tajnik je, (in jih še) svoja dela opravljal vestno in ažurno. Starešina, ki vodi seje, tudi sam piše zapisnike..itd.? (zapisnik iz OZ smo prejeli šele po šestih mesecih). Tajnik LD je mnenja, da ga LD v bistvu več ne potrebuje, saj na koncu koncev, ne more voditi niti knjige prejete in oddane pošte. Vse skupaj se nam zdi, da taka dejanja starešine niso ravno na mestu, ali pa se za temi dejanji skriva še kaj več...?

    Lp
    Nič ne vidim narobe, če pošto prejema starešina to imamo tudi pri nas tako pošlihtano, ke imamo pač stalni naslov lovske družine in vso pošto za družino prejema starešina, ki mi jo da ob priliki ali na seji. Elektronsko pošto pa prejemam in pošiljam jaz. Vse je odvisno od dogovora, če se maš s kom menit ni problema.
    Narobe se mi zdi edino to nekumuniciranje starešine z tajnikom in najbrž tudi z ostalimi.

  8. #38

    Privzeto

    Letos imamo volitve, pa je treba do občnega zbora predlagati kakšnega kandidataza starešino. Zanima me, kako člani LD to naredijo, pisno po pošti ali kako? Kolko časa pred OZ morajo biti obveščeni? Skratka rad bi vedel za postopek razpisa, da ne bo prišlo do kakšnih nepotrebnih zapletov.

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat sine je objavil: Pokaži objave
    Letos imamo volitve, pa je treba do občnega zbora predlagati kakšnega kandidataza starešino. Zanima me, kako člani LD to naredijo, pisno po pošti ali kako? Kolko časa pred OZ morajo biti obveščeni? Skratka rad bi vedel za postopek razpisa, da ne bo prišlo do kakšnih nepotrebnih zapletov.
    Te stvari urejajo predpisi vsake posamezne LD. Ali Pravila ali kakšen pravilnik.
    Pri nas se razpiše kandidacijski rok (rok za zbiranje kandidatur) v trajanju 1 mesec, kandidature zbira za to postavljena kandidacijska komisija v pisni obliki. Če v roku ni oddane nobene kandidature za določeno funkcijo, se kandidaturo lahko vloži na občnem zboru. Tako imamo zapisano pri nas.
    Kako imate pa pri vas boš moral pa preveriti v aktih vaše LD. Predlagam, da kandidaturo napišeš pisno in se pozanimaš pri tajniku, kdo zbira kandidature.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #40

    Privzeto

    Tajnik sem sicer jaz, vendar v času opravljanja te funkcije še ni bilo volitev, zato tudi sprašujem, kako to proceduro speljati. Bom pregledal še naša Pravila, kako je tam napisano. Zaenkrat pa hvala!

Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •