Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 24

Tema: Da vidim če ste sploh sposobni debate

  1. #1
    Kramp Guest

    Privzeto Da vidim če ste sploh sposobni debate

    Administratorja tega rumenega foruma pozivam k preizkusu.
    Kajti tole čvekanje, ki v večini zapolnjuje forum je brez haska in si z njim v večini primerov lahko le obrišeš ..... no še to ne, ko ni na papirju.

    Koristne in efikasne bi bile teme, ki bi ponujale pozitivne informacije, nasvete določenim skupinam lovcev. Seveda bi za uporabnost potrebovale strogo moderiranje in administratorjevo presojo na podlagi poznavanja zakonov in prakse in brezpogojno objektivnost. Neka brihtanja in polovična poznavanja ali nepripravljenost preverjanja zakonov bodo teme spet pripeljale na nivo rumenčkov. Takisto se bo zgodilo če se bodo pojavljala pametovanja na podlagi izkušenj na lastni koži, ker to ponavadi pelje k uvajanju despotskih prijemov.

    Skratka, zanima me, ali ste uporabniki foruma in zveličavi vodje to sploh sposobni izpeljati. Da ustvarite teme z nasveti, ki bi se jih lahko uporabilo v praksi.

    Predlagam teme z naslovi:

    Dobre prakse gospodarjenja v LD (za gospodarja)
    Dobre prakse vodenja UO LD in društva (za starešine)
    Dobre prakse vodenja računovodstva ( za blagajnike)

    ipd., itd.,

    Vsako ponujanje "na pamet" praks, "češ, tako je pri nas, ali včasih smo tako delali" bo samo potrdilo moje prepričanje o vas. Me znate prijetno presenetiti? Dvomim, a probat ni greh!

  2. #2
    Kramp Guest

    Privzeto

    In seveda, administrator, za popravit je naslov teme, saj pravzaprav ne bi šlo za debato, temveč nizanje nasvetov in izkušenj.

    Hebat ga, tud Kramp včasih malo mimo užge.

  3. #3

    Privzeto

    Citat Kramp je objavil: Pokaži objave
    Me znate prijetno presenetiti? Dvomim, a probat ni greh!
    Ne boš verjel. Kramp, mene si z temi predlogi že prijetno presenetil

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Na mojem računalniku je forum predvsem zelen, mogoče imaš težave z monitorjem

    Predlogi so dobrodošli in ne boš verjel, da smo tudi sami razmišljali podobno. Da bi bila večina področij resnih, pustili pa bi še rumeni del foruma, kjer zaradi mene lahko potekajo tudi gostilniške debate in kjer se moderatorji ne bi vtikali razne v primeru kršitve zakonodaje.

    Dobili smo tudi pobude od določenih specifičnih lovcev (npr od starešin) da bi imeli svoj kotiček kjer bi razpravljali o svojih problemih, ki največkrat običajnega uporabnika tega foruma niti ne zanimajo.

    Forum je predvsem odraz njegovih uporabnikov. Dejstvo je da se dve tretjini prijavljenih uporabnikov ne oglaša in ne objavlja na tem forumu.
    Nekateri enostavno nimajo talenta za pisanje, drugi želijo ostati v varnem področju zasebnosti, tretje zanimajo samo informacije, ki se pretakajo tukaj.

    O predlogu se bom posvetoval še z moderatorji, potem pa bomo mogoče uvedli npr Kotiček za tajnike LD.....pa bomo videli kako bo zaživelo.

    ADMIN
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #5

    Privzeto

    Tudi na drugih forumih imajo podobne težave. Forum je namenjen debati, koliko je strokovna pa je odvisno od sodelujočih.
    Presenetil me je srbski lovski forum. Debata o uporabi debelih šiber pri odstrelu parkljaste divjadi. Samo dva zagovarjata naboj PP, vsi ostali njegovo uporabo kritizirajo (tudi tam je prepovedan). Ampak takšna debata je edina pot k osveščanju nekaterih članov. Bolj me motijo tisti, ki samo prebirajo in potem opravljajo v ozkem krogu somišljenikov.
    Še povezava http://www.srbijalov.com/news.php
    Pa še ocena foruma - jaz mislim, da je naš bolj pregleden (ali pa se jaz na srbskem težje znajdem?)

  6. #6

    Privzeto

    Osebno me moti na tem forumu,če lahko tak rečem dobesedno pod....je nekaterih članov,ki ne dajejo koristnih nasvetov ampak samo iščejo napake v besedilu ali izražanju članov foruma. Zabijajo nazaj z takimi besedami, da se vprašaš al smo na forumu al smo v vrtcu...

  7. #7
    Kramp Guest

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    ... O predlogu se bom posvetoval še z moderatorji, potem pa bomo mogoče uvedli npr Kotiček za tajnike LD.....pa bomo videli kako bo zaživelo.

    ADMIN
    Se bomo posvetovali, ...mogoče bomo, ...bomo videli ....

    Eh, pa tak administrator! Nekaj sekund, pa bi odprl take teme, a očitno nimaš interesa. Ja, vedno bolj sem prepričan, da imam o tem forumu in njegovem vodstvu pravilno mnenje. O impotentnosti.

  8. #8

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pa še ocena foruma - jaz mislim, da je naš bolj pregleden (ali pa se jaz na srbskem težje znajdem?)
    tale je sigurno bolj pregleden, vendar pa je veliko pod-oddelkov (zame preveč) in učasih se kar ne znajdeš, kam bi kaj uvrstil.

  9. #9
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    No jaz sem za, da se odpre take teme kjer se bodo izmenjevale informacije, izkušnje in nasveti (tajnikov, blagajnikov...). Ampak samo za resne komentarje.

  10. #10
    Član od
    Apr 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    248

    Privzeto

    Citat Kramp je objavil: Pokaži objave
    Se bomo posvetovali, ...mogoče bomo, ...bomo videli ....

    Eh, pa tak administrator! Nekaj sekund, pa bi odprl take teme, a očitno nimaš interesa. Ja, vedno bolj sem prepričan, da imam o tem forumu in njegovem vodstvu pravilno mnenje. O impotentnosti.
    Prepičan sem bil, da lahko vsakdo odpre temo, pa je očitno to naloga le administratorja

    Dejstvo pa je, da če nekomu forum ni povšeči, ga ni obvezen prebirati ali sodelovati pri njegovem oblikovanju. Seveda so predlogi za izboljšave vedno dobrodošli, vendar z neko mero okusa, prevsem pri izražanju.

    Nekoč je neki um zapisal: "Le čevlje sodi naj kopitar ..."

    Every time I feel the spirit

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •