Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 65

Tema: Kotiček za tajnike LD

  1. #1
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto Kotiček za tajnike LD

    No tako ker poteka v eni temi debata ali bi ali ne bi odprli takih tem bom pa jaz prvi in odpiram temo za tajnike, ker sem tudi sam eden izmed njih, pa da vidimo kako bo.
    Dobrodošli so kakršna koli vprašanja, nasveti, predlogi... v zvezi z opravljanjem tajniške funkcije v LD-jih.

  2. #2

    Privzeto

    Ali zapisnik in sklepe Občnega zbora pošljete članom (niso vsi prisotni) in kdaj?

  3. #3
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Do sedaj nismo pošiljali zapisnikov občnih zborov, če pa ga kdo želi videt mu je pa seveda na razpolago.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Pri nas pošljemo zapisnike Občnega zbora vsem članom, zapisniki sej UO pa so jim kadarkoli na voljo!

  5. #5
    Kramp Guest

    Privzeto

    Če bomo pristali na vprašanjih "kako je pri vas", bomo težko pogruntali kaj je pravilno in smotrno. Ker ni nujno, da "pri nas" delamo prav in skladno z zakonom in pravico vsakega člana do informiranosti.
    Primernejše bi bilo vprašanje in argumenti kako in zakaj omogočiti celotnemu članstvu dostop do informacij in kakšne enostavne, cenene, efikasne in tehnološko ustrezne prijeme je možno izvesti.

    Pa še jaz postavim vprašanje:
    Tajniki morajo običajno izvesti nalogo obveščanja ob kakšnih nenadnih dogodkih. O lovskem pogrebu npr. Kako to čimhitreje izvedete.
    Seveda je tehnika, če je dobra primerna tudi za gospodarja in lovovodje za obveščanje v primeru kakšnih lovov, izvršenem planu ipd.

    S čim in na kakšen način to počnete. Pa prosim, ne potrebujemo odgovorov da po pošti!

    Ko me tu zadovoljite imam pripravljeno novo vprašanje.

  6. #6
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Najenostavneje je informacije narediti dostopne celotnemu članstvu preko spleta, bodisi z e-pošto ali z internetno stranjo lovske družine. Tudi sam nameravam izpeljat izdelavo spletne strani družine, kjer bodo imeli člani LD svoje uporabniško ime in geslo in bodo tako lahko dostopali do vseh zapisnikov in dokumentov, ki so namenjeni vsim članom. Pri spletu pa se pojavlja problem, da je še vedno velik odstotek članstva, ki računalnika ne zna uporabljati. Za takšne pa žal, če bodo hoteli videti zapisnike me bodo pač vprašali in jim ga bom rade volje poslal. Razmišljam pa da bi vsim članom poslal vse sklepe, ki so bli sprejeti v preteklem letu, da vsaj približno vejo kaj se na UO dela.

    Kar pa se tiče pogrebov pa nimamo nekega modela obveščanja. Ponavadi se obvešča telefonsko eden drugega itak pa se o takšnih dogodkih hitro razve. Drugače pa imamo komisijo za izvedbo pogrebov, ki organizira vse kar je potrebno za izvedbo pogreba.
    Last edited by Holland; 10. February 2011 at 20:08.

  7. #7
    Kramp2 Guest

    Privzeto

    Ali kdo uporablja SMS tehnologijo obveščanja. GSM telefone imajo praktično vsi. Na kakšen način gre to najenostavneje in najhitrejše?

  8. #8
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Kramp zamujaš za kakšne 4 leta mobi sporočili.Ja si pač zeloooooooooooooza časom.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #9

    Privzeto

    Pri nas tajnik obvešča prek SMS-a,prav tako gospodar o odstrelu.

    lp

  10. #10
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Ja pri SMS sporočilih je nekako podobno kot pri spletu. Res je da imajo vsi mobilnike, samo starejši se znajo samo oglasit in poklicat SMS-a prebrat pa ne znajo.

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •