Stran 28 od 57 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 271 do 280 od 567

Tema: Pogovor o avtomatskih kamerah (kamera past, lovske kamere)

  1. #271

    Privzeto

    Citat DejanB je objavil: Pokaži objave
    Ravnohrib, če bi hotel realno ocenit razliko med navadnim in nevidnim IR-jem, bi moral dati na test kameri iste firme in modela. Se pa strinjam, da so slike narejene z nevidnim IR-jem temnejše.
    Za Ltl Acorn proizvajalec trdi takole (pretiravajo itak vsi): 850nM (klasičen IR): 25 Meters, 940nM (nevidni IR): 13 Meters; se pravi, že v osnovi vedo, da je doseg 2x slabši. Imel sem tudi Ltl 5210 z navadnimi IR in so kljub vsemu nočni posnetki pomanjkljivost tega sicer dobrega modela. 2x več diod jim res ne bi škodovalo. V navodilih za SG550 sicer piše 12 metrov, kar je presenetljivo precej korektno.


    Če res rabiš neviden IR, ponavadi to bolj zaradi ljudi kot zaradi divjadi, potem obstaja in je soliden. Ni pa to neka nova generacija kamer, ampak ima precej omejitev, ki jih vzameš v zakup.

    To poudarjam zato, ker je v vseh reklamah ta nevidni IR tako opevan, v bistvu pa je koristen le v izredno redkih priemrih. So pa kot ugodna posledica kamere s klasičnim IR sedaj precej poceni... Kot sem že povedal, uporabljam oba modela, vsakega za svoj namen.

  2. #272

    Privzeto

    Zakaj misliš, da je ta nevidni IR uporaben le v zelo redkih primerih? Katere naj bi bile tiste omejitve, ki jih omenjaš? Sicer pa bi imel nevidni IR zgolj zaradi divjadi in ne zaradi ljudi.

  3. #273

    Privzeto

    Citat DejanB je objavil: Pokaži objave
    Zakaj misliš, da je ta nevidni IR uporaben le v zelo redkih primerih? Katere naj bi bile tiste omejitve, ki jih omenjaš? Sicer pa bi imel nevidni IR zgolj zaradi divjadi in ne zaradi ljudi.
    meni je pač bistvena omejitev 2x manjši doseg/osvetlitev nočnega IR fleša.
    Prednost je pa seveda, da ponoči ne zažari rdeče. Koliko je to res moteče za živali (ljudje s svojimi nameni lahko to žarenje res opazijo) je pa debata tako na našem forumu, kot na številnih forumih v tujini.
    Osebno si želim kamero z nevidnim IR in normalnim dosegom. Čakam.

  4. #274

    Privzeto

    Kar se tiče Moultrie,jaz imam IR35 model že 3 leta,pa mi zaenkrat dela b.p.,pomanjklivost te kamere so velike baterije(ki se dokaj hitro iztrošijo) in pa sprožilec,ki se ga ne da naštimat na manj kot minuto. Imam še Bushnellovo Trophy kamero,ki pa je za moje pojme mercedez napram ostalim videnim in preizkušenim napravam....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #275

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Kar se tiče Moultrie,jaz imam IR35 model že 3 leta,pa mi zaenkrat dela b.p.,pomanjklivost te kamere so velike baterije(ki se dokaj hitro iztrošijo) in pa sprožilec,ki se ga ne da naštimat na manj kot minuto. Imam še Bushnellovo Trophy kamero,ki pa je za moje pojme mercedez napram ostalim videnim in preizkušenim napravam....
    Dolgin? Bushnell Trophy ti dela boljše slike kot Moultrie i35? Težko verjamem, ker tudi jaz imam Bushnellovo in Moultrie (sicer i40), pa se Bushnell niti pod razno ne more primerjat v slikah, je pa res, da je Bushnellova lažje nastavljiva in porabi bistveno manj energije za svoje slikanje kot Moultrie.

  6. #276

    Privzeto

    Daleč boljše posnetke dela bushnell,na katerikoli nastavljeni kakovosti/ločljivosti(dnevne se sploh ne morejo primerjat,nočne pa tudi ne,na isti razdalji). Moultrie dela meni najbolje če je nastavljen na višini do 1,5m,medtem ko pri Bushnellu ni problema,tudi če jo daš precej visoko in pod strmim kotom...
    Ampak sem zadovoljen z obema in je Moultrie zelo dober nakup za svoj denar.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #277
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Trnovski raj
    Prispevki
    29

    Privzeto

    Dolgin se kar strinjam s tabo da je bushnelka mercedez med kamercami... ampak ko boš probal scoutguard-na flash, pol boš pa vidu mercedeza šele
    Človek je izumil kolo, vlak in letalo. Ptica ni izumila ničesar, zato je srečna in svobodna.

  8. #278

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Daleč boljše posnetke dela bushnell,na katerikoli nastavljeni kakovosti/ločljivosti(dnevne se sploh ne morejo primerjat,nočne pa tudi ne,na isti razdalji). Moultrie dela meni najbolje če je nastavljen na višini do 1,5m,medtem ko pri Bushnellu ni problema,tudi če jo daš precej visoko in pod strmim kotom...
    Ampak sem zadovoljen z obema in je Moultrie zelo dober nakup za svoj denar.
    Zanimivo mnenje... jaz sem ravno obratnega mnenja. Očitno je Moultrie i35 toliko slabša od i40 ki jo imam jaz, ker če pogledaš eno fotko srnjaka (nekaj postov nazaj sem jo priložil) slikanega ponoči Bushnellova kamera ne naredi take fotke niti pod razno...

  9. #279

    Privzeto

    Definitvno je razlika v serijah in hvala bogu da se vsaj nekje pozna tudi razlika v ceni.
    Ja Tomo,bom govoru lahko ko jo bom imel,ampak trenutno mam u planu neke druge stvari,ko pa bo ostajal dinarčkov pa ni hudič,da s jo na nabavm:)
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #280

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Imam še Bushnellovo Trophy kamero,ki pa je za moje pojme mercedez napram ostalim videnim in preizkušenim napravam....
    Tud jaz imam Bushnell Trophy sicer model 2011. Zanesljiva zadeva. Nima sicer veliko dodatnih bombončkov kot kakšne kitajske novosti ima pa zelo zanimivo funkcijo Time lapse: namreč dela lahko kot vsaka druga kamera na senzor, poleg tega pa še na poljuben interval naredi fotko sama od sebe. Če imaš recimo večji pašnik, pa moraš pokrivati velik prostor, in je manj verjetno, da bo šlo prav vse mimo kamere imaš s tem pokrito vse. Zame idelano za spremljanje obiskobv srnjadi na določenih območjih. Pri ostalih kamerah se ti dve funkciji izključujeta. ALi imaš samo intervalno fotkanje ali pa samo proženje na senzor.

Stran 28 od 57 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •